דלק מצואה – יונדאי ייצרה רכב מונע במימן המיוצר מצואת בני אדם

  • מאת כותב אורח | 10 במאי 2014
  • 6,444 צפיות | 2 תגובות
עודכן לאחרונה: 10 במאי 2014

דלק המופק מצואת בני האדם יתדלק מכונית חדשה וירוקה מסוג יונדאי.

שיטה חדשה ומתקדמת בעזרתה ניתן להפיק דלק מצואה של בני אדם לצורך תדלוק מכונית מסוג יונדאי, מפלסת את דרכה לצרכנים האמריקאים באיזור לוס אנג'לס אשר בקליפורניה.

מפעל מיוחד הממחזר צואה וביוב אשר במחוז אורנג' שבקליפורניה מפיק מימן מן הצואה ומן המימן מייצר דלק המניע את המכונית.

סוג המכונית הוא יונדאי טוסקון.

inline-s-fuel-cell-2

דגם זה יהיה זמין להשכרה בחודשי האביב המתקרב ובא, באיזור מצומצם בלבד בסביבות לוס אנג'לס.

כיום ישנן רק עשרה משאבות דלק המופק ממימן בכל מדינת קליפורניה.

המימן מופק על פי רוב מגז טבעי ולא מצואה אנושית. יחד עם זאת אגף התברואה של מחוז אורנג' עורך ניסויים חדשניים בימים אלה במטרה להפיק מימן בדרכים זולות יותר, על ידי עיבוד אשפה מוצקת והאכלתה למיקרובים אשר הופכים את האשפה לגז מסוג מתאן.

הדלק שיופק כתוצאה מתהליך זה יסופק לתחנות דלק מקומיות ולקוחות יונדאי יוכלו להניע את מכוניתם בעזרת דלק זה.

לעת עתה, דלק מיוחד זה יהיה זמין רק באזור מצומצם ומוגדר אשר בקליפורניה.

ג'ים טריינור, דובר יונדאי מסביר ואומר: "אנו רוצים לוודא שדלק זה יהיה זמין ללקוחותינו ללא שום בעיות מיוחדות. אילו היו יותר תחנות דלק המספקות דלק המופק ממימן, יותר לקוחות היו משתכנעים להשתמש במכונית מסוג זה וכך היינו מרחיבים את מעגל לקוחותינו.
יחד עם זאת, אנו מתכננים להרחיב את התשתית ובד בבד להרחיב את מעגל לקוחותינו."

למרות שמספר תחנות הדלק המספקות דלק המופק ממימן הינו מצומצם, לקוחות רבים, לדברי דובר יונדאי, מתעניינים ושואלים לגבי סוג מכונית חדש זה.

יותר מ 90,000 אנשים הביעו עניין ושאלו לגבי המכונית. יצרני מכוניות אחרים רצו במהלך השנים האחרונות להציג מכוניות אשר מונעות בעזרת דלק המופק בדרכים אלטרנטיביות ו"ירוקות" אולם יונדאי החליטה לעשות צעד למרות שהתשתית איננה מושלמת ומוכנה עדיין.

"זוהי תיאוריית התרנגולת והביצה" מסביר טריינור, "ואנו פשוט לא רצינו להמשיך להשתהות. יש לנו את המכוניות. יש לנו את הטכנולוגיה."

על מנת להקל על הלקוחות הראשונים, החברה מציעה לשלם את עלות הדלק.
"אנו רוצים שתהיה ללקוחותינו חוויה מהנה. אנו לא רוצים שהלקוחות יאלצו להמתין לדלק, ולחפש תחנות דלק ולהיות מתוסכלים מהחיפושים ומההמתנה. אנו משלמים עבור הדלק. תחנות דלק רבות אינן מסוגלות לחייב את הלקוחות מחיר הוגן בהשוואה למחיר דלק רגיל." מסביר טריינור.

מיכל הדלק מתמלא תוך כשלוש דקות והמכונית יכולה לנסוע מרחק של כשלוש מאות מיילים, שהם 507 ק"מ, ורק אז יש צורך לתדלק שוב. המכונית נראית כמו מכונית מסוג רכב פנאי שטח טיפוסי, עם הבדל מינורי: ישנו מקום מעט קטן יותר מאחורי המושבים האחוריים על מנת להשאיר מקום למיכל הדלק.

לכל האנשים הדואגים ל"פיצוץ הינדרבורג", טריינור מתעקש שהמכונית בטיחותית ברמה מאוד גבוהה. הוא מסביר שעובי מיכל הדלק הוא אינץ' אחד והוא עטוף בסיב פחמן.

הוא ממשיך ומסביר כי במבחן בטיחות שהרכב עבר, הנסיינים ניסו ליצור נזק למיכל הדלק בעזרת רובה וגם בעזרת תאונת מבחן, אולם המיכל נשאר שלם וללא פגם.

מיכל הדלק, לדברי טריינור, הינו בלתי חדיר ומכאן שהרכב בטיחותי.

ניתן להשכיר מכונית זו במחיר 499$ לחודש – מחיר משתלם במיוחד לתושבי קליפורניה הנוהגים לנהוג מרחקים עצומים. הלקוחות לא יצטרכו לשלם עבור דלק ומכאן שהמחיר המוצע משתלם בהחלט.

בנוסף הלקוחות יתרמו לסביבה נקייה יותר, בכך שלא ייווצר ערפיח. צנור הפליטה, האגזוז, היחיד הינו אדי מים.

מעתה הביטוי "חרא של מכונית" יקבל משמעות חדשה…

מקור: Fasrcoexist

המאמר: "דלק מצואה – יונדאי ייצרה רכב מונע במימן המיוצר מצואת בני אדם" תורגם על-ידי ענת פרידי במיוחד עבור פרויקט אמת אחרת

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=12505
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

2 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית