ראשי » בריאות » אתם כאן

סין השמידה 3 משלוחים של זרעי תירס מהונדס גנטית

  • מאת מנהל הפרויקט | 23 במאי 2013
  • 9,528 צפיות | 2 תגובות
עודכן לאחרונה: 23 במאי 2013

דיווח באתר GMWatch קובע שסין השמידה לאחרונה 3 משלוחים של זרעי תירס מהונדס גנטית.
הזרעים הונדסו גנטית בתהליך מוגן פטנט של חברת מונסנטו, ענקית ההנדסה הגנטית, שהופך אותם לעמידים בפני חומר ההדברה ראונד-אפ המיוצר אף הוא על-ידי החברה.

חקלאים שמשתמשים בזרעים הללו יכולים בתיאוריה לרסס את כל השדה כדי להרוג כל צמח אחר חוץ מהתירס, שהונדס גנטית כאמור לעמידות מול חומר ההדברה.

חברת מונסנטו הינדסה צמחי מאכל נוספים לעמידות בפני חומר ההדברה מתוצרתם ומעריכים שרוב התירס, תפוחי האדמה, העגבניו, הסויה וצמחים נוספים בארה"ב הם צמחים מהונדסים גנטית.

באירופה מתנגדים לשימוש בהנדסה גנטית כזו וממשלת ארה"ב מפעילה לחצים כבדים על אירופה בשנים האחרונות כדי שזו תאפשר הכנסת זרעים מהונדסים גנטית וגידולם בשטחי החקלאות של מדינות האיחוד.

ארגוני סביבה וארגוני צרכנים בכל העולם מתנגדים לתהליך וטוענים שלא הוכח כראוי ובאופן מספק שירקות וצמחים מהונדסים גנטית אינם מזיקים לבריאות.

בשנים האחרונות חלה עליה במודעות הציבורית כאשר יותר ויותר מחקרים מצביעים על סכנות אפשריות לבריאות כתוצאה מצריכת מזון מהונדס גנטית.

הדרך היחידה כיום להמנע לחלוטין מצריכת מזונות מהונדסים גנטית היא גידול ירקות ופירות בביתכם והמנעות מקניית מזונות מתועשים שכן אלו מכילים לעתים קרובות מאוד רכיבים מהונדסים גנטית (ראו לדוגמה את הדיווח שלנו על חברת אסם ופתי בר מתוצרתה שמכיל רכיבים מהונדסים גנטית).

אפשרות אחרת היא לרכוש מוצרים אורגניים שלפי התקן אינם אמורים להכיל רכיבים מהונדסים גנטית, אך אין לדעת אם אכן כך המצב.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=11318
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

2 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית