ראשי » מיסטיקה » אתם כאן

חיים פראנים – חיים ללא הצורך במזון / עדות אישית [עודכן]

האם חיים ללא אוכל אפשריים? המדע טוען בתוקף שלא. מחבר המאמר שלפניכם טוען שכן ושזוהי אפשרות זמינה לכל אחד שמוכן לעבור תהליך ולהגיע למצב שנקרא חיים ללא מזון בעזרת אנרגיית הפראנה.

 • מאת כותב אורח | 20 באפריל 2013
 • 58,312 צפיות | 130 תגובות
עודכן לאחרונה: 28 באוקטובר 2013

לפני מספר שנים שמעתי על אנשים שיכולים לחיות מאנרגיה בלבד. לעולם לא חשבתי שיבוא יום ואהפוך לאחד מהם. הם תמיד נשמעו לי מאוד רוחניים או מאוד רחוקים פיזית, שכן רובם "באבות" הודים או נמצאים אי שם ביערות של ברזיל בהתבודדות. במאמר זה ברצוני להציג בפניכם נושא שהרוב לא שמעו עליו בכלל. נושא שכאשר אנו מעלים אותו לדיון אנו מקבלים דעות מנוגדות, סתירות מדעיות והתנגדויות נחרצות. מדובר על נושא החיים מהפראנה (אנרגיית החיים) וללא הצורך לאכול.

עדכון 22.10.13 – חלק א' של התוכנית פנים אמיתיות בהנחיית אמנון לוי "משחקי הרעב"
אמנון לוי יצא לחקור מקרוב את חייהם של הפראנים – אנשים הטוענים שניתן לחיות בלי לאכול ולשתות דבר. בניסוי הטלוויזיוני הראשון מסוגו בישראל תועד צעיר שמטרתו לא לאכול במשך 8 ימים רצופים. צפו בחלק הראשון של תוכנית המלאה:

עדכון 28.10.13 – חלק ב' של התוכנית פנים אמיתיות בהנחיית אמנון לוי "משחקי הרעב":

עדכון 15.10.13
ריי מאור כותב הכתבה הסכים להשתתף בתוכנית התחקירים של אמנון לוי שבה צילמו אותו 24 שעות ביממה במשך 8 ימים בנסיון להוכיח האם הוא משקר או לא.
ביום ראשון הקרוב, ב-20 לאוקטובר תשודר התוכנית המלאה.
צפו בפרומו של התוכנית:

מהי פראנה?

פראנה ידועה גם בתור אנרגיית החיים, אור נוזלי, צ’י ועוד ועוד שמות. מאחורי כל השמות השונים עומדת מהות אחת והיא- אנרגיית החיים האוניברסלית. כאשר אנו נושמים, אנו מכניסים לתוכנו שני דברים: אוויר ופראנה. פראנה היא אנרגיית החיים עצמה, החיונית לקיומנו יותר מאשר אוויר. פראנה אינה מצויה רק באוויר, היא מצויה בכל מקום. בי, בך בעץ באדמה ובאוויר – אין מקום שבו היא אינה קיימת, היא אפילו קיימת בחלל הריק. פראנה בלתי נראית לעין האנושית וגם בלתי ניתנת למדידה לפי המדע שלנו כיום. היא בסטטוס של 'הנשמה' האנושית, לא מוכחת אך נוכחת. פראנה קיימת כשדה אנרגיה המקושר לרוח בצורה כה הדוקה שהרוח אינה יכולה להתקיים בלעדיו.
prana
לכל אדם צריכת פראנה שונה מחברו. תשימו לב שכאשר רמות האושר שבחייכם גבוהות – אתם אוכלים משמעותית פחות ולהיפך. זהו אחד מהקשרים לפראנה. כאשר אנו במקום שבו נוח לנו, שלוים לנו ואיננו אוכלים מתוך רגש, אחוזי הפראנה עולים. אחוזי הפראנה גם תלויים בסביבה שלנו. בערים לדוגמא, אחוז הפראנה שבאוויר נמוך יותר עקב זיהום האוויר.

ישנם כ-40,000 אנשים מסביב לעולם שהחליטו לעבור את תהליך ה-21 יום ולהתמיר את מקור האנרגיה של גופם למקור אנרגיה יותר נקי וגבוה. רובם נמצאים במדינות כמו ברזיל, הודו ופחות במדינות המערביות. באוסטרליה לדוגמא, עברו את התהליך מספר מאות של אנשים. בישראל תחום הפראנה עדיין בחיתוליו. עד לפני שנה היו בישראל פראנים בודדים, ורק בחודשים האחרונים עברו את התהליך בהצלחה שלושה אנשים. לא קיים הרבה מידע על הפראנה בכלל ועל תהליך התמרת האנרגיה בפרט, לכן בתור אדם שעבר את התהליך החלטתי ליידע כפי יכולתי על מנת לאפשר לכולם לדעת במה מדובר ולהחליט עבור עצמם. מתוך כל האנשים שעוברים את התהליך, בערך כ-10% ממשיכים להתמיד עם נושא חוסר האכילה בחייהם.

מיהו אדם פראני?

פראני הוא אדם שהחליט להתקיים רק ע”י אור \ אנרגיה. הפראני אינו זקוק למזון על מנת לחיות. הוא חי על אנרגיית החיים.
ישנם שני סוגי תהליכים ידועים שמאפשרים להתקיים ללא מזון הידועים בעולנו. האחד נקרא צפיית שמש (Sungazing) והשני נקרא פראנה (Pranic Nourishment).
forest_prana
לא שומעים על הפראנים מהרבה סיבות. הראשונה היא שהם מעטים (רק אלפים בכל העולם). בארץ ישראל כרגע יש כעשרה שעברו את התהליך (ואולי יותר שאינני מכיר), רובם חזרו לאכול באיזשהו שלב לאחר התהליך בגלל האתגרים השונים שהחיים הנ"ל מביאים וכרגע יש שלושה שחיים כך (כולל אותי). הסיבה השנייה היא שרוב האנשים הפראנים סופגים הרבה ביקורת או זלזול במידה והם מנסים לפתוח את הנושא. ההתמודדות החברתית, כפי שאפשר לדמיין, היא מלאת אתגרים שכן קשה לאדם הממוצע לקבל שכל מה שלימדו אותו פשוט אינו נכון והוא אינו חייב לאכול ויכול לעשות זאת מבחירה. לכן רבים יבחרו שלא להעלות את הנושא בכלל או לחלוק זאת רק עם חבריהם הקרובים. ומי ששומע על זה לא ישירות מהאדם הפראני, כבר יתייחס לדרך חיים זו בתור 'שמועה' ולא בתור משהו סולידי. אנחנו בתור ישראלים הכי סקפטיים שיש. הסיבה השלישית (וזה משהו שאני אומר אינטואיטיבית) היא שזה משהו יחסית חדש.

אורך חייו של הפראני זהה לשל האדם הרגיל, חוץ מזה שאין לו צורך לאכול. אם הוא בוחר לאכול, הוא עושה זאת אך ורק משיקולי טעם ולרוב הוא יבחר שלא לאכול אוכל מוצק, אלא לשתות מיצים שונים ודברים “קלילים” ובעלי מינימום קלוריות. הפראני יצא ממעגל הרעב והוא פשוט שינה לחלוטין את מערכת ההזנה שלו. אם הוא בוחר לטעום \ לשתות זה לא מתוך הצורך לאכול או רעב, אלא מהרצון לטעם או מצרכים חברתיים. מהחישוב הממוצע שלי הפראני שותה בין 0 לשליש מהצריכה הקלורית המומלצת לו ביום. הוא אינו צריך לאזן את גופו עם חלבונים, פחמימות, ויטמינים, מינרלים וכד’. תהליך ההתמרה מעלה את אחוזי הפראנה שבגופו עד 100% וזה מהווה תחליף אנרגטי מוחלט. אפשר לדמיין אנשים רגילים כמחוברים לחשמל (אוכל) והפראני מחובר לאנרגיה סולארית.
pranayama
רוב הפראנים שאני מכיר משתדלים שלא להעלות את הנושא שכן הם מבינים שרוב האוכלוסייה אינה מודעת אליו ושזה מעורר איזושהי ביקורת שהם למדו להימנע ממנה או מעדיפים שלא לקחת כאתגר. הם פשוט מחכים בסבלנות שהרוב השקט יפנים שאפשרות זו קיימת עבור כולנו ומי שמוכן לקחת עליו את האתגר תמיד מוזמן.

הפראני, בניגוד למה שאולי ייראה כהגיוני, כבר כמעט ולא חש תחושות רעב רגילות. תחושות רעב עוד יכולות לעלות לעיתים רחוקות, לרוב מתוך מצב רגשי נפשי מאוד קשה/נמוך. ניתנת לפראני החופש מהתלות ומההכרח להישרדות. הוא פשוט החליף את מקור האנרגיה שלו ממזון לאנרגיית החיים. משמע שכל שאר התפקודים שלו דומים בהחלט, מלבד מספר שינויים קלים שיכולים להיות מאוד אינדיבידואלים. לחיות אורך חיים פראני נותן המון יתרונות ומתנות.
להלן חלק מהם (את הרשימה המלאה ניתן למצוא באתר www.pranalife.co.il):

 • חיים יותר ארוכים. משמע החיים לא רק יותר ארוכים אלא יותר איכותיים מבחינת היעדר מחלות שמגיעות מרעלים שמגיעים לרוב מהתזונה שלנו.
 • החיים עצמם הרבה יותר בריאים, רוב הרעלים שבגוף מקורם מהמזון המתועש. להיות נטול רעלים לחלוטין, משמע פחות אפשרויות לחלות.
  הגוף מאזן את עצמו בדיוק למשקל ולצרכים שלו, מה שבלתי אפשרי עם מזון. הגוף מקבל בדיוק מה שהוא צריך. בדיקות דם מוכיחות זאת ואנחנו צריכים לדאוג פחות.
 • פחות שינה – כחוק אצבע הפראנים יורדים ל- 3\2 משעות השינה שהם ישנו לפני כן. ההסבר הכי הגיוני הוא כי הם לא מאכלים מזון ולכן יש להם יותר אנרגיה.
 • יותר שעות ביממה: פחות שינה, פחות התעסקות במזון, אין צורך לעשות קניות, אין צורך לבשל, אין צורך לאכול. מאפשר זמן נוסף לגדילה, ללמידה ולהגשמה עצמית.
 • בשביל האתגר והמשמעת העצמית וגדילה בביטחון העצמי שנגררת אחריה. בשביל ההתמדה והיכולת להמשיך להתמיד.
 • חוסכים כסף – למרות שזה לא אחד מהשיקולים הראשיים, אנו מוציאים בין מאות שקלים לאלפי שקלים בסה”כ על אוכל. בין אם הוא בשוק, בסופר או ביציאות.

תהליך ההתמרה

תהליך ההתמרה הוא תהליך מעניין. הוא נקרא תהליך ה-21 יום ואכן הוא בנוי משלושה שבועות. במהלך התהליך האדם נמצא בהתבודדות כמעט מלאה ובצום. הדבר הכי מעניין הוא שבשבוע הראשון לא אוכלים וגם לא שותים (דבר הידוע גם בתור "צום יבש"). בשבוע זה נשבר הקונספט של "הצורך בתזונה" עבור זה שעובר את התהליך. המדע שלנו היום אומר שאם אדם לא שותה למשך יותר מארבעה ימים הוא ימות. ברגע שעוברים את התהליך ישנו שינוי רציני בדרך החשיבה ובמערכת האמונות שמאפשר לגוף לשנות את הרגלו ולקבל את תזונתו מהפראנה. אני יכול להמשיך ולפרט המון על התהליך, או פשוט לציין שאת רוב האינפורמציה והשאלות שיהיו לכם על התהליך, ניתן למצוא באתר www.pranalife.co.il. פירוט על התהליך ניתן למצוא בספר "Living on light series", שאותו קוראים רוב הפראנים לפני שהם נכנסים לתהליך ההתמרה.

אני אישית מגיע מעולם המדע, שירתתי בצבא בממר"ם ואני עובד בתחום ההייטק בתור יועץ. עברתי את תהליך ה-21 יום לפני כשלושה וחצי חודשים ומאז לא אכלתי כלום. אני לוקח את עצמי בתור ניסוי מדעי מהלך וחי את החיים החדשים והשונים של האדם הפראני. למרות שהאתגרים גדולים והגוף עדיין בשלבי הסתגלות מתקדמים, שמתי לעצמי מטרה של מינימום חצי שנה ללא אוכל ואז אחליט אם ארצה להמשיך בדרך זו כדרך חיים או שלא. כשסיימתי את התהליך ירדתי כ-8 ק"ג. לאחר שבוע ירדתי עוד קילו אחד ואז התייצבתי במשקלי ומאז אינני יורד במשקל ואפילו הוספתי כשני קילו (אל תשאלו אותי איך אך אני מצפה לעלות אף יותר). אני חי ומתפקד בצורה רגילה לחלוטין, אני מתאמן פעמיים בשבוע ועובד כמו כולם. לאחר תהליך ההתמרה לא הייתי צריך לעשות שום דבר ש"מושך" את הפראנה כמו מדיטציות או לשהות בטבע לפרקי זמן ארוכים, ההתמרה בוצעה ועל כן אין מה לדאוג. אני נמצא במקום מאוד מעניין, אין לי תחושות רעב כלל אך גם לא תחושות שובע. זה כאילו שתי התחושות האלו נעלמו מחיי. בתהליך ההתמרה עברתי אתגרים רוחניים ופיזיים שאיתם התמודדתי ועברתי הלאה. חשוב לי לציין שיש אספקט רוחני מאוד גדול בתהליך ההתמרה.

אני שמח ליידע ולשתף באתר אמת אחרת, אתר שמראה לנו את האמת שמאחורי שקרים רבים שסיפרו לנו במהלך חיינו. אתר שגורם לי להאמין שהמון דברים שלפני זה "לא היו הגיוניים" עבורי ועבור אחרים.

אני ממליץ לכולם ללכת לפי תחושת הבטן שלהם בכל נושא הפראנה. חלק מהאנשים מרגישים שזה מאוד הגיוני בצורה בלתי מוסברת וחלק מתנגדים לזה כליל. אני מן הסתם לא יכול לחוות דעה כאדם שחי את האמת המוזרה הזו.
תרגישו חופשי לשתף את חברכם ומכריכם בידיעה זו.
אשמח לענות על שאלות.

המאמר נכתב על ידי ריי מאור כעדות והתנסות אישית בחווית התזונה הפראנית.
למי שמעוניין לפגוש את ריי אישית ולשאול אותו שאלות, ינם שני מפגשים בקרוב:

 

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=11158
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

130 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית