ראשי » בריאות » אתם כאן

בריונות תאגידים – מועצת החלב מאיימת על אברי גלעד

מה עושה תאגיד שחושפים את תחתוניו בפרהסיה? מתנצל או משנה את דרכיו? מה פתאום... שולח מכתב איום מעורכי דין כמובן.

  • מאת מנהל הפרויקט | 21 במרץ 2013
  • 12,254 צפיות | 9 תגובות
עודכן לאחרונה: 21 במרץ 2013

מועצת החלב ממשיכה לנקוט בטקטיקת הפחדה ואיומים במטרה לנסות ולהשקיט את הסערה הגדולה
שנוצרה בארץ בעקבות חשיפת ערכות החינוך לגיל הרך שהיא מממנת ומפיצה ללא אישורו של משרד החינוך.

את החשיפה הובילה קבוצת פייסבוק בשם "חלב – עובדות ומיתוסים" כאשר חשפה את המחדל (שלא לומר עבירה על החוק לכאורה) בפוסט פייסבוק שהגיע ליותר מ-800 שיתופים עד כה.

הסערה סביב פעילותה הלא חוקית (לכאורה, לכאורה…) של מועצת החלב בגני הילדים ובבתי הספר במטרה להגדיל את מכירות החלב וליצור מילדינו צרכנים שבויים, הביאה את המועצה לפרסם בדף הפייסבוק שלה הבהרה ונסיון (פטתי) להתחמק מאחריות.

אחד ממאות השיתופים הגיעו ככל הנראה לאברי גלעד שאף הקדיש כמה דקות לנושא בתוכנית הרדיו הפופולרית "המילה האחרונה" בגלי צה"ל.

מישהו במועצת החלב כנראה שמע על התוכנית (בכל זאת, הם שופכים מיליוני שקלים על חברות שיווק ופרסום) והחליט להגיב, ולהגיב בחוזקה.

כמו שתאגידים דורסניים יודעים לעשות, גם במועצת החלב החליטו לנקוט בטקטיקת "הפחד ומשול" ומכתב תגובה בריוני נשלח לאברי גלעד ובו, חוץ מהנסיון הרגיל לטשטש את הגיונם של האזרחים (קונספירציה! קונספירציה!) גם איום בתביעת דיבה משפטית.

גלעד, שהודה כי חש שיקשוק קל במכנסיו, החליט לבדוק את הנושא באופן אישי מול משרד החינוך ולאחר שיחה עמם גילה שכל הנתונים שפורסמו בתחקיר המקורי היו מדוייקים ושאכן משרד החינוך לא מאשר למועצת החלב להכניס את הערכה "החינוכית" שלהם לתוך גני הילדים ובתי הספר.

יותר מכך, מכתב למשרד החינוך מאחד הפעילים בקבוצה חשף שהטיפול בתחקיר ובנושא הפרסום הסמוי של מועצת החלב, הועבר למחלקה המשפטית של משרד החינוך…

תשובת משרד החינוך: "הנושא הועבר לטיפולה של המחלקה המשפטית"

בעידן של מודעות חברתית הולכת וגוברת עוד לא הפנימו במועצת החלב כנראה כי תגובה כוחנית כבר לא משרתת אותם, במיוחד לא כאשר אלפי אזרחים עומדים מולם, אלא רק גורמת להם נזק תדמיתי עצום.

קבוצת "חלב – עובדות ומיתוסים" זכתה במאות חברים נוספים בעקבות החשיפה בתוכנית הרדיו.

מידע נוסף:
חשיפת תוכנית מועצת החלב "סידה ודן"

קבוצת "חלב – עובדות או מיתוסים" בפייסבוק

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=11083
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

9 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית