ראשי » חינוך » אתם כאן

קשיש ישראלי בן 80 שובת רעב במחאה נגד משרד החינוך [עודכן]

  • מאת מנהל הפרויקט | 14 באפריל 2013
  • 8,852 צפיות | 5 תגובות
עודכן לאחרונה: 22 באפריל 2013

דוד בן יוסף, מחנך, סופר ואיש רוח שובת רעב זה היום הרביעי במחאה על מה שהוא מתאר כ: "הפליה של משרד החינוך שמונע מהורים לחנך את ילדיהם על-פי דרכם".

בן יוסף מוחה על הניסיונות החוזרים ונשנים של משרד החינוך לפגוע במסגרות חינוך אלטרנטיביות בשנים האחרונות.

מסגרות חינוך אלטרנטיביות אלו, הכוללים בין השאר את החינוך האנטרופוסופי, חינוך דמוקרטי, בית הספר 'מיתרים' ועוד בדרך כלל מהווים בית חם ומשמעותי לילדים שבאים אליהם בשמחה.

מסגרות חינוך אלו זוכים לתמיכה ומעורבות חיובית מצד ההורים, שבוחרים לשלוח אליהם את ילדיהם, ורואים בהם הזדמנות לחינוך אותו הם מבקשים.

עדכון 22/4/13
דוד בן יוסף קיבל מסר אישי משר החינוך שי פירון שהזמין אותו לדון בדרכים לשיפור המצב. אי לכך החליט בן יוסף לסיים את שביתת הרעב.

משיחה שערכתי עם אחד ההורים מאחד ממסגרות החינוך הללו בארץ, עולה תמונה קשה של התנכלות חוזרת ונשנית של משרד החינוך שנראה כי שם לו למטרה לחסל כל חינוך שאינו מטעם המדינה.

אותו הורה (שהעדיף להישאר בעילום שם) העיד כי נציגי משרד החינוך אשר ביקרו במסגרת החינוך שבהם ילדיו לומדים, אמרו לו במילים מפורשות שהמקום יסגר, לא משנה מה הם יעשו. ישנם מקרים שבהם נראה כי משרד החינוך מגיש תביעות מוגזמות ומופרכות שכל מטרתן להתיש את מנהלי המוסדות האלטרנטיביים ולהביאם לפשיטת רגל ולסגירת המקום.

מסגרות החינוך האלטרנטיביות אינם מקבלים בדר"כ מימון ממשרד החינוך והם תלויים לחלוטין בשכר הלימוד (הגבוה יחסית לחינוך הרגיל) שההורים משלמים.

במקום שמשרד החינוך יאמץ את ניסיונם האמיץ ופורץ הדרך של מוסדות החינוך האלטרנטיביים, הוא בעיקר רואה בהם איום, ובמאבק החורמה שהוא נאבק בהם, לא תמיד ברור שהוא לטובת הילדים.

דוד בן יוסף - מוחה על ההתנכלות של משרד החינוך למסגרות החינוך האלטרנטיביות

דוד בן יוסף – מוחה על ההתנכלות של משרד החינוך למסגרות החינוך האלטרנטיביות

דוד בן יוסף, בן השמונים, אב לחמישה סב לעשרים ושבעה, ושבעה נינים הוא מחברם של ספרים רבים העוסקים בחינוך ובריאות, המוכר שבהם הוא "האם יש סיכוי לאהבה?".

דוד בן יוסף שובת רעב בביתו שברמת הגולן.
ואלה הדברים שהוא מוסר על שביתת הרעב שלו:

"אל כל אדם רגיש לסבל הזולת,
שלום וברכה!
שמי דוד בן יוסף, כואב את הסבל של אימהות ותינוקות ומרגיש חובה לזעוק!
לזעוק את זעקת האימהות על ידי שביתת רעב,
הדרך השקטה לזעוק.
זעקה על הפליית תינוקות.

אני זועק על הפלייה של משרד החינוך, שגוזל את החלב מפיות תינוקות, שאמהותיהם בוחרות לחנכם על פי החוק של "חנוך לנער על פי דרכו!"
בזעקה שלי אני מקיים את הצו: "לא תעמוד על דם רעך!"

באהבה תמיד,
יְדידָוִיד. "

דוד בן יוסף כבר בא בימים ונשקפת סכנה אמיתית לחייו אם תימשך שביתת הרעב שלו.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=11141
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

5 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית