- פרויקט אמת אחרת - https://www.emetaheret.org.il -

מורדים בסוריה מודים כי ההתקפה הכימית בוצעה על-ידם

מורדים סוריים מפרבר גהוטה בדמשק מודים בפני כתבת של סוכנות הידיעות AP דייל גוולק שהם היו אחראים לתקרית הנשק הכימי בשבוע שעבר שמעצמות המערב, ובראשן ארה"ב הטילו את האחריות לה על כוחותיו של בשאר אל אסד.

המורדים חושפים כי הנפגעים היו תוצאה של תאונה שנגרמה על ידי
טיפול כושל בנשק כימי שניתן להם על ידי ערב הסעודית.

מראיונות שערכה גוולק [1] עם רופאים, תושבי המחוז ולוחמים עולה כי קבוצת מורדים קיבלו נשק כימי באמצעות ראש המודיעין הסעודי, הנסיך בנדר אל סולטן וכי הם היו אחראיים על התוצאה הקטלנית שהרגה עשרות חפים מפשע.

המורדים אמרו לכתבת שהם לא אומנו כראוי כיצד לטפל בנשק הכימי.

"היינו מאוד סקרנים לגבי הנשק הזה ולרוע המזל, חלק מהלוחמים טיפל בנשק לא כראוי", סיפר מיליטנט אחד מקבוצת המורדים.

הטענות שלו חזרו בצורה דומה על-ידי לוחמת בקבוצה, "הם לא ספרו לנו למה משמשים כל הנשק הללו היו או איך להשתמש בהם.
לא ידענו שהם היו נשק כימי. אף פעם לא דמיינו שהם היו נשק כימי".

הלוחמים תיארו את כלי הנשק כבעלי צורת צינור, בעוד שאחרים היו כמו בקבוק גז ענקי. לדברי אביו של אחד הלוחמים הנשק התפוצץ בתוך מנהרה, והרג 12 מורדים.

"יותר מתריסר מורדים שרואיינתי הודו ששכרם הגיע מהממשלה הסעודית", כתבה גוולק.

אם הסיפור הזה מדויק, הוא מבטל לחלוטין את ההצדקה של ארה"ב לתקוף את סוריה, אשר בכיריה כבר אמרו שהיא איננה מוטלת בספק למרות שעדיין לא הציגו הוכחות לאחריותו של בשאר אסאד לתקיפה.

זו לא הפעם הראשונה

כזכור, גם במלחמת עיראק השניה ההצדקה לפלוש לעיראק ולהפיל את סדאם חוסיין היתה על סמך הוכחות "בלתי ניתנות להפרכה" שבידי הרודן העירקי היה נשק לא קונוונציונלי להשמדה המונית. רק לאחר הפלישה לעיראק שגבתה לפי דיווחים בין 100 אלף לחצי מיליון הרוגים חפים מפשע והרסה כליל מדינה שלמה, התברר שלא היה לסדאם חוסיין נשק כזה.

אמינותה של דייל היא מאוד מרשימה.
היא היתה כתבת לענייני מזרח התיכון בסוכנות הידיעות AP [2] במשך שני עשורים ועבדה גם עבור הרדיו הציבורי הלאומי (NPR) וככתבת חדשות ב-BBC [3].

האתר שבו הסיפור הופיע במקור [1] – מנטה העיתונות הוא ארגון תקשורת לגיטימי שבסיסו במינסוטה.

עדיין אין אקדח מעשן

ממשל אובמה אמור להציג את ממצאי המודיעין שלו היום בניסיון להוכיח כי כוחותיו של אסד היו מאחורי הפיגוע בשבוע שעבר, זאת למרות שפקידים אמריקאים הודו בפני הניו יורק טיימס [4], כי אין "אקדח מעשן" המקשר ישירות את הנשיא אסד להתקפה.

גורמי המודיעין בארה"ב גם סיפרו לסוכנות הידיעות AP [5], כי המודיעין המוכיח את אשמתו של אסד הוא לא "מוכח לחלוטין".

כפי שדווח מוקדם יותר השבוע [6], מזכר מודיעיני שיורט חשף כי משרד הביטחון הסורי ערך טלפון בהול למחלקת הנשק הכימי בצבא ובו תבע תשובות בשעות שלאחר הפיגוע. דבר זה מצביע על כך שההתקפה לא תוכננה ע"י צבאו של אסד.

התאווה למשאבים

חשוב להבין כי התערבותה של ארה"ב במשחקי הכוחות במזרח התיכון יכולה להיות קשורה להשתלטות על משאבים או לנסיון ליצור סדר עולמי חדש שבו תהיה שליטה והגמוניה מוחלטת של כוח אחד, צבא אחד ובסיס כלכלי אחד בכל העולם.

תוכניות לפלישה והתקפה על מדינות במזרח התיכון הוכנו כבר לפני שנים כפי שחשף גנרל לשעבר בצבא ארה"ב [7].

וגם פוליטיקאי בכיר אצלנו, השר סילבן שלום, הודה לאחרונה [8] כי המלחמות באזור המזה"ת הן למעשה מאבק על שליטה גלובלית ועל עתודות הנפט העולמיות.

למעשה נותרו רק שתי מדינות מהרשימה שעדיין לא הותקפו: סוריה ואיראן.

התקפות מדומות כדי להשיג מטרה פוליטית

מדינות המערב, ויש כאלו שאומרים שגם ישראל, תומכים מאחורי הקלעים בצורה אקטיבית כבר חודשים במורדים.
אספקת נשק, תמיכה אסטרטגית ומימון כלכלי זורמים למורדים שעדיין לא הצליחו להכניע את משטר אסד למרות שהלחימה נמשכת כבר יותר משנתיים.

יצירת התקפות טרור מדומות על מדינות במטרה להשיג מטרה פוליטית או צבאית איננה דבר חדש.

ישראל עשתה זאת במצרים בתחילת שנות ה-50 במה שכונה פרשת "עסק הביש" [9]. רשת ריגול שהפעילה ישראל במצרים הטמינה מטעני חבלה ופוצצה אותם. מטרת הקמת הרשת הייתה לפגוע ביחסי מדינות המערב ומצרים:

"מודיעין צה"ל העלה רעיון לחבל בחשאי במתקנים מערביים במצרים, כך שהפעולה תיראה כאילו נעשתה על ידי מחתרת לאומנית מצרית, ובכך לפגוע ביחסים שבין מדינות המערב למצרים[2]. לביצוע פעולות החבלה הפעיל המודיעין הישראלי את החוליה של אברי אלעד, שהורה לאנשיו להתחיל בפעולות חבלה. ב-2 ביולי בוצעה הפעולה הראשונה: אנשי הקבוצה הטמינו מטען חבלה קטן בתא דואר באלכסנדריה, וגרמו לשריפתו. ב-14 בחודש בוצעה הפעולה השנייה: מטענים מתלקחים הונחו בספריות האמריקאיות בקהיר ובאלכסנדריה וגרמו לשריפות. הפעולה השלישית תוזמנה ל-23 ביולי, יום השנה למהפכת הקצינים, וכוונה נגד בתי קולנוע בקהיר ובאלכסנדריה. פעולה זו נכשלה על מדרגות קולנוע "ריו", כאשר מטען תבערה התלקח בטרם עת בכיסו של פיליפ נתנזון, שנעצר במקום. באף אחד מהמקרים לא גבו פעולות החבלה הללו קורבנות בנפש." (מתוך ויקיפדיה [9])

אם אכן ישנו אינטרס לארה"ב ומדינות המערב להפיל את ממשל אסד, התירוץ של שימוש בנשק כימי הוא הדבר שהם חיכו לו.
ואולי אף יצרו אותו…

מקור לידיעה: INFOWARS [10]