ראשי » בריאות » אתם כאן

נסיון לטרפד את סיום ההפלרה בישראל?

  • מאת מנהל הפרויקט | 22 ביוני 2014
  • 9,439 צפיות | 13 תגובות
עודכן לאחרונה: 25 ביוני 2014

מחוץ לרדאר של התקשורת, מתחת לאף של כולנו, מתבצע בימים אלו מהלך "בהול" במטרה לנסות לבטל את החלטת שרת הבריאות להפסיק את הפלרת המים במדינת ישראל.

אחרי שנים של מאבק, אינספור הפגנות, תביעות משפטיות והחלטות וועדות שונות הצליחו בשנה שעברו פעילים חברתיים ואנשים שאכפת להם מבריאותם להביא את שרת הבריאות יעל גרמן להכריז על ביטול החובה להפליר (להוסיף חומצה רעילה למי השתיה באמתלה בריאותית) את מי השתיה במדינת ישראל (וגם את מי ההשקיה, דבר הגורם לנזק סביבתי אדיר).

עדכון 25/6/14

וועדת הבריאות החליטה (כמה לא מפתיע) להמליץ לשרת הבריאות להמשיך להפליר את המים בישראל. ראו כאן דיווח בנושא

fluoride

ההחלטה שהגיע אחרי מאבק ארוך, הן במישור האישי והן במישור המשפטי, נראתה כמפנה חיובי לטובת אזרחי ישראל והסביבה.

ברוב העולם ביטלו מזמן את הפרקטיקה של ההפלרה וכיום רק 5% מהאוכלוסייה מקבלת מים מופלרים. המדינה היחידה בעולם שעדיין קיימת בהן חובת ההפלרה היא אירלנד. באירופה 98% מהאוכלוסייה שותים מים לא מופלרים ואין דיווח על עלייה במקרי העששת.

בימים האחרונים הגיע לידיעתי כי 3 חברי כנסת ביקשו לכנס דיון "בהול" בועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת ביום שלישי בוועדת וכותרתו: "ביטול הפלרת המים והנזק שיגרם לאוכלוסיות חלשות".

המשך ההפלרה, ולא ביטולה הוא פוטנציאל הנזק לשכבות החלשות, אלו שאין בכוחם לרכוש מסננים יקרים, או מים מינרלים. הרצון לספק מים איכותיים לכל אזרחי ישראל ולא רק לאלו שהם בעלי אמצעים הוא שעומד בלב ליבן של "תקנות בריאות העם", במחטף אותו מנסים חברי הכנסת לעשות, הם עושים הכל חוץ מלייצג את קהל הבוחרים שלהם ואת האוכלוסיות המוחלשות.

האם יש כאן נסיון לבצע מחטף שישנה את החלטת שרת הבריאות ויחזיר את החובה להפליר למגירת החוקים ההרסניים שכנסת ישראל כופה על אזרחי ישראל?

בימים הבאים נדע האם הגיע הזמן שוב לצאת לרחובות והאם ילדינו ימשיכו לשתות מים מורעלים – באדיבות חברי הכנסת ~ יעקב מרגי מש"ס ~ Yaakov Litzman – יעקב ליצמן מיהדות התורה ~ חנא סוויד מחד"ש

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=12538
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

13 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית