ראשי » בריאות » אתם כאן

נמשכה עתירת בג"ץ נגד מבצע החיסונים

  • מאת מנהל הפרויקט | 29 באוגוסט 2013
  • 9,708 צפיות | 9 תגובות
עודכן לאחרונה: 29 באוגוסט 2013

העתירה לבג"ץ נגד מבצע החיסונים שפרסמנו אודותיה לפני כשבוע נמשכה על-ידי עמותת איזון חוזר, מגישת הבג"ץ, בעקבות המלצת השופטים שאמרו כי מטרתה הושגה.

יעקב גורמן, מנכ"ל עמותת איזון חוזר התייחס למשיכה ואמר:

"מטרת הבגץ היתה כדי לפתוח לאנשים את העיניים ולשאול שאלות ולמעשה מטרה זו הושגה.
תם עידן ה-DDT שבו אנשים לא שואלים שאלות.
היה לי מאוד קשה לשמוע את עורך הדין של המדינה אומר שניתנו 2.5 מיליארד מנות חיסון ללא מקרה אחד של שיתוק כאשר העדויות שיש בידינו מוכיחות אלפי תופעות לוואי קשות כתוצאה מהחיסון המוחלש ביניהם מספר לא מבוטל של מקרי שיתוק."

העמותה הוציאה תגובה רשמית לעיתונות בזו הלשון:

ביום חמישי, 29.8.2013, התקיים דיון בבית המשפט העליון, בשבתו כבית משפט גבוה לצדק, בעתירתה של עמותת "איזון חוזר" נגד משרד הבריאות ושרת הבריאות, בענין אי- הגילוי הנאות להורים, לגבי מטרות החיסון נגד הפוליו, תופעות הלוואי שלו וסיכוניו.

במהלך הדיון שמעו שלושת שופטי בג"צ מנציג פרקליטות המדינה, כי המידע שניתן לציבור נמסר בהדרגה, וכי כיום יש גילוי מלא ונאות, לפיו החיסון אינו ניתן לילדים על מנת למנוע מהם הידבקות במחלה, שכן מקבלי החיסון מחוסנים מפניה. כיום ניתן הסבר מלא, לפיו החיסון מיועד למנוע מהילדים המקבלים אותו מלהדביק אחרים במחלה, וכן מוסברות תופעות הלואי האפשריות במלואן כמו גם סיכוני החיסון.

שופטי בג"צ העירו, כי העתירה השיגה איפוא את עיקר מטרתה, והוא התניית החיסון במתן מידע מלא להורים, על מנת שיחליטו אם ברצונם לחסן את ילדיהם.

פרקליטיה של עמותת "איזון חוזר", עורכי הדין דן אשכנזי ודיקלה ברנס, נענו להמלצת שופטי בג"צ, ושבעי רצון מהתוצאה שהושגה, הסכימו למושכה, בהנחה שבמצב החדש שנוצר, יוכל כל הורה להחליט אם ברצונו לחסן את ילדו.

בהתחשב בתוצאה, נקבע כי כל צד ישא בהוצאותיו.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=11751
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

9 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית