החיים בקופסת הכאוס האקלימי – דעה אחרת על ההתחממות הגלובלית

  • מאת כותב אורח | 21 באוקטובר 2013
  • 9,304 צפיות | 9 תגובות
עודכן לאחרונה: 21 באוקטובר 2013

כילדים ששיחקו על חוף הים, גילינו דפוס התנהגות מרתק בין סרטני נזיר.

הנח עשרות בקופסא קרטון, ובתוך דקות הסרטנים יצאו מהקונכייה שלהם וינסו להכנס לאחרת.
התגובה שנובעת מלחץ מתון משקפת ככל הנראה את הדרייב הטבוע בהם להמשיך ולגדול על ידי השתלטות שוב ושוב על קונכיות גדולות יותר, כדי להגן על הגוף הרך הפגיע שלהם.

באופן דומה, זורעי בהלת האקלים נאבקים כעת כדי למצוא מחסה חדש מן הלחץ שמגיע מציבור שמבין יותר ויותר שתחזיות האבדון והקדרות של כאוס האקלים מבוססות על נתונים מעורפלים, דגמי מחשב פגומים ואולי אף הונאה ישירה.

מדעני האקלים זורעי הבהלה שמו עצמם בתוך "קופסת קרטון" והם פועלים בצורה נושאת כדי להגן על המוניטין שלהם, התחזיות והמימון.

זאב זאב!

למרות העדרה של התחממות עולמית ב-16 השנים האחרונות, וכמעט שיאים שליליים בפעילות הוריקן וטורנדו, הם עדיין צועקים "זאב" שוב ושוב ומנסים לחבר כל אירוע מזג אוויר "קיצוני" ויוצא דופן לפליטות מזהמים של האדם (למעשה, אנשים מהווים רק 4% מכל ה-CO2 שנכנס לאטמוספרה של כדור הארץ בכל שנה.)

בהלתנים (זורעי בהלת האקלים) השתמשו בתחזיות של אסון אקלימי כדי לדרוש שהעולם ישנה את מערכות האנרגיה והכלכלה שלו יקצץ את השימוש בדלקים מאובנים, ויתרגל לרמת חיים נמוכה יותר (לא של האליטות כמובן), בתגובה למדע מיוצר פוליטית.
אפילו כאשר הראיות הולכות ומצטברות בסתירה למסקנות שלהם, כסף, תהילה וכוח היו טובים מכדי לוותר מסיבות אתיות בלבד.

(הערת המתרגם: אני בעד מעבר לאנרגיה ירוקה, שינוי הכלכלה וקיצוץ בשימוש בדלקים מזהמים אבל לא מוכן לקבל שקרים והונאה כתירוץ)

ההשפעה על מחירי האנרגיה, כלכלות לאומיות, מקומות עבודה ועל חייהם של אנשים היתה עמוקה ושלילית.

קריסה כלכלית כתגובה ישירה למדיניות ירוקה

לדוגמה, בתגובה לזריעה בהלה חסרת בסיס, גרמניה עברה באגרסיביות לכיוון אנרגיה מרוח ואנרגיה סולארית ב-15 השנים האחרונות – הן מהבחינה הפוליטית והן בהשקעת כספי משלם המסים.
גרמניה גם נמנעה משימוש בכוח גרעיני ובתגובה חברות האנרגיה פיטרו עובדים ואיימו לעבור לחו"ל.
עכשיו גרמניה שורפת יותר פחם ובונה תחנות כוח פחמיות חדשות, בניסיון להפוך את האסון הכלכלי "הירוק" ומדיניות "הגנת" האקלים שעברה אליה, אבל פעולותיה עדיין שולחים גלי הלם במשקיעים ברחבי העולם.

בספרד, כל עבודה הקשורה לאנרגיה מתחדשת שמדיניות הממשלה יצרה קוזזה על ידי שתי משרות שאבדו במגזרים אחרים של הכלכלה כשהתוצאה – מחירי חשמל מאמירים.
קריסתה של כלכלה ספרדית כל כך מחויבת לאנרגיה מרוח ושמש גרמה סוף סוף לאנשים הגיוניים לבחון מחדש את ההחלטות האלה ומדוע נעשו. הסובסידיות לאנרגיה מתחדשת קוצצו, בדיוק כפי שקרה בגרמניה.

ואיך נראה העתיד של ברזיל עם דלק ביולוגי? כשהמציאות בסופו של דבר התגברה על תקשורת מוטה ותקינות פוליטית, ההתרגשות התמימה של לפני כמה שנים – כאשר כל דבר "ירוק" הוצג כבעל עלות נמוכה יותר, נקי ומעולה בכל מובן טכנולוגי – פינתה את מקומה לחשיבה רציונלית יותר.
ברזיל מייצרת עכשיו יותר נפט וגז, זאת באמצעות קידוח קונבנציונלי והפקת נפט מפצלי שמן (שלכשעצמה גורמת לנזק עצום לסביבה).

מדוע כל כך הרבה מדינות מחליטות לנטוש או להפחית את ביצי הזהב של השוטים – טכנולוגיה ירוקה?
ראשית, כוח מטכנולוגיית אנרגיה ירוקה נמכר על בסיס הבטחות מוגזמות לאמינות, עלות, יכולת, יצירת מקומות עבודה והשפעות סביבתיות.
כלכלה יציבה מחייבת את כל מאפייני האנרגיה האלה.
שנית, זריעת הבהלה על בסיס ספקולציות מדעיות עומתה מול ראיות קונקרטיות של העשורים האחרונים.

חשיבה מחדש על שינוי האקלים

דו"ח "חשיבה מחדש על שינוי האקלים" שנכתב על ידי הפאנל העולמי האזרחי לשינוי אקלים NIPCC מציג את העובדות, כך שגם מי שאינם מדענים יכולים להעריך את הטווח הרלוונטי של מרכיבי האקלים – ואת הדרכים שאיתן הונו אנשים להאמין שאנו מתמודדים עם קטסטרופת אקלים מעשה ידי אדם. קטסטרופה שלא התממשה ולא היתה מעולם איום.

עם זאת, מנהלת המשרד לאיכות הסביבה לשעבר, ליסה ג'קסון מתעקשת כי "כאוס האקלים" היה אמיתי והיא אומרת שהסוכנות שלה צריכה לפחות עוד 240,000 עובדים חדשים (כל אחד מרוויח 100,000 דולרים לשנה, בתוספת הטבות) כדי לנהל את התקנות החדשות לפליטת פחמן דו חמצני וכדי ולשלוט כמעט בכל מה שהאזרחים האמריקנים עושים! הכל בשם "השמירה" על איכות הסביבה.

איפה האנרגיה האבודה?

שנה אחרי שנה, זורעי הבהלה שינו את הקונכיות שלהם לתשובות אבסורדיות יותר ויותר לגבי השאלה היכן הטמין כדור הארץ את כל האנרגיה שגזי החממה הלכודים כביכול לכדו.

במשך שנים, הם אמרו שמימיי האוקיינוס מאחסנים את האנרגיה החסרה הזו.
אבל כאשר פרויקט ARGO הוכיח כי החום לא היה בים, (לפחות לא בשני ק"מ מתחת לפני הים), זורע בהלה בולט אחד הגיב, "אנחנו מבולבלים מהתוצאות." ובכן, אנחנו לא מופתעים.

כאשר הנתונים החלו להתנגש באופן עקבי עם ההשערה שלהם, המדענים המכובדים שינו את התזה כשהם מחפשים נואשות קונכיות חדשות, ותירוצים חדשים.

העובדות "המבלבלות" הפעילו את הטקטיקה הצפויה – לתקוף את הנתונים – והם החלו לטעון שהחום מסתתר באוקיינוס ​​העמוק באמת.
הם עשו זאת תוך התעלמות מהפיזיקה של הבעיה – איך החום שנוצר הועבר מתחמוצת הפחמן באטמוספרה, דרך פני הים, ומעבר לק"מ הראשון של מימיי אוקיינוס, מבלי שהדבר יתגלה – הם מצפים מאתנו להאמין שתרמודינאמיקת נוזל דומה לקסם.

הפנל הבינלאומי האזרחי לשינוי האקלים (NIPCC) פרסם את דו"ח שינויי האקלים 2013 השני.
סוף סוף יש לעולם הזדמנות לראות את המדע האמיתי – לא מהסוג שהוסתר וסונן דרך משחקי קונכיות זורעי בהלה.

משוחרר מלחץ פוליטי ומגה לוביסטים, דו"ח זה, על כל 1,018 דפיו, שעבר ביקורת עמיתים על ידי 50 מדענים רציניים ומוכשרים ביותר, חושף את ההונאה של זורעי בהלת האקלים.

הכסף הרציני תמיד זרם לזורעי הבהלה ולרגולטורים המבקשים שליטה שמשלמי המסים בעולם משפיעים עליהם בנדיבות מימון.

דניס מיטשל, רו"ח / QEP היה מעורב באופן מקצועי בנושאי סביבה ומס סביבתי, ניטור וחינוך במשך 40 שנים.
דוד ליגייטס PhD / CCM הוא פרופסור לקלימטולוגיה באוניברסיטת דלאוור שלמד את נושא האקלים והשינויים שלו במשך 35 השנים האחרונות.

הערת המתרגם:

מאחר ואני מודע לתגובה האוטומטית של קוראים רבים הנחשפים למידע הסותר של תיאוריית ההתחממות הגלובלית העכשווית, הריני להבהיר מראש את עמדתי הברורה בנושאים סביבתיים:
1. אני תומך בצמצום הזיהום
2. אני מודע לנזקים הכבדים שזיהום האוויר גורם להם
3. אני מודע לנזקים הסביבתיים שהאדם גורם להם

עם זאת אני גם:
1. מודע לכך שיש אינטרסים כספיים רציניים ביותר ב"אג'נדה הירוקה"
2. מודע למניפולציות שעושים על האזרחים הלא מודעים בנסיון להשפיע על המצפון שלהם וכך להוביל אותם לעבר עתיד "ירוק" שבו הם ישלמו מס על כל נאד – הכל בשם "ההגנה על איכות הסביבה" ובדרך גם יוותרו על המעט שנותר להם מהפרטיות וחופש הבחירה.
3. מודע לכך שיש מדענים ומומחים רבים המבקרים את תיאוריית ההתחממות הגלובלית ושלא מקבלים במה מספיקה להשמעת דעותיהם בגלל סעיף 1 ו-2.

מקור: iceagenow.info

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=12026
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

9 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית