סיפור נוסף על הדמוקרטיה האמריקנית המזויפת

  • מאת מהאדווה | 23 בספטמבר 2013
  • 12,467 צפיות | 43 תגובות
עודכן לאחרונה: 23 בספטמבר 2013

הסגירה המטרידה של אתר לאבא-ביט או סיפור נוסף של הדמוקרטיה האמריקנית המזויפת

"אני לוקח הפסקה מהאימייל. אם הייתם יודעים את מה שאני יודע על האימייל, יכול להיות שגם אתם תפסיקו להשתמש בו."
לאדאר לויסון

לאחר 10 שנים משמעותיות של פעילות, LAVABIT, שירות האימייל בעד פרטיות הגדול ביותר, שהיו לו מעל 410,000 משתמשים, נסגר על פי הוראה של ממשלת ארה"ב.

בסדר, הבנו את זה. זה קורה. אבל למה זה משנה לנו?
התשובה הנבונה הינה, שלכולנו יש סיבה חשובה שיהיה לנו אכפת ממה שקרה.

עכשיו זה כבר ברור לכולם

כמו שכולנו כבר יודעים, ממשלות ותאגידים גדולים מנטרים ומרגלים אחר האימיילים של המשתמשים, במיוחד תחת ספקי האימייל הגדולים ביותר, כמו לדוגמה ג'ימייל, יאהו-מייל או הוט-מייל (מייקרוסופט).

על רקע זה, לפני כ-10 שנים, קבוצה של אנשים מטקסס, החליטו לייסד שירות אימייל אלטרנטיבי, כזה שיבטיח באמת לדגול בפרטיות המשתמשים (לדוגמה, שאפילו למנהלים עצמם לא תהיה גישה לאימיילים של המשתמשים – כלומר אבטחה של חשאיות מלאה).

lavabitלאבאביט סיפק למשתמשים, גישה חופשית לאימיילים שלהם בצורה מאובטחת ומוצפנת, אשר הקשתה על עובדי הממשלות וספקי האינטרנט, המנסים לעקוב אחר כל המשתמשים.

בנוסף, העובדה שהיה ניתן להוריד את כל הודעות האימייל לתוך המחשב האישי תוך מחיקת ההודעות מהשרת המרכזי באינטרנט, היוותה מקל נוסף בגלגלי הסדר עולמי החדש.

שירות האימייל לאבאביט הציע מספר חבילות.
הפשוטות ביותר הוצעו בחינם בעת שאחרות שהיו נדיבות יותר עם אפשרויות נוספות ניתנו תמורת סכום סמלי.
הון ומכוניות יוקרה, הבעלים ומנהלי החברה לא קיבלו מהעסק, אבל הם הרגישו סיפוק עצמי על כך שהם עשו משהו טוב וחשוב למען הציבור הכללי.

כבר מההתחלה, השירות לא היה בקנה אחד עם האינטרסים של התאגידים הגדולים או של סוכנויות הממשלה.

העובדה שאימיילים שנשלחו מלאבאביט למשתמשי ג'ימייל, נכנסו אוטומטית לתיקיית הדואר זבל (JUNK), בעת שהן סומנו כ-ספאם, הראתה לרבים שלאבאביט לא התקבל בברכה תחת הסדר עולמי החדש.

בתחילת אוגוסט 2013, לפתע, ללא שום התראה מוקדמת, שירותי לאבאביט הפסיקו לעבוד.

לדאר לויסון מקים אתר לאבאביט

לדאר לויסון מקים אתר לאבאביט

באתר שלהם, לדאר לויסון, הבעלים של שירות לאבאביט, פרסם הודעה מזעזעת שבה הודיע למשתמשים כי נאלץ לסגור את שעריו בשל הלחץ:

"נאלצתי לקבל החלטה קשה: להפוך שותף לפשעים נגד העם האמריקאי או לנטוש עשר שנים של עבודה קשה ולסגור את לאבאביט. לאחר חיבוטי נפש קשים, החלטתי להשעות את הפעילות. הלוואי שהייתי יכול לשתף אתכם בצורה חוקית באירועים להחלטתי. אני לא יכול. אני חש שמגיע לכם לדעת מה קורה – התיקון הראשון לחוקה אמור להבטיח לי את זכותי לדבר במקרים כלאה. למרבה הצער, הקונגרס העביר כמה חוקים שקובעים אחרת. במצב העניינים הנוכחי, אני לא יכול לחלוק את הניסיון שלי בששת השבועות האחרונים, למרות שהגשתי פעמיים בקשות כנדרש."
לאחר החוויה המרה הזו, המסקנה של בעלי לאבאביט, לא הייתה פחות מזעזעת או מטרידה:
"החוויה הזו לימדה אותי שיעור מאוד חשוב: ללא פעולה חוקתית או פסק דין תקדימי חזק, אני מייעץ בחום לכולם לא להבטיח את המידע האישי שלהם בחברה עם קשרים פיסיים עם ארה"ב."

אדוארד סנואדן, גיבור או מרגל?

אדוארד סנואדן, גיבור או מרגל?

מאוחר יותר, באתר אחר, אנו יכולים למצוא פרטים נוספים, במאמר שפורסם ב-8.8.2013: "ספק האימייל של אדוארד סנודן נסגר במהלך קרב משפטי חשאי"… העובדה שאדוארד סנודן, מומחה מחשבים אמריקני שעבד ב-CIA וב-NSA, הדליף פרטים של פרטי תוכניות סודיות ביותר לניטור המוני של ממשלות ארה"ב ובריטניה לכלי התקשורת, כבר איננה דבר חדש או מפתיע.

בין התוכניות שהוא חשף, כלולות ניטור תכני שיחות הטלפון בארה"ב ובאירופה, כמו גם התוכניות למעקב באינטרנט, פריזם, XKeyscore ו-Tempora.

עם הרבה אומץ ויושר, בעלי לאבאביט בחרו להפסיק את הפעילות שלו, במקום להיות שותף פשע לממשלה האמריקנית…

כתב חדשות בחר להגיב כך לנושא: "מומחים לפרטיות מתייחסים למהלך ככזה ללא תקדים. איני מודע לשום מקרה אחר שבמהלכו ספק שירות בחר לסיים את הפעילות שלו במקום להתאים עצמו לפסק דין משפטי שהוא חש שנוגד את החוקה."

מה זה אומר? מה יהיה הלאה?

לאבאביט כבר התחילו להכין את עבודת הניירת הדרושה בשביל להילחם למען החוקה בבית הדין לערעורים אבל כל הפעולות הללו דורשות הרבה תמיכה כלכלית (החדשות הטובות הינן שכבר ב-10 באוגוסט 2013, תומכי לאבאביט תרמו מעל 90,000 דולר לקרן של לויסון למען המטרה הזו) והרבה מאוד זמן.

אנו גאים בעידן החדש של מדע ומחשבים אבל בלי הגישה המתמדת שלנו לאינטרנט, אנו חסרי כוח בעידן זה.
אם יאהו-מייל יחליטו מחר, שבכדי שנוכל להמשיך להשתמש בשירותים שלהם, אנו חייבים להעניק להם את טביעות האצבע שלנו, מה נוכל לעשות בנידון? רובנו כל כך התרגל ואפילו מזהה עצמו עם חשבון האימייל שלנו, כך שהמעבר לחשבון אימייל חדש נהיה לתהליך קשה.

ומה אם כל ספקי האינטרנט ייקחו ביחד את אותה ההחלטה, באותו היום?
מה אם הממשלות יחליטו מחר, שהכסף המזומן נהיה בלתי חוקי, כלומר שאנו חייבים להשתמש אך ורק בכרטיסי אשראי? (הכתבה נכתבה לפני הדיווחים שממשלת ישראל שוקלת לאסור על חלק מהעסקאות במזומן בארץ, דבר שממחיש את זה ביתר שאת נ.ד.ב)
מה אם הממשלה תחליט מחר למזג את הדרכון שלנו, את תעודת הזהות, את רישיון הנהיגה, את כרטיסי האשראי שלנו ואת כל כרטיסי החבר שלנו, ולאחד את כולם תחת כרטיס אחד, תחת אותו השבב האלקטרוני?
מה אם הבנקים יחליטו מחר שאנו כבר לא יכולים להשתמש בשירותים שלנו אם אין לנו את השבב מוטמע מתחת לעור שלנו? מה אם הממשלות ישימו בכלא את כל מי שמתנגד למהלכים האלו?

הקומוניזם והפשיזם הישנים התחלפו בדמוקרטיה זמנית ומעוותת, שעלולה להפוך בקרוב מאוד לממשלה עולמית אחת פשיסטית, המנוהלת מהצללים על ידי הכת השטנית של האילומינטי, בעת שהם מתווים את הסדר העולמי החדש המרושע שלהם.

מה אנחנו יכולים לעשות? מה עלינו לעשות?

החדשות הטובות הינן שאין לנו כל סיבה להיבהל ולהיכנס לפאניקה, למרות שעלינו להיות פעילים.

יש הרבה אנשים עם ידע עצום הפועלים באומץ רב. יש הרבה מדריכים חכמים הבקיאים בתורות הסוד אשר מייעצים לנו ועוזרים לנו. יש הרבה מלאכי אור אלוהיים, תרבויות מתקדמות של חייזרים טובים ומעבר לכל אלה, את אלוהים עצמו, המחכה בחמלה רבה שנבקש את עזרתם.

עלינו להתעורר, להיות מודעים למצב ולדבר בפומבי על אשר מתרחש. עלינו להראות לפוליטיקאים שאנו כבר לא תחת כישוף האשליה של כלי התקשורת המרכזיים. שכבר לא אכפת לנו מהכביכול משברים, מהרכילויות, ומהקונפליקטים הפוליטיים המזויפים. שאנחנו יודעים שכל כותרות החדשות הרועשות לכאורה הללו מכלי התקשורת המרכזיים, הינן בעלות מטרה אחת בלבד – להשאיר אותנו ישנים, בעת שהם זורים אבק אל תוך עינינו, בכדי שנישאר אדישים לכל מה שבאמת חשוב.

הכוח שייך לנו, אבל עלינו להראות לכל אלו שכרגע בשליטה, שאנו יכולים לראות מעבר לוילון האשליה שלהם.

למידע נוסף:
The Guardian

arstechnica.com

xato.net

הדעות המובאות במאמר זה הן של כותב המאמר בלבד, אינן בהכרח משקפות את דעות אתר אמת אחרת ומפעיליו ומובאות לציבור כבסיס לדיון

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=11840
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

43 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית