- פרויקט אמת אחרת - https://www.emetaheret.org.il -

YNET: "העולם לקראת עידן קרח?"

אתר החדשות YNET פרסם היום כתבת מערכת ובה אזהרה כי העולם עומד לפני עידן קרח עקב פעילות שמשית נמוכה בשנים האחרונות.

הפסקה הראשונה בכתבה מסכמת את העניין במדוייק:

"אנחנו בדרך להתקררות גלובלית? מדענים מזהירים כי פעילות השמש נמצאת בשפל של 100 שנה, בדומה מעט ל"עידן הקרח הקטן" שהחל ב-1645 ונמשך 70 שנה. באותה תקופה, שכונתה "מאונדר מינימום", כתמי השמש שנצפו היו נמוכים בהרבה מהממוצע."

רק לפני כמה שבועות התפרסמה כתבה נרחבת ב-YNET עם הכותרת : "2013 בסביבה: העולם התחמם, אבל למי אכפת [1]" שבה הצהיר כותב הכתבה:

"בחודש ספטמבר פרסם ה-IPCC (הפאנל הבין-ממשלתי לשינוי אקלים) את חלקו הראשון של הדו"ח החמישי שלו ובו הוא קובע בצורה החלטית כי ההתחממות היא מעשה ידי אדם ונגרמת בעיקר כתוצאה משריפת דלק מחצבי. עוד קבע הדו"ח כי הקהילה הבינלאומית אינה עושה מספיק כדי למנוע את עליית הטמפרטורה העולמית הממוצעת מעל 2 מעלות צלזיוס."

פרופסור מרינוב, כותב הכתבה, ואתר YNET לא הזכירו לקוראים כמובן כי רק לפני כשנה פורסמה כתבה נוספת על מצב האקלים ב-YNET עם הכותרת הבאה: "דו"ח: התחממות כדוה"א נפסקה לפני 16 שנה"

ובפסקה מהכתבה:
מהנתונים החדשים עולה כי מתחילת 1997 ועד אוגוסט 2012, לא נרשמה עלייה משמעותית בטמפרטורות העולמיות. משך זמן זה חופף למשך הזמן שבה הטמפרטורות טיפסו, מ-1980 ועד 1996. לפני כן, הטמפרטורות היו יציבות במשך כ-40 שנה.

חודשיים לאחר מכן בתאריך 12/12/12 התפרסמה כתבה נוסםת עם הכותרת: "זה רשמי: ההתחממות הגלובלית – באשמתנו"

ובה הפסקה:

"עכשיו זה יותר ודאי מאי פעם: בני האדם אחראים להתחממות הגלובלית , לעליית פני הים ולאירועי מזג האוויר הקיצוניים ברחבי העולם. כך קובעת טיוטת דו"ח שגיבשו מומחי הארגון הבינלאומי למעקב אקלימי (IPPC)."

יש עוד דוגמאות למסרים הסותרים שאתר החדשות הגדול במדינה פרסם בשנה האחרונה, אבל הבנתם את העקרון.

בואו נציב את הכותרות הללו אחת מתחת לשניה:

"זה רשמי: ההתחממות הגלובלית – באשמתנו"

"דו"ח: התחממות כדוה"א נפסקה לפני 16 שנה"

"העולם התחמם, אבל למי אכפת"

"לקראת עידן קרח? "השמש הלכה לישון"

מבולבלים? אין פלא…