- פרויקט אמת אחרת - https://www.emetaheret.org.il -

אחיות ברחבי ארה"ב נוטלות עמדה נגד כפיית חיסונים נגד שפעת

עם תחילתה של 2014 מתברר כי הענף הרפואי עומד בפני משבר.

כבר דיווחנו על סרובם של רופאים רבים להשתתף בתקנות החדשות של  Obamacare (תכנית הבריאות הלאומית החדשה של אובמה, הערת מתרגמת) (ראו: Seven out of every 10 Physicians in California are Rebelling against Obamacare [1]). אולם קיימת השלכה לא מכוונת נוספת של החקיקה החדשה: סירובן של אחיות לשתף פעולה עם הדרישות החדשות המחייבות להתחסן נגד שפעת. עם המחסור הגדול באחיות, הקיים הרבה לפני  ישומו של Obamacare, המצב רק יחמיר.

אחיות ברחבי ארה"ב בוחרות לאבד את משרותיהן ולא להיכנע לכפיית חיסונים נגד שפעת. הענין התחיל בעונת השפעת הקודמת, ב-2012, ודיווחנו על סיפורים רבים של אחיות אמיצות, אשר עמדו על זכויותיהן וסרבו להיכנע לכפיית חיסון נגד שפעת כתנאי לשמירה על משרותיהן. (ראו: Brave Nurses Lose Jobs to Stand on Principle and Refuse Forced Vaccinations [2]).

אחיות המסרבות להתחסן נגד שפעת נדרשות לעטות מסכות. התמונה נלקחה מ:  Nurses Against Mandatory Vaccines Facebook Page. [3]

אחיות המסרבות להתחסן נגד שפעת נדרשות לעטות מסכות.
התמונה נלקחה מ: Nurses Against Mandatory Vaccines Facebook Page.

לרוע המזל, רבות מן האחיות הטובות ביותר של האומה אבדו לנו בתחילתה של עונת השפעת של 2013-2012 עם הכנסת התקנות החדשות של Obamacare, אשר דרשו ממוסדות רפואיים לחסן נגד שפעת לפחות  90% מן העובדים כתנאי לקבלת החזר הוצאות מלא מן המדינה  (ראו: Are Mandatory Flu Vaccines for Healthcare Workers part of Obamacare and Linked to Financial Reimbursement to Healthcare Facilities? [4]). המגמה של איבוד אחיות בעקבות כפיית חיסון השפעת נמשכת בעונה זו, ב-2014-2013.

Dreonna Breton [5]דריאונה בריטון (Dreonna Breton), אחות מוסמכת מפנסילבניה, איבדה את משרתה בדצמבר 2013, כשסירבה להתחסן נגד שפעת מסיבות רפואיות. היא בהריון, ויש לה היסטוריה של הפלות. הרופא המטפל שלה יעץ לו לא להתחסן, אולם בית-החולים בו עבדה דחה את ההמלצה ופיטר אותה. (ראו:  ( Flu Vaccines NOT Tested on Pregnant Women.

 האחיות המקבלות פטור מן החיסון נדרשות לעטות מסכות בזמן העבודה לאורך כל עונת השפעת. לאור העובדה, כי מחקרים מראים שגם אלה שחוסנו יכולים להעביר את הוירוס , ולאור העובדה, שהדרישה לחסן נגד שפעת 90% מן העובדים במוסדות רפואיים מהווה שיקול כספי לקבלת החזר הוצאות מלא מן המדינה, הדרישה לסמן את סרבני החיסון מהווה מקרה ברור של אפליה והטרדה. ד"ר שרי טנפני (Dr. Sherry Tenpenny) הצהירה לא מכבר בראיון טלוויזיוני, שקיבלה מכתבי תלונה מעובדים בבתי-חולים שאין להם שום מגע עם מטופלים, אך נדרשים להתחסן כתנאי להעסקתם. היא דיווחה, כי אחד הפונים מועסק במחלקת IT (טכנולוגית מידע), המצויה במרחק ארבעה בלוקים (כמה עשרות מטרים, הערת מתרגמת) מכל בנין בו שוכנים מטופלים.

אחיות מכל רחבי ארה"ב מתאגדות באינטרנט, כמו בדף הפייבסוק "אחיות נגד חיסונים כפויים" (Nurses Against Mandatory Vaccines Facebook Page [6] ), והן מציגות בגאווה את מסיכותיהן כאותות של כבוד על עמידתן נגד ההשפלה והדיכוי של הממסד הרפואי. הן מצטרפות למיעוט הקטן של אנשים ישרים שנותרו במערכת הרפואית המושחתת.