- פרויקט אמת אחרת - https://www.emetaheret.org.il -

המדינה רוצה לסגור לילדים שלי את בית הספר

המדינה רוצה לסגור לילדים שלי את בית הספר.
המדינה לא חושבת שיש לי הזכות לבחור את המסגרת החינוכית של ילדיי.
בעיניה כנראה, מסגרות חינוך אלטרנטיביות שמאפשרות לימוד מתוך סקרנות ללא הישגיות ולחץ הן סכנה לדוגמתיות החינוכית שיוצרת אנשים צייתניים.
ואנשים צייתניים שהולכים בתלם מבלי לשאול "למה?" ו-"מדוע?" או שאינם אומרים "עד כאן!" ו-"עם זה אני לא מוכן לשתף פעולה!" הם האנשים שהמדינה רוצה כאן.
כי הם האנשים שלא יצאו להפגין נגד השחיתות והם האנשים שימשיכו לשלם מיסים מופקעים מבלי לומר מילה.
המדינה רוצה לסגור לילדים שלי את בית הספר ולכאורה זה מצליח לה.
היא שולחת מפקחות פדגוגיות שכותבות דוחות שקריים ומגוחכים, היא מזמנת לוועדות פלסטר כשההחלטה כבר נקבעה מראש. היא שולחת שוטרים, שוטרים! ואל מול ילדיי התמימים סוגרת את שערי הבית השני שלהם.
ולמה?
כי הילדים שלי הולכים יחפים בחצר.
כי הילדים שלי מטפסים על עצים.
כי הילדים שלי יכולים לבחור לאיזה שיעור להיכנס.
כי הילדים שלי חופשיים.

המדינה רוצה לסגור לילדים שלי את בית הספר.
וזה לא יקרה לעולם.

פרויקט אמת אחרת מתגייס למאבק למניעת סגירתו של בית הספר הדיאלוגי "הבית העגול"

הבית העגול הוא מקום מיוחד במינו – בית ספר דיאלוגי, שהילדים לומדים בו בשמחה ובאהבה. שמורת טבע של חינוך אמיתי ועמוק. בית ספר עם ילדים מחתך חברתי וסוציו-אקונומי מגוון, שהלמידה בו מבוססת על בחירה ומוטיבציה פנימית.

 נשמע מצוין, נכון?

אבל אף על פי שקיבלנו גיבוי והערכה מאנשי חינוך ואקדמיה בכירים; ואף על פי שנבדקנו ועמדנו בכל קריטריון להקמת בית ספר בישראל (מורים מוסמכים, לימודי ליבה, אישורים בטיחותיים ועוד), למרות כל אלה משרד החינוך נלחם בכל האמצעים כדי לסגור את בית הספר שלנו.

כדי למנוע ממשרד החינוך לסגור אותנו, אנחנו מקימים צוות פעולה.
בצוות יהיו חברים מורים ואנשי חינוך, הורים ודורשי שלומנו שרוצים להוביל שינוי מהותי בחינוך במדינת ישראל. אנשי הצוות יפעלו בהתנדבות.

כדי לנצח במאבק המשפטי והציבורי הצוות צריך לפעול במספר ערוצים: עליו לנהל את החזית המשפטית, לגייס לובי של תומכים, לעורר אהדה ציבורית, לרתום את התקשורת ועוד. כל אלו דורשים משאבים כספיים עצומים.

 זה הזמן לקחת חלק פעיל [1] למנוע את סגירתו של הפלא הנקרא הבית העגול!

אנא עיזרו לנו לממן את המאבק המשפטי נגד סגירתו של הבית העגול.
כנסו לכאן כדי לתמוך ולעזור. [1]

ההרצאה שלמטה, "כיצד בתי הספר הורגים את היצירתיות", התפרסמה בשנת 2006 באתר TED, והפכה להיות ההרצאה הנצפית ביותר מתוך 700 ההרצאות באתר. הנחת היסוד שלה היא שילדים נולדים מלאי סקרנות, יצירתיות ורצון לשיתוף פעולה.

גם הבית העגול בנוי על הנחת יסוד זו, והילדים בו מקבלים את הכלים והתמיכה לגדול מתוך שמחה, ביטחון, חופש וסקרנות. בבית העגול אין "לקויי למידה" לעומת "מחוננים": כל אחד בקצב שלו.

הבית העגול הוא חלק ממגמה הסוחפת את העולם, ומבשרת על נקודת איזון חדשה בין חירות לסמכות: לא עוד תפיסה חינוכית אחידה, המוכתבת מלמעלה באופן פוליטי; בני אדם אינם אחידים, לא בגיל הבגרות וגם לא בגיל בית הספר.

אנחנו מרגישים שיש לנו מזל. הילדים שלנו הולכים לבית הספר ברצון ובשמחה. אבל לצערנו הרב הבית העגול, האהוב עליהם כל כך, נתון בסכנת סגירה מתמדת אך ורק בגלל שגישתו החינוכית שונה מזו של משרד החינוך.

וזה לא רק הסיפור שלנו – המלחמה הזאת היא מנת חלקם של עשרות בתי ספר.

נראה כי משרד החינוך מנסה להילחם, באמצעות מאבק משפטי יקר, ביוזמות חינוכיות המאיימות על השליטה הריכוזית שלו במערכת.

משרד החינוך חותר לשלול מההורים, גם בבית העגול,
את הזכות לבחור איך ילדיהם יפגשו את העולם.

זוהי דרך פעולה מקוממת ושרירותית!

ואם רציתם להגיע בקלות לשורה התחתונה

אל תתנו לאטימות הממסדית לסגור מיזם חינוכי המחזיר למרכז את האדם ואת אהבת אדם. מקום המאמין בחינוך אמיתי, מפסיק לחלק ציונים ולתייג ומאפשר לכל ילד וילד לפרוח בדרכו.

הסכום שאנו מבקשים, 60,000 ש"ח, הינו רק חלק מהסכום הנדרש כדי להגן על היצירה הנפלאה הזו משרירות הלב של המערכת.

כל תמיכה תסייע!

באהבה ובתודה

ילדי ואנשי הבית העגול

הבית העגול מדבקה 1 [2]