הודעות מסתוריות המגיעות מחיים תבוניים מחוץ לכדור הארץ (1)

  • מאת מהאדווה | 26 בינואר 2014
  • 11,537 צפיות | 2 תגובות
עודכן לאחרונה: 26 בינואר 2014

אות ה"וואו"

ב-1977, הודעה ממקור לא ידוע נקלטה על ידי רדיו-טלסקופ אמריקאי.  הדבר המדהים שנותר עד היום ללא הסבר הוא שמספר חודשים לאחר מכן, תוכנית חדשות בטלוויזיה האנגלית נפרצה למשך כמעט 4 דקות, על ידי ורילון (Vrillon), נציג של המפקדה הגלקטית מאשתר (Ashtar Galactic Command).

800px-Wow_signalב-15 באוגוסט 1977, האסטרונום העצמאי ג'רי ר. אחמן (Jerrz R. Ehman) השתתף בפרויקט סטי (SETI) שהתחיל באוניברסיטה של מכללת אוהיו, והשתמש בטלסקופים הקרויים "Big Ear".  במקרה הזה, הוא היה עד לקבלה של שדר חזק ביותר על ידי רדיו-טלסקופ.  הוא הדפיס את כל הקלטת השדר, סימן בעיגול את המספרים שהוצגו בקידוד של השדר המסתורי ושהיו ראויים לתשומת לב, ולא יכול היה להתאפק מלהביע את תדהמתו על ידי כתיבה עם עיפרון – וואו (WOW!) על קצה המסמך.  החל מרגע זה ועד היום, הסימן הזה (וואו) הפך לקוד המסמן את סוג ההודעות המסתוריות הללו.

            האם מדובר בשדר רדיופוני שהגיע ממקור אנושי או האם זה שדר רדיופוני אינטליגנטי מהאחים שלנו (החוצנים) המגיעים מכוכבים אחרים ? איננו יודעים עדיין שום דבר בוודאות.  המחקר החרוץ של האסטרונומים לא הבהיר עד היום מה מקור "שדר הוואו", שלא נשמע יותר לאחר מכן בהמשך המחקרים.

C_G-K_-_DSC_0421            כיום, מכון הסטי (חיפוש אחר אינטליגנציה חוצונית – Search for Extraterrestrial Intelligence) מקליפורניה מתכונן להתחיל את המחקרים מחדש, ולהשתמש לשם כך במכשור המתקדם ביותר, שנודע כ ATA – Allen Telescope Array.  מודל התקשורת החדש הזה מורכב מעשרות צלחות רדיו ברוחב של 6 מטר הקשורות ביניהן בכדי לערוך מערך עם רגישות גבוהה הרבה יותר מאחת הצלחות הגדולות ביותר בעולם, The Arecibo Observatory  .ATA הפך להיות מבצעי ב 2007, עם 45 טלסקופים, ובנייתו הסתיימה ב-2011, כאשר 350 טלסקופים החלו לפעול והינם מקושרים ביניהם בכדי להרכיב מערך עם רגישות גבוהה ביותר.  מעבר לחדשות הנדושות הללו, קל מאוד להבין שההשקעה הענקית הזו מראה שהאנשים שהגו את הפרויקט הזה יודעים הרבה מאוד דברים ושהם אפילו בטוחים שתרבויות חייזריות קיימות, בעיקר מכיוון שהם מוכנים להשקיע סכומים עצומים של כסף בכדי לבנות מכשירי ענק אלו.  "בקרוב נתחיל בפרויקט חדש שנועד לכוון את ה ATA לאותו הכיוון שממנו התקבל אות ה'וואו' ונכוון את ה ATA לאותו התדר", אמר סת' שוסתק (Seth Shostak), אסטרונאוט ראשי של מכון החיפוש SETI.  למרות שהאזור הזה בשמיים נחקר עשרות פעמים בעבר, ה ATA אולי יביא מידע חדש לחיפוש עקב רגישותו הגבוהה במיוחד והיקף התדרים הנרחב שלו.  מאז המאורע שאירע ב-1977 האסטרונומים עשו מאמצים על מנת לקבוע אם ההודעה שנקלטה באותו זמן הייתה ממקור חייזרי.  אולם, למרות כל המחקרים, הם לא יכלו למצוא שום רמז במערכת ושום מקור שיכול היה להסביר את החוזק והתדר של השדר, שארך מספר שניות.  מאז, אות ה"וואו" נשאר אחת מהתעלומות המרכזיות עבור ציידי-חייזרים, ואפילו נתן השראה לסצנה בסדרה המפורסמת תיקים באפילה (X-Files).  אחמן עצמו הצהיר שכאשר המידע נקלט על ידי הטלסקופ “Big Ear” הוא לא חשב בהתחלה שיכול להיות לזה מקור חייזרי.  "ה'וואו' היה פשוט תגובה מיידית בכתיבה, לא היו לי שום ציפיות.  הבנתי שזה עדיין דבר מעניין ביותר וחשבתי שזה שווה ערך לחקור באופן יסודי יותר בדיוק מה זה כן ומה זה לא."  ב-2007, אחמן עדכן את הדו"ח שלו לרגל 30 שנה למאורע, בנוגע ל"שדר הוואו", אבל המסקנות נשארו זהות: "השאלה לגבי המקור המסתורי של השדר נשארה פתוחה.  אנו חייבים להודות שעדיין חסר לנו מידע.  אנו יכולים רק להסיק שהוא הגיע מתרבות חייזרית."

מאמר זה הינו הראשון בסדרת מאמרים בנושא הודעות מסתוריות שכבר הגיעו לכדור הארץ מאת תרבויות מתקדמות של חוצנים, כלומר של חיים תבוניים מחוץ לכדור הארץ, הממוענות לאנושות השוכנת בכדור הארץ.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=12305
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

2 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית