ראשי » בריאות » אתם כאן

מדענים: חיטה מהונדסת חדשה עשויה “לשתק” גנים אנושיים הכרחיים

  • מאת צוות ויקי אמת אחרת | 9 ביוני 2013
  • 11,237 צפיות | 5 תגובות
עודכן לאחרונה: 9 ביוני 2013

מדענים אוסטרלים מבטאים דאגה עמוקה בנוגע לסוג חדש של חיטה מהונדסת, שעלול לגרום לבעיות בריאות קשות לאנשים שצורכים אותה. פרופ' ז'ק היינמן (Jack Heinemann) מאוניברסיטת קנטרברי הכריז במסיבת עיתונאים, על תוצאות מחקר גנטי שנושאו החיטה המהונדסת שפותחה ע”י 'הארגון האוסטרלי למחקר תעשייתי-מדעי-קהילתי' CSIRO.

“מה שמצאנו הוא שמולקולות שנוצרו בחיטה הזו שותקו. גנים של חיטה יכולים להתאים לגנים אנושיים ודרך העיכול, המולקולות האלו עשויות להכנס לגוף האנושי ולשתק את הגנים שלנו. הממצאים מאושרים לחלוטין. אין כלל ספק שההתאמה הגנטית הזו קיימת”

, כך הצהיר היינמן.

פרופ' ג'ודי קרמן (Judy Carman) מאוניברסיטת פלינדרס ויו”ר 'הארגון למזון בטוח' (Safe Food Foundation) סקוט קיניר (Scott Kinnear) מסכימים עם האנליזה של פרופ' היינמן: “אם זה משתק אצלנו את אותם גנים שמושתקים בחיטה – ,ובכן, ילדים שנולדים עם האנזים הלא פעיל הזה, נוטים למות בערך בגיל חמש” אמרה קרמן.

העיתון 'דיגיטל' (Digital Journal) יצר קשר עם היינמן וקיניר על-מנת לקבל אינפורמציה נוספת על מחקרם ועל הצעדים העתידיים שינקטו בעניין זה.

“עד לתאריך זה, טרם שמענו מ-CSIRO וגם איננו מודעים לכל מחקר בטיחות של CSIRO הנוגע לחיטה המהונדסת” כך כתב קיניר במייל תשובה לעיתון. “אנחנו בשלב הסופי לכתיבת מכתב רשמי ל-CSIRO, שיבקש מהם אינפורמציה נוספת וכן יעלה דרישה להעמקת המחקר של הנושא, כפי שמומלץ בדיווחים שלנו”.

לפי החוקרים, יש לערוך בחינות מקיפות לפני שהחיטה תעלה למדפי החנויות “אנחנו איתנים באמונתינו שנדרשות בדיקות ארוכות טווח, שילמדו את כרוניקת הרעלים במזון ואת המשכיות ה-DNA, כפי שביקש היינמן”, כך הצהיר קיניר.

“התעשייה עורכת בדיקות תזונה באופן קבוע, כך שזה לא ירים קשיים מרובים מדי לערוך מחקרים ארוכי טווח הבודקים השפעות ממושכות על תקופת חיים שלמה ויכללו גם בדיקה של השפעת השאיפה. הממצאים יתועלו לדרך בה אנשים יחשפו למוצר” הוסיף היינמן.

החוקרים גם הזהירו צרכנים שמדובר בשלב מוקדם מכדי להתחיל לאכול חיטה מהונדסת, “אני הייתי מייעץ לאזרחים לדרוש שמבחנים אלה יערכו ושיהיה תיאום בין הממצאים לבין סטנדרטים מדעיים קפדניים, אם לבסוף החיטה המהונדסת תאושר לשימוש” אמר היינמן.

אם הדאגה הנוגעת לחיטה המהונדסת של CSIRO לא תיפתר, הנושא עשוי להגיע לבתי המשפט, “אם CSIRO שקלו לוותר על הדרך האנושית המקובלת ולספק מזון ללא ביצוע המחקרים הללו, אנו נחפש באילו דרכים חוקיות אפשר לעצור אותם” אמר קיניר.

מקור: DigitalJournal

דיווח בערוץ של אלכס ג'ונס על המחקרים החדשים בעניין החיטה המהונדסת. צריכתה תוביל להרס הכבד ולשיתוק הגנים האנושיים:

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=11422
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

5 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית