ראשי » בריאות » אתם כאן

והתקשורת שותקת…

כל עיתונאי צריך לשאול את עצמו עבור מי הוא בעצם עובד? האם הגעתם למקצוע הזה כדי לדברר את מערכת השלטון או כדי לחשוף את האמת? האם אתם באמת חוקרים או שמא רק מפרסמים חומר לעוס ומוכן שאתם מקבלים מהדובר ההוא ומהדובר הזה? האם כשנתקלתם בצנזורה קמתם והלכתם או שנשארתם בעבודה ובלעתם את הצפרדע?

  • מאת כותב אורח | 11 באוקטובר 2013
  • 11,943 צפיות | 19 תגובות
עודכן לאחרונה: 11 באוקטובר 2013

בימים אלו מגיעות לעמותת "איזון חוזר" עוד ועוד עדויות על ילדים שקיבלו את חיסון הפוליו החי מוחלש, ומאושפזים בבתי החולים עם אבחון של תסמונת גיאן ברה.

משרד הבריאות קובע כי אין שום קשר לחיסון, חרף העובדה שהתסמונת מצוינת כתופעת לוואי נדירה שלו.
משרד הבריאות בשלו- אין תופעות לוואי משמעותיות לחיסון.
המציאות מגלה לנו שיש… והתקשורת שותקת.

פרשנים וחוקרים אולי עוסקים בניתוח הסיבות שאין היום תקשורת נושכת, נוקבת, או חוקרת בישראל. אבל מאחורי התיאוריות, והתירוצים, עומדות נשים, עומדים גברים, עיתונאיות ועיתונאים שבאו למקצוע הזה מתוך כוונה לעשות את עבודתם נאמנה.

במשך חודשיים וחצי אנחנו עדים למחזה מטריד ביותר, תקשורת מגויסת באופן כמעט טוטלי, לא מאתגרת את ראשי מערכת הבריאות עם שאלות קשות, לא פועלת ללא לאות כדי להביא מידע לציבור, תקשורת רדומה, אפטית אפילו, שחרף כל המחדלים שליוו את מבצע החיסונים זה, ממשיכה לדברר אותו כאילו זה האינטרס הלאומי העליון ברגע זה ממש.

איך אנחנו לא שומעים בתקשורת שאין בישראל ממצאים חדשים של פוליו כבר מ- 25.8.13? איך אנחנו לא קוראים בעיתון שהמרכז לבקרת מחלות באירופה סגר את אירוע הפוליו בישראל והסיר את האיום? איך זה יתכן שאין דיווחים בתקשורת על הילדים שמאושפזים בבית החולים כבר מתחילת המבצע, עם תופעות לוואי קשות, חלקם עד כדי שיתוק?

אייטמים שרוצים לעסוק בנושא, מתבטלים לאחר 12-24 שעות, "על פי החלטת העורך", משרד הבריאות ממשיך להלחיץ את ההורים לרוץ ולהתחסן, רופאי ילדים, עם או בלי בובת פו הדב על הסטטוסקופ, מסבירים ומבהירים כמה הדבר חיוני, נכון, נחוץ ובעיקר בטוח.

למה בוחרת התקשורת להאמין בעיניים עצומות שהחיסון בטוח? הרי סיבת הוצאתו משימוש גלויה, ידועה, נאמרה על ידי רופאים בכירים, פעם אחר פעם.
עד פתיחת המבצע 2 טיפות. פתאום, האמת ההיסטורית נעלמה, שוכתבה,
ואתם משתפים עם השכתוב הזה פעולה.

אתם לא עובדים במשרד הבריאות, אתם לא מקבלים ממנו את המשכורת, אתם לא שליחיו, דובריו, נציגיו עלי אדמות.
אז למה אתם לא שואלים את השאלות הקשות?

זאת ועוד…בשקט בשקט, למרות התנגדות ציבורית, והסתייגות של רופאי נשים החדיר משרד הבריאות את חיסון וירוס הפפילומה לתוך בתי הספר שלנו, ועומד לתת אותו לכל ילדות כיתה ח'. גם המידע על נזקי החיסון השערורייתי הזה עולה על גדותיו. מספיק לברר מדוע מדינה כמו יפן הוציאה אותו ממש לפני מספר חודשים מתוכנית חיסוני השגרה שלה.

ושוב… התקשורת שותקת.

יש פה מחדל ברמה הלאומית, יש צורך בוועדת חקירה בלתי תלויה, שתברר את התנהלות ראשי מערכת הבריאות הציבורית בנושאים אלו.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=11991
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

19 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית