התיאוריה של הכל – יצירתה של פיזיקה חדשה

  • מאת כותב אורח | 7 ביולי 2013
  • 12,346 צפיות | 64 תגובות
עודכן לאחרונה: 7 ביולי 2013

המהפכה התעשייתית שהתרחשה לפני 150 שנה הייתה נקודת מפנה עבור האנושות כולה.

המכונה, הדפוס, פס הייצור והמחשב שינו את חיינו ללא היכר.
כל מי שער לדברים שמתרחשים סביבנו בעולם חש שהמהפכה הבאה בדרך.

איינשטיין עד יומו האחרון ניסה לפצח את התאוריה של הכול כיוון שראה את התאוריה הקוונטית כתאוריה לא שלמה.

לאחרונה מתברר, על ידי עבודה קבוצתית של מדענים מתחומים שונים, שהסיבה שכבר 100 שנה לא נמצא מודל המתאר בצורה שלמה, טמונה בהנחה בסיסית שגויה.

ניתוח העולם הפיזיקלי, בקנה במידה הקטן של חלקיקי האטום ובקנה המידה הגדול של גלקסיות וכוכבים, כמערכת מכנית מוביל למבוי סתום.

התיאור של תאוריה שלמה מתבהר כאשר בוחנים את היקום הפיסיקלי כולו כמערכת פרקטלית של אורגניזם אחד המכיל אורגניזם רבים.
ממש כמו הגוף שלנו המכיל אברים שונים, שכול אחד מהם מכיל תאים.
במה זה שונה מהתפישה הקיימת?

היקום כאורגניזם אחד, מתפתח

את המכונה אנחנו מייצרים פעם אחת והיא לא מתפתחת לאחר שיצאה מהמפעל, לעומת זאת את העץ, שהוא מערכת חיה, איננו מייצרים אלא זורעים והוא לעולם לא מפסיק להתפתח, גם כאשר הוא ממשיך את השושלת על ידי הזרעה בעצמו. על פי תפישת מערכת המכונה היקום נוצר פעם אחת בפיצוץ אדיר ה- BIG BANG, ותנועת הכוכבים והגלקסיות המתרחקות אחת מהשנייה הם המשך התנועה שהחלה לפני כ- 13.7 מיליארד שנים.

על פי תפישת היקום כאורגניזם אחד הפיצוץ לא היה חד פעמי אלא היקום ממשיך לגדול ולהתפתח בכול רגע נתון. הבריאה, על פי תפישה זו, מתרחשת בכול רגע ורגע.

מאפיין נוסף הוא התלות ההדדית.

מכונה, כמו למשל המקרר שלנו, תלויה במערכת החשמל.
כאשר ננתק את המקרר מהחשמל המקרר יפסיק לעבוד, בעוד מערכת החשמל תמשיך לתפקד ללא מפריע.
זוהי תלות חד צדדית חיצונית.
המחשב לא יבצע דבר כל עוד לא נזיז את העכבר או ניגע במקלדת – המחשב מחכה להוראות מצד המפעיל כדי לבצע משימות.

חתול לעומת זאת, לא זקוק למפעיל והוא לא מחכה להוראות מגורם חיצוני כדי לזוז.

למערכת חיה יש רצון משלה והוא זה שמניע אותה.
בין המרכיבים של המערכת החיה מתקיימת ערבות הדדית, כלומר ניתוק הכבד, הלב או המוח לא יגרום רק לכבד להפסיק לעבוד אלא כל המערכת תקרוס.

תופעה זו של ערבות הדדית מתקיימת בכול מערכת חיה.

זו ציפור? זה מטוס? לא! זה סופר אורגניזם!

אנחנו רגילים לראות מערכת חיה כגוף חי אחד, אורגניזם אחד. אך מערכת חיה יכולה להיות מכלול של אורגניזם רבים, תופעה הנקראת סופר אורגניזם. סופר אורגניזם הוא אורגניזם אחד המכיל הרבה אורגניזם בודדים המקיימים ביניהם ערבות הדדית.
לדוגמא קהילת נמלים או להקת ציפורים.
למרות שכל ציפור היא אורגניזם בודד, הלהקה כולה מקיימת את התכונות של אורגניזם אחד. הציפורים או להקת הדגים תלויים אחד בשני בערבות הדדית. לדג הבודד אין סיכוי לשרוד ללא הלהקה. לא ניתן לבחון את התנהגות להקת ציפורים בעת נדידה כאשר בוחנים את הציפור הבודדת. על פי אותו עקרון לא ניתן לבחון את התנהגות האטום על ידי פירוקו לחלקים ובחינה של כול חלקיק בנפרד.

תפישת היקום כאורגניזם אחד, היא תפישה חדשנית ההופכת את הקערה על פיה. על פי תפישה זו היקום הוא אורגניזם אחד המכיל אורגניזמים בצורת גלקסיות, המכילות אורגניזמים בצורת מערכות שמש, המכילות אורגניזמים בצורת פלנטות, המכילות אורגניזמים בצורת קהילות בני אדם, המכילות אורגניזמים בצורת משפחות, המכילות אורגניזמים בצורת גוף האדם, המכילים אורגניזמים בצורת אברי הגוף, המכילים אורגניזמים בצורת תאי הגוף, המכילים אורגניזמים בצורת מולקולות, המכילות אורגניזמים בצורת אטומים, המכילים אורגניזמים בצורת חלקיקים אלמנטרים. כול היקום מהגלקסיות ועד חלקיקי האטום תלויים בערבות הדדית אחד בשני.

הרפואה המזרחית תופשת את גוף האדם כמכלול שלם, רפואה הוליסטית (שלמה), כאשר הבעיה נעוצה במכלול המערכת ולא בפרט אחד בגוף.
התפישה המדעית החדשה רואה את המערכת בכללותה, מדע הוליסטי.
כלומר הבעיות שאנו נתקלים בהם דורשות התייחסות הרבה יותר רחבה מטיפול בבעיה עצמה.

המשבר הכלכלי הוא סימפטום של הבעיה ולא הבעיה בפני עצמה. כמו כן ההתחממות הגלובלית, שינוי מזג אויר קיצוניים ועוד. כולנו רקמה אנושית אחת שבה מתקיימת ערבות הדדית, שבה לכל אחד מאתנו תפקיד שונה בתוך מערכת מורכבת אחת. אף אחד מאתנו הוא לא בורג במערכת, כי אנחנו לא מכונות. כאשר אנחנו משתפים פעולה אנחנו לא מכונה משומנת אלא מערכת חיה אחת הכוללת פרטים רבים. כפי שיד ימין לא מכה את יד שמאל, כך אין מקום שאנו נכה אחד את השני.

התיאוריה של הכל

זו היא התאוריה של הכול כיוון שהיא נוגעת לכול תחום מדעי, פסיכולוגיה, פיזיקה, מדעי המוח, סוציולוגיה, כלכלה, רפואה, מדעי המדינה, כימיה, מדעי המחשב וביולוגיה. לכן הפיתוח שלה חייב להיות שילוב של מדענים רבים מתחומים רבים הפועלים ביחד כגוף אחד. חוכמה קולקטיבית זו של מדענים מכול העולם יוצרת ברגעים אלו ממש את התאוריה של הכול.

אנו מוצאים חיבור בין ממצאים מדעיים עם ידע רוחני המצוי כבר אלפי שנים. הפעילות שלנו משלבת דיון עם רבנים, מקובלים, אנשי זן ושאמנים.
ברצוננו לפתוח את הדיון ולשתף את הציבור הרחב. אנו רואים חשיבות בכל אדם כפוטנציאל לתרום לקידום האנושות לשלב הבא של ההתפתחות. על פי התפישה של תאוריה של הכול, לכל אחד מאתנו יש תפקיד ייחודי בבריאת המציאות, ולכן אנו קוראים לכם לקחת חלק בתהליך.

ברצוננו לקיים מפגש בישראל, כפי שמתקיים בעולם זה מספר שנים, בו יהיה דיון בין רבנים, אנשי רוח, מדענים מתחומים שונים והציבור הרחב על כול גווניו. המעוניינים במידע על כנס מדע ומודעות 2013 שיתנהל בעזרת חוכמת ההמונים, אנא הירשמו לקבוצת הדיון הבאה: http://n.sendmsg.co.il/Minisites.as

ד"ר חגי פולקמן
ד"ר אלון רטר
פרופ' פרנסואז טיביקה

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=11550
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

64 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית