- פרויקט אמת אחרת - https://www.emetaheret.org.il -

בריונות תאגידים – מועצת החלב מאיימת על אברי גלעד

מועצת החלב ממשיכה לנקוט בטקטיקת הפחדה ואיומים במטרה לנסות ולהשקיט את הסערה הגדולה
שנוצרה בארץ בעקבות חשיפת ערכות החינוך [1] לגיל הרך שהיא מממנת ומפיצה ללא אישורו של משרד החינוך.

את החשיפה הובילה קבוצת פייסבוק בשם "חלב – עובדות ומיתוסים" [2] כאשר חשפה את המחדל (שלא לומר עבירה על החוק לכאורה) בפוסט פייסבוק שהגיע ליותר מ-800 שיתופים עד כה.

הסערה סביב פעילותה הלא חוקית (לכאורה, לכאורה…) של מועצת החלב בגני הילדים ובבתי הספר במטרה להגדיל את מכירות החלב וליצור מילדינו צרכנים שבויים, הביאה את המועצה לפרסם בדף הפייסבוק שלה הבהרה ונסיון (פטתי) להתחמק מאחריות.

אחד ממאות השיתופים הגיעו ככל הנראה לאברי גלעד שאף הקדיש כמה דקות לנושא בתוכנית הרדיו הפופולרית "המילה האחרונה" בגלי צה"ל.

מישהו במועצת החלב כנראה שמע על התוכנית (בכל זאת, הם שופכים מיליוני שקלים על חברות שיווק ופרסום) והחליט להגיב, ולהגיב בחוזקה.

כמו שתאגידים דורסניים יודעים לעשות, גם במועצת החלב החליטו לנקוט בטקטיקת "הפחד ומשול" ומכתב תגובה בריוני נשלח לאברי גלעד ובו, חוץ מהנסיון הרגיל לטשטש את הגיונם של האזרחים (קונספירציה! קונספירציה!) גם איום בתביעת דיבה משפטית.

גלעד, שהודה כי חש שיקשוק קל במכנסיו, החליט לבדוק את הנושא באופן אישי מול משרד החינוך ולאחר שיחה עמם גילה שכל הנתונים שפורסמו בתחקיר המקורי היו מדוייקים ושאכן משרד החינוך לא מאשר למועצת החלב להכניס את הערכה "החינוכית" שלהם לתוך גני הילדים ובתי הספר.

יותר מכך, מכתב למשרד החינוך מאחד הפעילים בקבוצה חשף שהטיפול בתחקיר ובנושא הפרסום הסמוי של מועצת החלב, הועבר למחלקה המשפטית של משרד החינוך…

תשובת משרד החינוך: "הנושא הועבר לטיפולה של המחלקה המשפטית"

בעידן של מודעות חברתית הולכת וגוברת עוד לא הפנימו במועצת החלב כנראה כי תגובה כוחנית כבר לא משרתת אותם, במיוחד לא כאשר אלפי אזרחים עומדים מולם, אלא רק גורמת להם נזק תדמיתי עצום.

קבוצת "חלב – עובדות ומיתוסים" [3] זכתה במאות חברים נוספים בעקבות החשיפה בתוכנית הרדיו.

מידע נוסף:
חשיפת תוכנית מועצת החלב "סידה ודן"

קבוצת "חלב – עובדות או מיתוסים" בפייסבוק [3]