ראשי » בריאות » אתם כאן

1 מ-5 ילדים בארה"ב סובל מהפרעות נפשיות – מחקר רשמי חדש

עודכן לאחרונה: 12 ביוני 2013

בדו"ח עכשווי מהמרכז האמריקאי לבקרת מחלות ומניעתן (CDC), נכתב כי ל- 20 אחוזים מהילדים האמריקאים יש הפרעה נפשית.

הנה כמה מנקודות השיא של הדו"ח:

האבחנה הנפשית השכיחה ביותר של ילדים בגילאים שבין שלוש ל -17 הייתה הפרעת קשב והיפראקטיביות (ADHD), ולאחריה דיכאון, בעיות התנהגות, וחרדה.

שיעורי החרדה היו גבוהים יותר באופן משמעותי במחקר החדש הזה מנתונים שנאספו על הבריאות הממלכתית ובדיקת סקר תזונה (NHANES) בין השנים 2001-2004

התאבדות היא הסיבה המובילה השניה למוות בקרב ילדים בגילי 12-17 בשנת 2010.

יותר מרבע הילדים שהתאבדו, קיבלו טיפול להפרעה בבריאות נפש.

לילדים עם ביטוח בריאות היו יותר הפרעות קשב וריכוז וחרדה, ואילו ילדים שאינם מבוטחים דיווחו יותר על הפרעות הקשורות לשימוש בסמים.

ההערכה היא שכמעט 247,000,000,000$ (247 מיליארד דולר) מוצאים מדי שנה על הפרעות נפשיות בילדים.

שחרורו של מחקר זה מגיע חודשים ספורים לאחר שהנשיא אובמה חתם על תקנה מספר 23 לפיקוח על נשק אשר שמה פוקוס גדול על בעיות בריאות הנפש בנוער ומתבגרים.

ה-CDC מודה שישנם מגבלות במחקר, אך צריך זכוכית מגדלת כדי למצוא את ההתייחסות הזו:

"שינויים בשכיחות המשוערת לאורך הזמן עלולה להיות קשורות לשינוי של ממש בשכיחות, שינויים בהגדרת מקרה, שינויים בתפיסה הציבורית של הפרעות נפשיות, או שיפורים באבחון, אשר עשוי להיות קשורים לשינויים במדיניות ובגישה לשירותי בריאות."

אז לפי ה-CDC לסמנטיקה ולפוליטיקה יש הרבה השפעה רבה בנתונים על אבחנות בריאות הנפש.

פרסומו של המדריך החדש לבריאות הנפש ומחלות נפש פסיכאטריות על-ידי איגוד הפסיכאטריים מראה את הטירוף שאוחז בענף ה(פסבדו)רפואה הזה בשנים האחרונות.
בספר עב הכרס החדש ניתן למצוא תגובות אנושיות נורמליות המסווגות כ:"הפרעיות נפשיות" דבר שמאפשר לשירותי הבריאות לסווג כמעט כל אדם כסובל ממחלה נפשית (הדרושה טיפול תרופתי כמובן).

למעשה ניתן לומר שהפסיכאטריה המודרנית החלה להמציא "הפרעות נפש" שאין להן שום אבחון מדעי אמיתי הנשען על תגובות כימיות שניתן למדוד.
הסיווג של סימפטומים רגשיים כמחלות נפש מאפשר לממסד הפסיכאטרי להמציא מחלות, מה שמוביל את חברות התרופות להמציא עבורם תרופות (שמדכאות תגובות נורמליות במוח) ולהכריז על "ריפוי".
חבל שבדרך האנשים הופכים לרובוטים סהרורים.

אפילו דיכאון קל עד בינוני, הפרעת הנפש הנפוצה בעולם המערבי (והרווחית ביותר), מטופל ביעילות בתרופות פלאסיבו (דמה) ואין צורך בטיפול תרופתי כדי "לרפא" אותו, כך לפי חוקר בתחום.

ה-CDC פרסמה בעבר דיווחים על כך שאחד מכל 10 מבוגרים בארה"ב סובלים מדיכאון קליני ואחד מכל חמישה מבוגרים אמריקאים נוטלים תרופות פסיכיאטריות.

מחקר שפורסם ב-2010 בכתב העת הפסיכאטרי של האקדמיה לילדים ומתבגרים אף מצא עלייה במספר הביקורים אצל רופא כאשר הילדים נטלו יותר מפעם אחת תרופות פסיכוטרופיות.

למעשה, מחקר אחד מצא אפילו שוק הולך וגדל המשתמש בתרופות נגד דיכאון – ילדים בגיל הגן.

בסך הכל, אמריקה משתמשת ב-60 אחוזים מהתרופות הפסיכוטרופיות בעולם.

למה כל כך הרבה אמריקנים נוטלים תרופות פסיכוטיות וכל כך הרבה מהילדים שלנו מאובחנים בצורך של "טיפול תרופתי" לבעיות נפשיות?

האם כולנו פשוט לא שפויים או שיש משהו אחר במשוואה?

מקורות לכתבה:
truthstreammedia.com
WashingtonPost

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=11385
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית