ראשי » סביבה ואקלים » אתם כאן

האיחוד האירופי יאסור על חומרי הדברה הפוגעים בדבורים

הנציבות האירופית הודיעה ביום שני שהם מתכוונים להטיל חרם של שנתיים על שלושה סוגים של חומרי הדברה שיש עדויות כי הם פוגעים בדבורי הדבש ואשר מאמינים שגרמו לירידה החדה באוכלוסיית הדבורים בשנים האחרונות. האיסור ייכנס לתוקף ב -1 בדצמבר.

  • מאת מנהל הפרויקט | 1 במאי 2013
  • 6,628 צפיות | 2 תגובות
עודכן לאחרונה: 1 במאי 2013

הנציבות האירופית הודיעה ביום שני שהם מתכוונים להטיל חרם זמני על שלושת סוגי חומרי ההדברה הנפוצים ביותר בעולם בגלל החשש המגובה בראיות שהם פוגעים באוכלוסיית הדבורים, זאת למרות שממשלות האיחוד האירופי לא הצליחו להסכים על הנושא.

בהצבעה ביום שני, פקידי האיחוד האירופי לא הצליחו להחליט אם להטיל איסור של שנתיים – עם כמה יוצאים מן הכלל – על סוג מסויים של חומרי הדברה המכונה neonicotinoids, המיוצר בעיקר על ידי חברת באייר מגרמניה וסינג'נטה משוויץ.

הוועדה הציעה את החרם בינואר, לאחר שמדענים באיחוד האירופי אמרו כי הכימיקלים המצויים בחומרי ההדברה מהווים סכנה חריפה לדבורי דבש, אשר מאביקות רבים מהגידולים המסחריים באירופה.

יצרניות חומרי הדברה ועוד כמה מדענים אומרים שאין קשר שהוכח בין השימוש בחומרי הדברה מסוג-neonicotinoids והירידה החדה במספר הדבורים באירופה בשנים האחרונות – תופעה המכונה "הפרעת התמוטטות המושבה".
bees-bee-flower
בסך הכל, 15 מדינות האיחוד האירופי הצביעו בעד – שתיים יותר מאשר בפעם האחרונה שהממשלות הצביעו על הנושא במרץ – אך הן לא הצליחו להגיע לרוב הדרוש כדי לאמץ את האיסור באופן מיידי, לכן ההחלטה עברה לוועדה.

האיסור יחול על השימוש ב-neonicotinoids בכל הגידולים מלבד דגני החורף וצמחים לא אטרקטיביים לדבורים, כגון סלק סוכר.
הוא יחול מ -1 בדצמבר 2013 – חמישה חודשים מאוחר יותר ממה שהוצע במקור על ידי הנציבות.

מקור: France24.com

תמונה באדיבות [ James Barker] / FreeDigitalPhotos.net

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=11205
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

2 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית