ראשי » בריאות » אתם כאן

תירס מהונדס גנטית כמעט ואינו מזין, למעשה הוא מלא ברעלים כימיים

  • מאת כותב אורח | 7 בנובמבר 2013
  • 12,548 צפיות | 13 תגובות
עודכן לאחרונה: 10 בנובמבר 2013

 דו"ח פורץ דרך העוסק בערך התזונתי של יבול התירס המהונדס גנטית מנפץ את הטענות שלפיהן הערך התזונתי של התירס המהונדס גנטית שווה באופן ניכר לערך התזונתי של התירס הטבעי. תחת הכותרת:

“2012 Nutritional Analysis: Comparison of GMO Corn versus Non-GMO Corn”

הדו"ח חושף שלא רק שהתירס המהונדס לוקה במחסור כבד בויטמנים ומינרלים בהשוואה לתירס הטבעי, יתרה מזאת התירס הגנטי רעיל במיוחד ועמוס בכימיקלים קטלניים שמקורם בתחום ההדברה כמו גלייפוסט או תחת השם המסחרי "ראונד-אפ" כמו שנחתם בפטנט ע"י מונסנטו.

עדכון 10.11.13

פרסום הדו"ח העלה תגובות רבות באתר הפרסום המקורי. חלק מהמגיבים טענו שהדו"ח שקרי. חלק הכפישו. חלק עודדו. הוספתי כמה פסקאות מתורגמות נוספות בסוף המאמר המתייחסות לטענות הללו. חשוב לציין שמדובר בדו"ח ולא במחקר מדעי. מי שמעוניין למצוא מחקר עצמאי שמשווה תירס מהונדס לצד תירס לא מהונדס שיפנה לחברת מונסנטו מחזיקת הפטנט על תירס מהונדס גנטית. ככזו, היא מונעת כל אפשרות של חקירה עצמאית ובלתי תלויה על המוצרים שלה. מעניין למה…

בעלי הבלוג “MomsAcrossAmerica.com”   מספרים שהדוח שותף איתם ע"י חברת "De Dell Seed" הקנדית המתמחה באספקת זרעי תירס שאינם מהונדסים גנטית בלבד, ששאבה את הרעיון מחברה חקלאית שמקורה במינסוטה ונקראית "ProfitPro". בשורה תחתונה, הדו"ח מראה שהתירס הטבעי עשיר יותר בערך תזונתי, בערך קלורי ובכמות החלבונים פי 20 בהשוואה לתירס המהונדס גנטית.

בנוגע לאנרגיה העצורה בתירס הטבעי לעומת המהונדס במדידה לפי שיטת ה- ERGS נמצא שתירס טבעי יכול לספק עד פי 3400 יותר אנרגיה לגרם לשנייה לעומת התירס המהונדס גנטית, הפרש ניכר ביותר. בנוסף לזאת, בנוגע לאחוז הממוצע של חומר אורגני בפרט יחיד נמצא שהתירס הטבעי שואף להכפיל את כמות המרכיבים החיוניים בהשוואה לתירס המהונדס.

תירס טבעי מכיל יותר אשלגן, מגנזיום, סידן, גופרית ומנגן.

באמצעות השוואת השדה היה ניתן להעריך את החריגות בערך התזונתי בין המינים, אשר חשפו את האמת המחרידה. אשלגן, אשר חיוני להפקת אנרגיה ותפקוד תאי תקני כמעט ואיננו בנמצא בתירס המהונדס, עם נתון של 0.7PPM (Parts Per Million). בתירס הטבעי לעומת זאת רמת האשלגן גבוה פי 13 לפחות עם נתון של 9.2PPM.

השוני בין השניים היה בולט יותר בבדיקת המגנזיום. בתירס המהונדס נמצא 0.2PPM לעומת התירס הטבעי שרמת המגנזיום בו נמצאה גבוהה פי 46. נמצא גם שבבדיקות הסידן, הגופרית והמנגן נמצאו הפרשים של פי 12.4, 14 ו-7 בריכוז הרכיבים בהתאמה לטובת התירס הטבעי.

רעלים בתירס המהונדס

בשונה מכך, לא נמצאו עדויות לכלורידים, פורמלדהיד, גלייפוסט וכימיקלים מזיקים נוספים בתירס הטבעי לעומת התירס המהונדס גנטית הרבוי בהם במינונים מסוכנים. לפי הניתוח של הדו"ח ע"י “MomsAcrossAmerica.com”, התירס המהונדס מכיל מינון יותר גבוה פי 19 של גלייפוסט מהמינון המקסימלי המאושר של אותו הכימיקל ע"י הסוכנות להגנה על הסביבה האמריקאית (EPA), ופי 130 יותר גלייפוסט מאשר המינון שנבדק במחקרים שונים שהוכח שמסב נזק אורגני לחי.

בנוסף לכך, התירס המהונדס מכיל כמויות גדולות של פורמלדהיד, לפי הדו"ח. מחקר קודם שנערך ע"י  ד"ר דון הובר גילה שהצמחים המהונדסים גנטית שרמת הפורמלדהיד שלהם היא לפחות 0.97PPM רעילים במידה ומעוכלים ע"י החי. וכפי שעולה מהדו"ח, תירס מהונדס גנטית מכיל פי 200 יותר פורמלדהיד מהמינון שקבע הובר כרעיל במחקר הנ"ל.

שוב מונסנטו

מונסנטו עסוקים בלהונות את הציבור עם טענות שווא שהמוצר המהונדס והמוצר הטבעי "שווי ערך משמעותי".

הממצאים המחרידים הנ"ל עולים בקנה אחד עם טענות השווא של ענקית ה-"רצחקלאי" מונסנטו. באתר הרשמי שלהם, טוענת חברת מונסנטו שהמוצרים המהונדסים גנטית שאושרו "שווי ערך משמעותי" לברירה הטבעית, כלומר שאין בנמצא הבדלים תזונתיים משמעותיים בין שני הזנים. אך המחקר הנ"ל שופך אור על טענות אלו ומציג אותך כשקריות ומציב את מונסנטו במרכז הונאה חקלאית גלובלית המבוססת על שקרים מוכחים.

"גלייפוסט הינו קלאטור פוספט אורגני חזק במיוחד המשתק מינרלים בעלי מטען חשמלי חיובי כמו: מגנזיום, קובלט, ברזל, אבץ, נחושת וכו.. אשר הכרחיים ביותר לתפקודים פיזיולוגים נורמלים בקרקעות, בצומח ובחי." מפרט ד"ר הובר על איך הכימקלים המעורבים בהנדסה הגנטית של הצמחים הורסים את הערך התזונתי של אותם גידולים.

התייחסות לטענות נוספות

הפסקאות הבאות תורגמו מהבלוג www.momsacrossamerica.com אשר חשף את הדו"ח המקורי. במאמר המשך שפירסמו עורכי הבלוג הם התייחסו לכמה טענות שעלו לאחר הפרסום. מומלץ מאוד שתכנסו למאמר הזה ותקראו את ההתייחסות שם.

האם הדו"ח שגוי או שקרי?

תרגום מהמאמר:

"היו הרבה תגובות שהדו"ח הזה שקרי. הלוואי וזה היה נכון. חלק מהאנשים שטוענים כך עובדים בשטח ההנדסה הגנטית ורוצים להגן על המדע שלהם. אני מבין זאת. אם אתם חושדים שזה לא נכון, פנו למונסנטו ותבקשו שיערכו מחקר השוואה עצמאי שיראה את הנתונים שלהם. אנו חושדים שקיים כבר מחקר כזה, כי חברת מונסנטו לוחצת על הסוכנות להגנת הסביבה (EPA) להעלות את הרמה המותרת של גלופוסט (כימיקל מסוכן ביותר שנמצא בחומר ההדברה ראונד-אפ מתוצרת מונסנטו) בתירס מהונדס גנטית מהרמה הנוכחית של 6.2 ל-13 PPM שנה לפני שהדו"ח הזה פורסם… גם החוק שמגן על מונסנטו מתביעות עבר בשנה האחרונה… אנו מאמינים שחברת מונסנטו מודעת לסכנה שעלולה להיווצר מצריכה של המזון המהונדס שלה ולכן דאגה (דרך לחצים לוביסטים נ.ד.כ) להעביר את "החוק להגנה על מונסנטו" כדי אולי להתמודד אם תביעות אפשריות בעתיד."

ההרצאה הבאה תסביר הרבה למי שלא מאמין שמזון מהונדס גנטית הוא סכנה אמיתית לבריאות.

המידע בסרטון מרעיד את האדמה מתחת לאמונה בתעשיית המזון הנוכחית שלנו. זה מידע שקשה לעכל. כל מי שאני יכול לומר זה שאנשים צריכים לדעת זאת. ולשתף את זה.

 מקור: WorldTruthTv

תורגם במיוחד עבור פרויקט אמת אחרת ע"י "זוריקו" – תודה רבה!

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=12125
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

13 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית