- פרויקט אמת אחרת - https://www.emetaheret.org.il -

נחשף תזכיר סודי שמוכיח שארה"ב חיפשה תירוץ לתקיפת עיראק

למי שחיפש עוד הוכחה (נוסף על הכמות המכובדת שהצטברה עד כה) לכך שארה"ב רק חיפשה תירוץ לתקוף את עיראק ושלא היה לסאדאם חוסיין שום סיכוי מול מכונת התעמולה המשומנת של המעצמה הגדולה בתבל, הנה מגיעה חשיפה נוספת, הפעם מספר שפורסם ע"י תוכנית התחקירים NBC.

בספר נחשף תזכיר סודי שכתב דונאלד ראמספלד, שר ההגנה דאז של ארה"ב, שמנה (שנה ורבע לפני שארה"ב פלשה לעיראק) מספר הצדקות אפשריות לתקיפה בעיראק (כולן מבוססות על שקרים).

מתחת לסעיף: "כיצד להתחיל?" (את המלחמה בעיראק) מנה ראמספלד את האפשרויות הבאות:

1. סאדאם תוקף את הכורדים בצפון
2. ארה"ב מגלה קשר בין פיגועי ה-11 בספטמבר או התקפות האנטרקס לעיראק
3. מחלוקות בנוגע לבדיקות ארסנל הנשק להשמדה המונית

העובדה שלעיראק לא היה נשק להשמדה המונית היתה ידועה [1] לפני הפלישה לעיראק, במהלכה ולאחריה. כך לפי בכירים רבים במדינות שונות.
זה לא מנע כמובן מארה"ב להכריז שיש כזה נשק ושזו הצדקה מספקת לפלישה למדינה אחרת, פלישה שעלתה בחייהם של מיליון בני אדם לפי חלק מההערכות.

בעידן שמלחמה נמכרת ומשווקת לציבור כמו סוכריות או גלידה [2], צריך להמציא לציבור סיבות מספיקות כדי להצדיק פעולה התקפית.

גם הנשיא העילג לשעבר ג'ורג בוש הבן ניסה את כוחו במציאת צידוקים למלחמה כשהציע לצבוע מטוס [3] בצבעי האו"ם ולגרום לעיראקים להפילו כשיעבור בשטח האווירי שלה.
מה לא עושים בשביל להשתלט על שדות הנפט והמשאבים של מדינה?

העובדה שארה"ב החליטה לפלוש לעיראק עוד לפני ההתקפות על בניני התאומים בספטמבר 2001 תועדה באופן מקיף.

ג'ורג' טנט, ראש ה-CIA לשעבר אמר שהבית הלבן רצה לפלוש לעיראק [4] הרבה לפני 9/11 ושהוא השתמש בתירוצים לכוונה זו. שר האוצר לשעבר, פול אונ'יל, שהיה חבר במועצת הבטחון, אמר גם הוא [5] שבוש תכנן את מלחמת עיראק לפני 9/11. בכירים בריטיים אמרו שארה"ב שוחחה [6] על החלפתו של הממשל בעיראק הרבה לפני שבוש בכלל נכנס לתפקיד הנשיא. ובשנת 2000, צ'ייני אמר [7] שבהחלט יתכן שממשל בוש יצטרך לנקוט בפעולות צבאיות כדי להפיל את סאדאם חוסיין בכוח [8].
צ'ייני אף הפך את שדות הנפט של עיראק לעדיפות לאומית בשביל ארה"ב לפני אסון התאומים [9], והעיתון "סאנדיי הראלד" דיווח אז את הדברים הבאים [10]:
"חמישה חודשים לפני פיגועי ה-11 בספטמבר, ארה"ב הביעה נכונות להשתמש בכוח צבאי נגד עיראק… כדי להבטיח את שליטתה בשדות הנפט במדינה."

יותר מכך, ישנן עדויות שגופים ניאו-קונסרבטיבים [11] בארה"ב תיכננו את הפלישה לעיראק (וגם ללוב, לסוריה, לסודן, לאיראן וללבנון) 20 שנה לפני כן…

ולגבי התקפות האנתראקס ב-2001? ובכן, עיתון הדיילי ניוז דיווח [12] שהבית הלבן ביקש מה-FBI להאשים את אל-קאעידה בהתקפות הללו:
"הם ממש ממש רצו להאשים מישהו במזרח התיכון בהתקפות הללו" אמר בכיר ב-FBI.

כל עניין האנתראקס שמאחוריו עומדים "ערבים מסוכנים" שימש למעשה כתירוץ [13] כדי ללחוץ על הקונגרס להעביר את חוקי הפטריוט במדינה שהיתה עד אותו הרגע פחות או יותר "ארצם של החופשיים" ושמאותו הרגע הפכה להיות מדינה אורווליאנית שבה האזרחים מפוקחים באופן הדוק על-ידי הממשלה.

ראמספלד, צ'ייני ובוש רצו לקשר את עיראק [14] לפיגועי התאומים ועל הקשר המוטעה (בכוונה) הזה התבססה הפלישה לעיראק.

העדויות הללו מראות בצורה מצמררת כיצד מתנהלות הממשלות בעולם "הנאור".
דרך שקרים ומניפולציות משכנעת מכונת התעמולה את האזרחים לתמוך בזה או להתנגד להוא.
ואם זה לא עובד, אז תמיד יש את האפשרות לפוצץ איזה בניין (או שלושה) ולהאשים את מי שאתה רוצה בביצוע בפיגוע.
דעה חופשית וספקנית היא אויב לממשלה כזו ולכן מתבצע ניסיון בשנים האחרונות להוקיע ולהרוס את זכויות הפרט או את הקולות החופשיים בתקשורת.
הצבא והממשלה בארה"ב יכול היום להאזין לשיחות של האזרחים ללא צו, לצוטט לתכתובות המיילים ללא ידיעתם ואף לאסור את כל מי שנחשד "בפעילות חתרנית" למשך זמן בלתי מוגבל וללא אפשרות לראות שופט.
עד לפני כמה שנים זה לא היה נתפס שכוחות צבא יפטרלו ברחובות ארה"ב או שהתיקון בחוקה שמאפשר לאזרחים לשאת נשק (וכך ליצור למעשה אפשרות של הגנה עצמית של האזרחים מול ממשלה מושחתת) יעמוד בפני ביטול או שינוי מהותי.
אבל כך קורה בימים אלו בארה"ב, ארץ שהיתה פעם ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות.

התזכיר הסודי של ראמספלד:
irak memo [15]

מקור:
GlobalResearch [16]