האח הגדול סוגר פינות – LAVABIT שירות דוא"ל פופולרי ומאובטח נסגר

  • מאת מנהל הפרויקט | 9 באוגוסט 2013
  • 8,194 צפיות | 5 תגובות
עודכן לאחרונה: 9 באוגוסט 2013

שירות הדוא"ל הפופולרי המוצפן והמאובטח LAVABIT נסגר בעקבות פעולה משפטית חשאית.

השירות שהציע תיבת דוא"ל מוצפנת ומאובטחת, שאפשרה פרטיות והגנה מפני חטטנותה של ממשלת ארה"ב ושירותי הביטחון שלה נסגר לאחר 10 שנות פעילות.

ישנן עדויות כי אדוארד סנאודן, עובד שירות הבטחון שחשף לעולם שממשלת ארה"ב מצטטת ועוקבת אחרי אזרחי ארה"ב באופן קבוע הוא משתמש ב-LAVABIT מאז 2010, הרבה לפני שהפך לגיבור / אויב האומה (מחקו את המיותר לדעתכם).

יש להניח שסגירת השירות קשורה בצורה זו או אחרת לסנואדן.

בדף הפייסבוק של LAVABIT זעמו חלק ממשתמשי השירות על ההחלטה.

"חבל מאוד ששילמתי לכמה שנים מראש כדי לתמוך בעבודה הטובה שכעת מתברר שמופסקת ללא התרעה מראש" כתב אחד מהמשתמשים. "סמכתי על השירות שהוא חיוני לפרטיות התקשורת המקוונת שלי ואין לי מושג איך להעביר מיילים או לשחזר הודעות שנשלחו אליי ב-18 שעות האחרונות."

מפעיל האתר כתב דברים קשים מאוד בגנות ממשלת ארה"ב.

להלן הדברים המקוריים ותרגומם לעברית:

אחי המשתמשים,
הוצרכתי לעשות החלטה קשה: להיות שותף לפשעים נגד האזרחים האמריקניים או לעזוב פרויקט שעליו עמלתי 10 שנים ולסגור את LAVABIT. לאחר התחבטות קשה, החלטתי להשעות את השירות. הלוואי ויכולתי לספר לכם באופן חוקי את המהלכים שהובילו להחלטה שלי. אני לא יכול. אני חש שזכותכם לדעת מה קורה, הדיבר הראשון של החוקה אמור לאפשר לי את החופש לדבר במצבים כגון אלה. לרוע המזל, הקונגרס העביר חוקים שקובעים אחרת. במצב הדברים הנוכחי, אני לא יכול לחלוק את התנסויותיי במהלך ששת השבועות האחרונים, למרות שפעמיים ביקשתי זאת.

מה עומד לקרות עכשיו? כבר התחלנו להגיש את הניירת הדרושה כדי להמשיך ולהאבק עבור החוקה שלנו בבית המשפט לערעורים. החלטה לטובתנו תוכל להחיות את LAVABIT כחברה אמריקנית.

ההתנסות הזאת לימדה אותי שיעור אחד חשוב מאוד: ללא פעולת קונגרס או החלטה תקדימית שיפוטית חזקה, אני ממליץ בצורה שלא משתמעת לשתי פנים שלא לאפשר גישה למידע הפרטי שלכם לחברה עם קשרים פיזיים לארה"ב.

שלכם,
לדר לויסון
מנהל ומפעיל, LAVABIT

My Fellow Users,

I have been forced to make a difficult decision: to become complicit in crimes against the American people or walk away from nearly ten years of hard work by shutting down Lavabit. After significant soul searching, I have decided to suspend operations. I wish that I could legally share with you the events that led to my decision. I cannot. I feel you deserve to know what’s going on–the first amendment is supposed to guarantee me the freedom to speak out in situations like this. Unfortunately, Congress has passed laws that say otherwise. As things currently stand, I cannot share my experiences over the last six weeks, even though I have twice made the appropriate requests.

What’s going to happen now? We’ve already started preparing the paperwork needed to continue to fight for the Constitution in the Fourth Circuit Court of Appeals. A favorable decision would allow me resurrect Lavabit as an American company.

This experience has taught me one very important lesson: without congressional action or a strong judicial precedent, I would _strongly_ recommend against anyone trusting their private data to a company with physical ties to the United States.

Sincerely,
Ladar Levison
Owner and Operator, Lavabit LLC

Lavabit

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=11657
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

5 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית