ראשי » בריאות » אתם כאן

משרד הבריאות שוקל לעצור את חיסוני הפפילומה נגד סרטן צוואר הרחם

  • מאת מנהל הפרויקט | 2 בספטמבר 2013
  • 9,260 צפיות | תגובה אחת
עודכן לאחרונה: 15 בספטמבר 2013

שינוי מדיניות של משרד הבריאות בעניין חיסוני הפפילומה נגד סרטן צוואר הרחם?

משרד הבריאות מקיים בימים אלה דיונים בהשתתפות רופאים ומומחים במטרה להחליט האם להמשיך במדיניות החיסון נגד סרטן צוואר הרחם והכנסתו לחיסוני השגרה לבנות בית הספר בישראל. כך על-פי דיווח של אתר YNET.

לפני שנה החליטה ועדת סל הבריאות להכניס את החיסון לסל ולפני כמה חודשים החליט משרד הבריאות שהוא ינתן כחלק מחיסוני השגרה לבנות בגילאי 11 ומעלה בבתי הספר. אלא שכעת מתנהל ויכוח רפואי מורכב בנושא, שנובע מדיווחים הולכים ומתרבים על תופעות הלוואי הכרוכות בשימוש בו.

כמו במקרים אחרים, ההתעוררות של משרד הבריאות, כמו גם של כלי התקשורת בישראל, קורית שנים אחרי שהדברים פורסמו בערוצי התקשורת האלטרנטיבית.

בפרויקט אמת אחרת פרסמנו והתרענו בהרחבה על סכנות החיסון כבר לפני 5 שנים.
לא פחות מ-11 מאמרים וסרטים פורסמו בנושא באתר עד כה.

זה לא הפריע למשרד הבריאות ולחברות התרופות יצרניות החיסון לצאת בקמפיינים שיווקים במטרה לקדם את החיסון השנוי במחלוקת ולהתעלם לחלוטין מהאזהרות מכל רחבי העולם.

לפני חודש פורסם תחקיר מצוין בערוץ 1 על סכנותיו של החיסון לסרטן צוואר הרחם.

בתחקיר שצריך להפעיל פעמוני אזהרה לכל אדם בר דעת (ובמיוחד להורים לבנות) מתוארת התנהלות תמוהה של משרד שאמור להגן על בריאות אזרחי ישראל אך בפועל משמש כמעין זרוע שיווקית של חברות התרופות.

הצורה המבולבלת וחסרת האחריות שבה מתנהל משרד הבריאות בעניין חיסוני סרטן צוואר הרחם מזכירה גם את התנהלות המשרד בעניין חיסוני הפוליו במבצע המתקיים בימים אלה.

לא פלא שאמון הציבור במשרד הבריאות הולך ומתדרדר.

הביזיון של חיסוני שפעת החזירים שעלה למשלם המיסים הישראלי מאות מיליוני שקלים רק לפני שנתיים ופרשת האלטרוקסין הן שתי דוגמאות נוספות למערכת בריאותית קורסת שנשענת כמעט לחלוטין על המלצות ארגון הבריאות העולמי ועל מחקרים במימון חברות התרופות, מערכת שכנראה אין בה לא שיקול דעת עצמאי ולא חשיבה ביקורתית.

עדכון 15.9.13

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=11762
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

תגובה אחת »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית