ראשי » בריאות » אתם כאן

מסמכים חסויים מוכיחים סכנות החיסונים וניסיונות השתקה

מאמר מקיף הסוקר 30 מסמכים ממשלתיים חסויים מראה לכאורה קשר שתיקה וטיוח בנוגע לסכנות החיסונים ושיתוף פעולה עם חברות התרופות במטרה להשאיר את הציבור בבורות.

 • מאת מנהל הפרויקט | 25 בינואר 2013
 • 10,777 צפיות | 3 תגובות
עודכן לאחרונה: 4 באוגוסט 2013

אחת מהבעיות הרציניות בנוגע לנושא החיסונים
היא הבורות האדירה של הציבור לגבי הסכנות והלחצים הכלכליים האדירים
הקשורים בחיסונים.

רוב האנשים הותנו לחשוב ש-א' לחיסונים אין תופעות לוואי חמורות; ב' שרשויות הבריאות עושות הכל כדי למסור להם מידע אמיתי בנוגע לחיסונים ו-ג' שנעשו מחקרים מספיקים ובלתי תלויים לבדיקת בטיחות החיסונים.

שלושת ההנחות הללו "צרובות" חזק בתודעתו של האדם הממוצע והם תוצאה של תעמולה ארוכת שנים שמאחוריה עומדות לא אחת חברות התרופות יצרניות החיסונים.

כל מי שיחקור בצורה רצינית וללא משוא פנים את נושא החיסונים יאלץ לשנות את שלושת ההנחות שלעיל וקרוב לוודאי יגיע למסקנות הבאות:

1. לחיסונים יש תופעות לוואי חמורות ביותר ביניהן נכות לצמיתות ומוות
2. במקרים רבים רשויות הבריאות מסתירות מהציבור מידע שלילי על חיסונים, אם מתוך רצון לשמור על רמת חיסון גבוהה בציבור ופחד שאם הציבור יחשף לצדדים השליליים של החיסונים הוא יבחר שלא להתחסן או בגלל לחצים כלכליים ולוביזם עצום של חברות הציבור בקרב קובעי המדיניות.
3. חלק גדול מהמחקרים על חיסונים אינו עומד בסטנדרטים מדעיים, או ממומן ע"י חברת התרופות יצרנית החיסון או שנתוניו שונו לאחר מכן בצורה מלאכותית כדי לעמוד ברף הבטיחות הנדרש.

כל הנקודות שלעיל הוכחו ותועדו גם ע"י דוקטור Lucija Tomljenovic ביוכימאית בהכשרתה האקדמית אשר חשפה כ-30 מסמכים חסויים שהוסתרו מעיני הציבור ובהם תיעוד של פגישות שנערכו עם בכירי משרד הבריאות הבריטי ואשר מהם עולה תמונה עגומה ביותר בנוגע להסתרת מידע חשוב בנושא החיסונים מהציבור הבריטי.

הוכח שארגון הבריאות העולמי מושפע מחברות התרופות

למרות שהמסמך מתייחס למדיניות החיסונים של בריטניה חשוב להדגיש שמדיניות זו עולה בקנה אחד עם שאר מדינות המערב אשר מקבלות את ההנחיות לבטיחות החיסונים או לתוכנית החיסונים בהתבסס על ארגון הבריאות העולמי.

"מגפת" שפעת החזירים שגרמה לפאניקה רבתי בעולם לפני כשנתיים הוכיחה שהחלטותיו של ארגון הבריאות העולמי הוטו במידה רבה ע"י לחצים של חברות התרופות ומסקנות וועדת החקירה האירופית שהוקמה לאחר מכן היו חד משמעותיות בנושא.

חשוב לזכור ששינוי החשיבה בנוגע לבטיחות החיסונים הוא עניין קשה מאוד ושבמקרים רבים האיום על התניית החשיבה הזו גורמת להתקפה על הורים או אנשים אשר שוקלים אם להתחסן או לא.

כמות המידע היא עצומה ומאוד קשה לאדם ממוצע ללא הכשרה רפואית להגיע לחקר האמת האבסולוטית (אם בכלל ניתן להגיע אליה בכלים מדעיים רגילים).

גם אני לא מתיימר לזאת.

המטרה היא תמיד חשיפת כל הצדדים והגעה למסקנה על סמך קבלת כל המידע.

במקרה של חיסונים, ההתניה הציבורית כה עמוקה עד כי קל מאוד לשמור עליו בחשיכה.
וכפי שהמסמך הזה מוכיח, רשויות הבריאות ומקבלי ההחלטות שמרו עליו בחשיכה בצורה מכוונת.

ומה בישראל?

בישראל עוקבים ומיישמים את החלטות והנחיות ארגון הבריאות העולמי בצורה עיוורת לחלוטין.
יתרה מכך, תוכנית החיסונים הישראלית היא מהמחמירות בעולם ומונה לא פחות מ-33 מנות חיסון עד גיל שנה.
באתר משרד הבריאות לא תמצאו שום דיווח על תופעות לוואי חמורות כגון נכות צמיתה או מוות כתוצאה מחיסונים וזאת למרות שתופעות לוואי כאלו קורות ומדווחות.
יתכן שהסיבה היא ניסיון להתחמק מאחריות ותשלום פיצויים לנפגעי חיסונים שעומד עד לכתיבת מילים אלו על 0 שקלים לעומת מאות מיליוני דולרים ששולמו עד כה לנפגעי חיסונים בארה"ב.

תמונה עגומה עולה מסקירת המסמכים

להלן הנקודות העולות מהמחקר:

 1. במקום לבחון מחדש את מדיניות החיסונים כאשר הגיעו ראיות לתופעות לוואי חמורות מהם, רשות הבריאות הבריטית עשתה את אחד מהדברים הבאים: 1) לא עשתה כלום 2) שינתה או מחקה את המידע הרלוונטי מפרסומים ציבוריים 3) עשתה מאמצים רציניים כדי לשדר לציבור מסר מרגיע שהחיסונים בטוחים
 2. רשויות הבריאות חסמו כל דעה נוגדת בנוגע לבטיחות החיסונים
 3. במקרים רבים ביקשו רשויות הבריאות מחברות התרופות לשנות בצורה מלאכותית את הנתונים שלהן כדי שהמידע יעמוד בקנה אחד עם רף הבטיחות
 4. הישענות בצורה סיסטמתית על מחקרים מפוקפקים מבחינה מתודולוגית והתעלמות ממחקרים עצמאיים שנערכו בנושא בטיחות החיסונים
 5. ניפוח קטגורי וסיסטמי של התועלת בחיסונים והפחתה בחשיבות סכנות החיסונים
 6. קידמו תוכניות להחדרת חיסונים חדשים שתועלתם הרפואית מוטלת בספק לתוך מערכת החיסונים הרשמית עוד לפני שהחיסונים קיבלו אישור על בסיס ההנחה שהם לבסוף יאושרו
 7. מניעה אקטיבית של מחקרי בטיחות בנוגע לחיסונים
 8. מערכת הבריאות הבריטית ניצלה באופן מכוון את אמון ההורים ואת חוסר הידע שלהם במטרה לקדם תוכנית חיסונים שאינה נתמכת מדעית ושעלולה לסכן ילדים מסויימים ולגרום להם בעיות בריאותיות ארוכות טווח

מידע נוסף:
המחקר המלא שסוקר את 30 המסמכים החסויים (קישור PDF)

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=10822
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

3 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית