ראשי » מיסטיקה » אתם כאן

החיים לאחר המוות

  • מאת מהאדווה | 16 בינואר 2014
  • 11,337 צפיות | 28 תגובות
עודכן לאחרונה: 16 בינואר 2014

כל האמונות הרוחניות מדברות על החיים לאחר המוות, קיומה של הנשמה השורדת את המוות הביולוגי.  לצד אמונות דתיות, חיים לאחר המוות נתמכים כעת גם באופן מדעי.  מחקרי 'טנטולוגיה' (המדע החוקר את תופעת המוות הקליני) מראים שהתיאורים של אלו שהגיעו לסף החיים והמוות מכילים כמה תכונות פיסיולוגיות-פסיכולוגיות ספציפיות החוזרות על עצמן: האבחנה במוות, תחושה של רוגע ושלווה, תחושות שמיעתיות, תחושה שעוברים דרך מנהרה, התפיסה של האור, תחושה של 'זום' אל נקודות שונות על ציר הזמן של החיים, תחושה של ידע מורחב וכדומה.

800px-Enrique_Simonet_-_La_autopsia_-_1890תחת נושא מרתק זה שבו רב הנסתר על הגלוי, מתוארים כבר אלפי ועשרות-אלפי עדויות של אנשים שחוו מוות קליני וחזרו לתאר את אשר חוו, וכאן ניתן להזכיר את המקרה המפורסם של פאם ריינולד, שעברה ניתוח כירורגי נדיר (טיפול היפותרמי בהתקף לב).  במהלך ניתוח זה, טמ"פ הגוף של פאם הופחתה למינוס 60 מעלות צלזיוס, פעימות ליבה כמו גם נשימתה פסקו, גלי המוח שלה נהיו שטוחים, והדם ניקז מראשה.  במונחים רגילים, היא הייתה חסרת חיים.  לאחר שהתסחיף הוסר מגופה, היא הוחזרה לתחייה.  במהלך הזמן שבו פאם הוגדרה כמתה, היא חוותה 'חווית סף מוות' (Near death experience).  תיאורה המדהים על אבחנותיה בעת שיצאה מגופה במהלך הניתוח הכירורגי אומתו מאוחר יותר בצורה מדהימה.  דוגמה זו רומזת לנו על קיומה של התודעה בנפרד מהמוח.  אלו מאיתנו שצפו בסרט "קו הדממה" מ-1990 (בכיכובם של ג'וליה רוברטס, וויליאם בולדווין, קווין בייקון וקיפר סאותרלנד) אודות סטודנטים לרפואה החוקרים את נושא המוות הקליני, אולי זוכרים את הסוגיות שהועלו בסרט – כיצד אלפי אנשים החוו את המוות הקליני, מתארים תהליכי מחשבה מורכבים ביותר במהלך הזמן שבו לא אירעה שום פעילות במוחם ובליבם.

hu4f0ef18dבעת שדתות אחדות (לדוגמה הנצרות) מתארות חיים נצחיים בגן עדן או בגיהינום, דתות אחרות (כדוגמת היהדות, בודהיזם, הינדואיזם, הדת הדרוזית) מאמינות, ביחד עם קיומם של גן עדן וגיהינום, בתיאוריית גלגול הנשמות.  בצורה זו יש המתארים את הנשמה העוזבת את הגוף הפיסי ועוברת אל אחד העולמות המקבילים (העולם הבא, המכונה גם העולם האסטראלי, עולם החלום, העולם האנרגטי) ולאחר זמן מה, הנשמה (לאחר שהיא למדה ותיקנה את השיעורים הנחוצים במסעה), תחת תנאים מסוימים יכולה (או מוכרחת) לשוב ולהתגלגל בתוך גוף גשמי ביקום הפיסי, על פי החוקים הקוסמיים המטאפיסיים.  באופן מקובל מתוארים שבע רמות (המכונים גם מדורים או היכלים) של גן עדן אל מול שבע רמות של גיהינום, המייצגים למעשה עולמות אסטראליים המובדלים ביניהם ברמת תדר הרטט האנרגטי, ובהתאם, בתחושות האישיות וברמה הרוחנית של הנשמה השוכנת באורח זמני בעולם הבא הספציפי.

לרוב, תיאורים שונים של אנשים שחוו מוות קליני וחזרו לאחר מכן לספר על המקרה הפרטי שלהם, מעוצבים דרך החינוך שאותם קיבלו ודרך הידע המוקדם שלהם.  ב"בארדו טודול", ספר המתים הטיבטי האלמותי המיוחס ליוגי פאדמאשמבהאווה, מתואר בדיוק מפליא, מסע הנשמה מעבר לעולם בו אנו חיים.  הבודהיסטים מתארים שיטות שונות על מנת להשתמש בפרצה שמופיעה מיד לאחר המוות בכדי להתעלות אל עבר גן עדן גבוה יותר, צורת קיום נעלה יותר. ביצירה מרהיבה זו, מתוארים המדריכים הרוחניים שאותם נפגוש לאחר המוות הפיסי, כמו גם ישויות פנטסטיות שונות שבהן ניתקל.  כאשר נקרא תיאורים של יהודים שחוו מוות קליני, ניתקל לרוב בתיאורים של דמויות תנ"כיות שעימן האדם נפגש וגם תיאורים של מלאכים שונים.  נוצרים שחוו מוות קליני, לעיתים קרובות מתארים מפגשים עם ישוע ועם קדושים שונים מהמסורת שממנה הם מגיעים.  בשביל להבהיר את הנקודה הזו, ניתן להמשיל זאת לרגע שבו אנו רואים דברים מבעד לחלון מלוכלך, כאשר ישנם פרטים אחדים שאותם אנו משלימים בעצמנו באורח אוטומטי מבלי לשים לב בכלל, בהתאם לחינוך ולמסורת ממנה באנו, בהתאם לאמונות הקודמות שלנו.

250px-Hieronymus_Bosch_013להלן עדות מדהימה ופוקחת עיניים, של נערה מאקוודור שחוותה מוות קליני למשך 23 שעות, ובמהלך זמן זה היא ביקרה בגיהינום וגם בגן עדן, מלווה במדריך רוחני. היא מתארת בצורה מאוד טהורה ותמימה את אשר ראתה ואת המסר שהיא התבקשה להעביר.  מעבר לקונוטציות דתיות שברור שהיו לנערה, וכנראה שגם אם זה מתוך רצון טוב, יכול להיות שהיא אינה מדייקת במספר נקודות קטנות, אך זה לא מוריד במאום מהמסר הנכון והרלוונטי ביותר שיש להעביר לכל האנשים.

אחד המסרים היפים שהיו לה להעביר זה שהרבה אנשים הגיעו לגיהינום בגלל חוסר היכולת שלהם לסלוח באמת לעומק.  היא מתארת את המפגשים שלה בגיהינום עם מספר אנשים מפורסמים, כמו לדוגמה הזמרת סלנה, הזמר מייקל ג'קסון והאפיפור יוחנן פאולוס השני.  היא אף מתארת את הסכנה הרוחנית במשחקי המחשב שבהם אפילו ילדים משחקים כיום ללא הפסקה.  היא מתריעה בפנינו לשים לב שהמוני אנשים כיום רצים אל עבר עולם הבא נחות ומלא סבל, מתוך בורות, ואחר כך קשה מאוד לצאת משם. היא אף מבהירה לנו שהמסר איננו כלל וכלל לפחד, אלא דווקא להגביר את האהבה והמודעות.

כל אחד מאיתנו יכול לבחור בעצמו כיצד להתייחס לאותנטיות ולעומק הדברים שהיא מציינת.

"מסר מהממלכה של אלוהים" – עדות נוספת מגיעה אדם רומני בשם גבריאל ברנוציו, שחווה מוות קליני למשך 13 שעות וגם הוא הורשה לבקר בגיהינום וגם בגן עדן, וחזר לספר את המסר שהוא התבקש להעביר.  הוא ראה את המלאכים של האור, את אלוהים ואת השטן, ולאחר מכן התעורר ודיבר בשפה הונגרית שהוא אף פעם לא ידע קודם לכן.  עד לאותו אירוע הוא היה אתאיסט, אבל לאחר החוויה הזו הוא הפך למאמין.

hi4ffa49f5תחת אותו הנושא, סרט עלילה ברזילאי מרתק משנת 2010 שמעביר מסר מדויק בנושא , נקרא 'הבית שלנו' – Nosso Lar ('עיר אסטראלית: מסע רוחני'). הסרט מתאר את מסעו של רופא ברזילאי שלאחר שנפטר הגיע לגיהינום לתקופת זמן מסוימת, ולאחר מכן זכה ועבר לאחד ממדורי גן עדן, והוא מתאר את החיים שם.  בשלב מסוים במהלך שהותו בגן עדן, הוא החל לתקשר עם מתקשר ברזילאי בשם צ'יקו קסבייר, כאשר צ'יקו בתורו העביר לכתב את הסיפור ולאחר מכן נעשה הסרט מתוך הכתבים המקוריים.

הסרט ההוליוודי המפורסם בכיכובו של רובין וויליאמס משנת 1998, "לחלום אותך", שופך אף הוא אור על הנושא, ומאפשר לנו להציץ לנקודת מבט נוספת לגבי החיים שלאחר החיים.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=12293
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

28 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית