- פרויקט אמת אחרת - https://www.emetaheret.org.il -

מדענים: חיטה מהונדסת חדשה עשויה “לשתק” גנים אנושיים הכרחיים

מדענים אוסטרלים מבטאים דאגה עמוקה בנוגע לסוג חדש של חיטה מהונדסת, שעלול לגרום לבעיות בריאות קשות לאנשים שצורכים אותה. פרופ' ז'ק היינמן (Jack Heinemann) מאוניברסיטת קנטרברי הכריז במסיבת עיתונאים, על תוצאות מחקר גנטי שנושאו החיטה המהונדסת שפותחה ע”י 'הארגון האוסטרלי למחקר תעשייתי-מדעי-קהילתי' CSIRO.

“מה שמצאנו הוא שמולקולות שנוצרו בחיטה הזו שותקו. גנים של חיטה יכולים להתאים לגנים אנושיים ודרך העיכול, המולקולות האלו עשויות להכנס לגוף האנושי ולשתק את הגנים שלנו. הממצאים מאושרים לחלוטין. אין כלל ספק שההתאמה הגנטית הזו קיימת”

, כך הצהיר היינמן.

פרופ' ג'ודי קרמן (Judy Carman) מאוניברסיטת פלינדרס ויו”ר 'הארגון למזון בטוח' (Safe Food Foundation) סקוט קיניר (Scott Kinnear) מסכימים עם האנליזה של פרופ' היינמן: “אם זה משתק אצלנו את אותם גנים שמושתקים בחיטה – ,ובכן, ילדים שנולדים עם האנזים הלא פעיל הזה, נוטים למות בערך בגיל חמש” אמרה קרמן.

העיתון 'דיגיטל' (Digital Journal) יצר קשר עם היינמן וקיניר על-מנת לקבל אינפורמציה נוספת על מחקרם ועל הצעדים העתידיים שינקטו בעניין זה.

“עד לתאריך זה, טרם שמענו מ-CSIRO וגם איננו מודעים לכל מחקר בטיחות של CSIRO הנוגע לחיטה המהונדסת” כך כתב קיניר במייל תשובה לעיתון. “אנחנו בשלב הסופי לכתיבת מכתב רשמי ל-CSIRO, שיבקש מהם אינפורמציה נוספת וכן יעלה דרישה להעמקת המחקר של הנושא, כפי שמומלץ בדיווחים שלנו”.

לפי החוקרים, יש לערוך בחינות מקיפות לפני שהחיטה תעלה למדפי החנויות “אנחנו איתנים באמונתינו שנדרשות בדיקות ארוכות טווח, שילמדו את כרוניקת הרעלים במזון ואת המשכיות ה-DNA, כפי שביקש היינמן”, כך הצהיר קיניר.

“התעשייה עורכת בדיקות תזונה באופן קבוע, כך שזה לא ירים קשיים מרובים מדי לערוך מחקרים ארוכי טווח הבודקים השפעות ממושכות על תקופת חיים שלמה ויכללו גם בדיקה של השפעת השאיפה. הממצאים יתועלו לדרך בה אנשים יחשפו למוצר” הוסיף היינמן.

החוקרים גם הזהירו צרכנים שמדובר בשלב מוקדם מכדי להתחיל לאכול חיטה מהונדסת, “אני הייתי מייעץ לאזרחים לדרוש שמבחנים אלה יערכו ושיהיה תיאום בין הממצאים לבין סטנדרטים מדעיים קפדניים, אם לבסוף החיטה המהונדסת תאושר לשימוש” אמר היינמן.

אם הדאגה הנוגעת לחיטה המהונדסת של CSIRO לא תיפתר, הנושא עשוי להגיע לבתי המשפט, “אם CSIRO שקלו לוותר על הדרך האנושית המקובלת ולספק מזון ללא ביצוע המחקרים הללו, אנו נחפש באילו דרכים חוקיות אפשר לעצור אותם” אמר קיניר.

מקור: DigitalJournal [1]

דיווח בערוץ של אלכס ג'ונס על המחקרים החדשים בעניין החיטה המהונדסת. צריכתה תוביל להרס הכבד ולשיתוק הגנים האנושיים: