ראשי » חדשות טובות » אתם כאן

יום האושר הבינלאומי

 • מאת מהאדווה | 22 במרץ 2014
 • 8,871 צפיות | 4 תגובות
עודכן לאחרונה: 23 במרץ 2014

ניתן להניח שלרבים מקוראי האתר יש רגשות מעורבים בנוגע לארגון האו"ם, אבל אפשר לקוות שבכל אדם ובכל ארגון יש גם נקודות אור.  וכאשר הם עושים דבר טוב אפשר במידה מסוימת לקחת חלק בפעולות שלהם. לאחרונה, האו"ם הכריז על ה-20 במרץ, כ'יום האושר הבינלאומי', ואנו מזמינים אתכם להפיץ את האושר בתוככם ובסביבתכם!

happiness-image"לאושר יש משמעות שונה עבור אנשים שונים.  אבל כולנו יכולים להסכים על כך שמשמעו לעמול יחדיו בכדי לסיים מחלוקות, עוני ותנאים מכאיבים אחרים שאותם חווים כעת רבים מבני האנושות".

 • "אין דרך אל האושר – האושר הוא הדרך." ~ דיוגנס
 • "האושר תלוי בנו." ~ אריסטו
 • "האושר הוא משמעותם ומטרתם של החיים ושל הקיום האנושי." ~ אריסטו
 • "לממש את כשרונו יהא זה אשר יהא הרי זה אושרו של האדם" ~ אריסטו
 • "המידה הבינונית היא המידה הנכונה לאדם." ~ הרמב"ם
 • "המחשבה שהאושר תלוי במה שהוא חוץ ליכלתו של האדם, ממה שהוא חוץ להוייתו, וחוץ לרצונו, מחשבת פגול הוא, רשעות וסכלות היא מרופדת. והיא מעוררת את כל התכונות השפלות וכל המדות הרעות שביסוד הרשעה." ~ הרב קוק, שמונה קבצים קובץ ג' פיסקה נ"א
 • "יסוד האושר הוא אהבת האמת בשכל, אהבת היושר בחיים, אהבת היופי ברגש, אהבת הטוב במעשה." ~ הרב קוק, שמונה קבצים קובץ ו' פיסקה מ'
 • "האושר הגדול ביותר של האהבה הוא לאהוב ללא מידה ולהיות מאושרים מאוד במיוחד בגלל האהבה שאנו מעניקים ללא הפסקה כאשר אנו מרגישים שאדם אחר אוהב אותנו" ~ גריג
 • "השוטה מחפש את האושר במרחקים, החכם מטפח אותו תחת רגליו." ~ ג'יימס אופנהיים
 • יש רק דבר אחד שאותו כולם מחפשים – אושר – למרות שהוא מסוגים שונים ותרים אחריו בדרכים שונות.  כל הצורות, בין אם הן של החושים, של השכל או של הרוח, מגיעות מאלוהים שהינו בעצמו המקור והמהות של כל האושר העילאי, והינו אף האושר העילאי בכבודו ובעצמו.  למרות שהן מגיעות מאותו המקור – ההנאות משתנות בצורתן בכך שחלקן נעלות יותר וחלקן נמוכות יותר, קצרות-מועד או ארוכות-טווח, או אפילו נצחיות.  האנשים ההולכים בנתיב התשוקה תרים אחר האושר דרך הנאות העולם הזה או דרך הנאות שהינן לטווח ארוך יותר (אך עדיין לא נצחיות), של השמיים (גן עדן, העולם הבא).  האדם ההולך בנתיב התשובה הרוחני, תר אחר האושר, לא בעולמות הנבראים אלא באיחוד המתמשך לעד עם המקור הראשוני שלהם; וכך אפשר להגיד שהאדם לא יכול להיות באמת ובתמים מאושר אלא עד אשר הוא מוצא מחסה באלוהים, שהינו בעצמו האושר העילאי הגדול ביותר. ׁ~ ארתור אוואלון

ולקינוח, סרטון מאושר – "Pharrell Williams – Happy"

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=12433
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

4 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית