- פרויקט אמת אחרת - https://www.emetaheret.org.il -

ריפוי עצמאי מסרטן

תרז דאוד [1] (מורה למדעים מחיפה) סבלה מגידול סרטני אלים ברגלה, והרופאים המליצו על כריתת הרגל כסיכוי כמעט יחיד לשרוד את המחלה. אחרי שהניתוח בוטל 3 פעמים מסיבות שונות, היא החליטה להישאר בבית ולהתפלל. כשהיא באה לביקורת הרופאים נדהמו: הסרטן נעלם.  יש לציין שבמקביל היא השתמשה במספר צמחי מרפא הנחשבים כאנטי סרטניים, כמו לדוגמה כורכום, זרעי פשתן ופטריות שונות הידועות בתכונתן הנוגדת סרטן.

Deepak_Chopra [2]בספרו משנת 2007 "ריפוי קוונטי", הרופא האנדוקרינולוג  ד"ר דיפאק צ'ופרה [3] מתאר עשרות מקרים דומים שבהם הוא טיפל בצורה טבעית ולעיתים אף ללא שימוש בצמחי מרפא, במחלות כרוניות ובייחוד מחלת הסרטן.  "במסגרת עבודתי נתקלתי בכמה חולי סרטן שנרפאו לגמרי, לאחר שכבר הוגדרו כחשוכי מרפא ונקבע שנותרו להם חודשים ספורים לחיות. לא חשבתי שמקרים אלה הם בבחינת ניסים. חשבתי שהם מוכיחים שהמוח יכול להגיע עמוק מספיק, כדי לשנות את הדפוסים המעצבים את הגוף ושהוא מסוגל, כביכול, למחוק טעויות מתכנית האב ולחסל כל מחלה – סרטן, סוכרת, מחלות לב – המשבשות תכנית זו.  תמיד האמנתי שהריפוי אינו תהליך גופני, אלא מנטלי. כאשר אנו רואים שבר מתאחה או גידול ממאיר נעלם, כרופאים אנו מותנים להתבונן במנגנון הפיזי ראשית ומעל לכל. אבל המנגנון הפיזי הוא כמו מסך. מעבר לו יש דבר מופשט הרבה יותר, מעין ידע, שלא ניתן לראותו או לגעת בו."

1370326131 [4]ד”ר נאדר בוטו [5], 55, קרדיולוג ומצנתר בכיר, טוען שאין מחלה אחת שלא תלויה בנפש, בעת שהוא מטפל בשיטת השטיפה האנרגטית במקביל לעיסוקו ברפואה מערבית.  "ברפואה אנחנו עוסקים רק בהשתקה של סימפטומים. ארגון הבריאות העולמי הגדיר מצב של בריאות כרווחה שלמה – גופנית, נפשית וחברתית. ומה אנחנו עושים ברפואה? בדיוק הפוך מההגדרה הזאת. אנחנו רק רוצים שלא יהיה כאב. יום־יום מגיעים חולים לחדר המיון ומתלוננים על כאבים בחזה. כשאנחנו בודקים, אנחנו רואים, אפילו בצנתור, שהכל תקין. אבל הבן־אדם ממשיך לסבול, הוא אומר לי, “דוקטור, יש לי כאבים בחזה”, ואנחנו אומרים לו הבדיקות בסדר, זה שום דבר."

במקביל מתחזקות העדויות המדעיות על פי הן אופי המחשבות שלנו מסוגל להסב שינויים מולקולריים לגנים שלנו.  חוקרים מדעיים ידועים כגון ד"ר ריצ'ארד דווידסון וד"ר ברוס ליפטון, מתארים את תוצאות הניסויים שלהם.  מחקר עדכני [6] בחן את ההשפעות של המדיטצייה הידועה כ-Minfulness לקבוצת מחקר.  לאחר 8 שעות של מדיטציה, המודטים הראו שינויים גנטים ומולקולריים שונים, הקשורים בשינוי רמות המנגנון המווסת את הגנים והפחתת הרמות של הגנים המעודדים דלקת, שתאמו עם החלמה פיסית מהירה יותר מסיטואציה רווית מתחים.