ראשי » בריאות » אתם כאן

המדינה נערכת ל"קניסת" הורים שבחרו שלא לחסן את ילדיהם

  • מאת מנהל הפרויקט | 13 במרץ 2013
  • 10,437 צפיות | 14 תגובות
עודכן לאחרונה: 14 במרץ 2013

משרד הבריאות (זה שמכניס לכם פסולת תעשיית למים – פלואוריד) נערך ליישום הסעיף בחוק ההסדרים משנת 2009 שמאפשר למדינה לשלול חלק מקצבאות הילדים להורים שבחרו שלא לחסן את ילדיהם.

לפני כשלוש שנים פרסמתי על-כך כתבה המפרטת גם חלק מההתבטאויות של חברי הוועדה שהחליטו לקנוס הורים שבחרו שלא לחסן את ילדיהם, צעד שאפשר להגדירו כעונש על בחירה רפואית.

לפי הפרסום באתר כלכליסט, משרד הבריאות נערך לשליחת מכתבי התרעה ביוני הקרוב להורים שבחרו שלא לחסן את ילדיהם ולאחר מכן, באוקטובר, לנקוט במהלך של קיצוץ קצבאות הילדים.

צעד נוסף ששוקל משרד הבריאות היא להתנות קבלת סבסוד לגני ילדים בכך שהילד יחוסן.

החופש לבחור רק את מה שהמדינה רוצה שתבחר

הויכוח על יעילות ובטיחות החיסונים כנראה שלא יפתר בקרוב, אך צעד כזה משליך בצורה רחבה בכלל על החופש של האזרח להחליט על טיפול רפואי מתאים לעצמו ולילדיו, זכות יסוד בסיסית בכל מדינה הגיונית ושפויה.

מדינת ישראל צועדת בשביל מסוכן שבו היא זו שתחליט איזה טיפול רפואי הוא הטוב ביותר עבורכם ועבור ילדיכם, גם אם הטיפול הזה שנוי במחלוקת וגם אם הוא מסוכן.

צעד כזה הוא כפסע לפני אי קבלת ילדים לא מחוסנים לגנים ולבתי ספר (צעד שאכן נשקל בוועדות הכנסת) וכן עלול להוביל בעתיד הלא רחוק לכפיית חיסונים על אזרחי ישראל.

כפיית חיסונים על האזרחים, אם תגיע, תסתום את הגולל על חופש הפרט בישראל.

מי הם ההורים שבוחרים שלא לחסן?

חלק מההורים שבחרו שלא לחסן את ילדיהם מגיעים מהמגזר החרדי ומהמגזר הערבי.
טענת משרד הבריאות היא שבמגזר הערבי יש נגישות נמוכה לנקודות טיפת חלב ולכן לחיסונים, ואצל חלק מהחרדים הבחירה נובעת ממניעים אידיאולוגים ומחקירה מודעת.

בנוסף לשני המגזרים הללו, קיים מגזר נוסף, של הורים חילונים ממעמד הביניים, שבחרו שלא לחסן את ילדיהם לאחר מחקר מעמיק ומקיף בנושא.

דעה רווחת בציבור הרחב, זה שאינו מבקר באתר "אמת אחרת, היא שהורים שאינם מחסנים את ילדיהם הם בורים מסוכנים, תומכי תיאוריות קונספירציה הזויות או סיינטולוגים פנאטים.

דעה זו, המקודמת השכם וערב על-ידי כלי התקשורת הצעקניים ונציגי משרד הבריאות רחוקה מאוד מהאמת.

האמת היא שהחלק הארי של הורים שבחרו שלא לחסן את ילדיהם לאחר מחקר מעמיק ומקיף בנושא, שייכים למעמד הביניים מהשכבה הסוציואקונומית המשכילה, והם רחוקים מהדימוי "ההזוי" שהדביקו להם.

למעשה, קרוב לוודאי שחלק גדול מהטוקבקיסטים הצעקניים שקוראים קריאות גנאי נגד הורים כאלו, לא חקר את הנושא כמוהם.
למעשה, קרוב לוודאי שהרבה מעובדי משרד הבריאות ונציגיהם לא חקר את הנושא כמוהם.

כתבה מצויינת בנושא מי הם ההורים שאינם מחסנים התפרסמה באתר "חיסונים בע"מ" ומומלץ מאוד לקרוא אותה כדי לשבור כמה מיתוסים בנושא.

מדרון חלקלק מאוד

ולאלו שחושבים שכפיית חיסונים או שלילת זכויות להורים שבחרו את הדרך הרפואית הטובה לדעתם לשמירה על בריאות ילדם היא דבר טוב, זכרו – היום זה שלילת קצבאות להורים שלא מחסנים ומחר זה מאסר למי שבוחר שלא לתת לילדיו ריטלין.

שיהיה לכולם 1984 שמח.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=11054
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

14 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית