אמריקה לא לבד – ריגול אחרי האזרחים גם בצרפת ובריטניה

עודכן לאחרונה: 7 ביולי 2013

ארה"ב לא היחידה המרגלת אחרי אזרחיה.
העיתון הצרפתי לה-מונד דיווח ביום שלישי שגם שירות המודיעין הצרפתי DGSE מצטרף לארה"ב בריגול פנים מדינתי אחר אזרחי המדינה.

העיתון דיווח שארגון המודיעין הצרפתי עוקב אחר שיחות טלפון, מיילים ופעילות ברשתות חברתיות בתוך צרפת ומחוצה לה.

למרות שבעיתון מציינים שאין מעקב אחר תוכן שיחות הטלפון, נכתב שארגון המודיעין עוסק בבניית מפה שבה מצויין מי מדבר עם מי, בתוך צרפת ומחוצה לה.

פעילות מעקב זו איננה חוקית לפי הדיווח אך הממשל הצרפתי הגיב לפרסום ואמר שהם לא עוברים על החוק וכי האישור למעקב ניתן ע"י הממשל.

הדיווח בלה-מונד מגיע בזמן שבו מואשמת ארה"ב בריגול אחר אזרחים אירופאים ביניהם מחזיקי משרות דיפלומטיות, פעילות אשר גרמה לביקורת ציבורית רבה על וושינגטון.

בנוסף, העיתון לה גרדיאן דיווח לפני כמה ימים כי שירות המודיעין הבריטי אוסף כמויות מידע עצומות על אזרחי בריטניה וכי הוא חולק אותו עם שירות המודיעין האמריקני.

בינתיים, אין דיווחים על הקורה בישראל, אך ניתן להניח כי מצבנו דומה וכי שירות המודיעין הישראלי אוסף גם הוא מידע נרחב על אזרחי ישראל.

התירוץ הרגיל "מלחמה בטרור" משמש גם במקרה זה כדי להגן על ההחלטה לאסוף מידע כה רחב על אזרחי המדינות ונראה שרבים מהאזרחים אכן מוכנים לוותר על חירותם וזכויות הפרט שלהם כאשר הם מרגישים מאוימים תדיר, דבר שהפך למעין הרגל בעזרתם "האדיבה" של כלי התקשורת.

כמויות עצומות של אנשים בארה"ב הוכנסו לרשימת "החשודים בטרור" במדינה, דבר שמציב אותם כיעד לריגול והטרדה מצד רשויות הבטחון.

פעילויות שונות מובילות אזרח להיכלל ברשימה מפוקפקת זו ביניהן:

  • יציאה נגד פעילות ממשלתית
  • הפגנה נגד הממשלה
  • הטלת ספק במניעי הממשל או בחשיבות מלחמות
  • תשלום במזומן בקפה-אינטרנט

ועוד…

ואילו אצלנו ממשיכים בתנופה, ולמרות ההתנגדות הציבורית, בבניית מאגר ביומטרי ממוחשב של פרטי אזרחי המדינה כהכנה לחלוקת תעודות זהות חכמות שיכילו בין השאר גם את טביעת אצבעו של כל אזרח במדינה.

מקור: CtNow.com

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=11540
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית