ראשי » בריאות » אתם כאן

עוד קהילה בארה"ב מוציאה את הפלואוריד מהמים

  • מאת צוות ויקי אמת אחרת | 11 בדצמבר 2012
  • 6,538 צפיות | אין תגובות
עודכן לאחרונה: 11 בדצמבר 2012

פולסקי היא עיירה קטנה בניו-יורק, עם 2,400 תושבים בלבד, אבל היא הוסיפה עצמה לרשימה של 130 קהילות ברחבי ארה"ב שהצביעו נגד הוספה של פלואוריד למי השתייה שלהם.

למרות שלא כל סוגי הפלואוריד מזיקים, הסוג שרופאי השיניים עודדו להכניס למאגרי המים והמזון שלנו, מאז שנות ה-40 של המאה הקודמת, הוא בהחלט מזיק, וזאת בהתאם לתוצאות מחקרים רבים שפורסמו בנושא.

פלואוריד-סידני הוא מינרל טבעי, בעוד שמקבילו הסינתטי: פלואוריד-ניתרתי (סיליקו-פלואוריד) הוא חומר פסולת תעשייתי רעיל שנוצר בתהליך הייצור של דשנים.

בעבר הוא שימש כרעל עכברים וקוטל חרקים.

ישנם מחקרים אובייקטיבים רבים (שבהם המשתתפים אינם יודעים את אופי ומטרת הניסוי) שמראים שלפלואוריד-ניתרתי השפעות ארוכות טווח על הגוף האדם המובילות לאלרגיות, בעיות עיכול, היחלשות עצמות, סרטן, ובעיות נוירולוגיות, כמו גם השפעה קצרת-טווח של פגיעה באמייל השיניים, בצריכה גבוהה של פלואוריד-ניתרתי.

הטבלה למטה מציגה עלייה בפלואורוזיס (רעלת פלואור) ב-60 השנים האחרונות, מאז הוספת הפלואור למי השתייה, מזון ומוצרים לשיניים:

ככל שאנשים נהיים יותר מודעים לסכנות הנלוות לחשיפה המוגברת לפלואור, לחץ מטעם גורמים אקטיביסטים מביא לאיסור הפלרה במיקומים מסוימים.

אף על פי כן, במקרה של פולסקי, ניו-יורק, התוצאה לא הושגה בזכות התקוממות ציבורית; ההחלטה הייתה של אדם יחיד- יו"ר רשות המים, מייק סאקו, שהחליט לאסור את ההפלרה ולהגן על התושבים.

כתבה די מוטה שפורסמה ב- The Post-Standard מציגה עדות של רופא שיניים מקומי על ההשפעות החיוביות של פלואוריד בהן צפה ב-45 השנים האחרונות.
לצידו עמדו יותר מ-20 אנשים שהגיעו לישיבה המכרעת, שרובם מתחום רפואת השיניים והבריאות.

דאגה משנית הייתה הקורוזיה (תהליך כימי הרסני במתכת הנובע ממגע עם חומר חומצי) שהופיעה בצינורות הפלדה בעיירה. אך מקרה זה מוכיח את נזקי הפלואור וסאקו העיד ש"לעובדי רשות המים של העירייה נאמר באחד משיעורי ההכשרה שלהם שהפלואוריד פוגע בצינורות". בנוסף, מצטט היו"ר מייק סאקו את ד"ר פול קונט בספרו The Case Against Fluoride – ספר שמתעד את הנזקים של הפלואוריד הנמצא ב- 72% ממי השתייה בארה"ב, ללא ידיעת האזרחים.

בסרטון המצורף מתעד קונט כיצד הפוליטיקה מנצחת על בריאותינו, במיוחד במקרה של פורטלנד, אורגון.

בגלל מניעים כספיים ופוליטיים הויכוח על השפעות הפלואוריד על בריאותנו ימשיך לתסוס, אך דבר אחד ברור, כפי שאומר מייק סאקו- העניין המרכזי הוא הסכמה מודעת של האזרחים.

יש להפסיק את ההפלרה אך להציע תוספים פלואורידים להורים שרוצים שילדיהם יצרכו אותם.

הדרך ההוגנת של הממשלה להפסיק את כל "תיאוריות הקונספירציה" בנושא הפלואוריד היא פשוטה מאוד: להציע לאזרחים ידע מהימן על הנושא ולהעניק להם את זכות הבחירה- אם לצרוך פלואוריד או לא.

במבט מסכם, למרות הניצחון של פולסקי במאבק נגד הפלרה, הכסף והפוליטיקה עדיין מובילים במהלך: בפרק זמן של 12 שנים 139 קהילות אסרו הפלרה, בעוד 297 קהילות החליטו להוסיף פלואוריד למי השתייה שלהם.

בינתיים, עלינו לשתף אחרים בהתרחשויות החיוביות ולדווח על קהילות נוספות שאוסרות הפלרה, ולהשתמש בנקודות ציון אלו כדי לעלות מודעות בקרב הציבור.
כמו שציין אחד מתושבי פולסקי, אשר שלח לנו את החדשה הזו: רוב המדינה עסוקה בלמנוע זיהום מים, אך מעטים מודעים לכמה שהמים כבר מזוהמים בצורה מכוונת.
אם אנחנו יכולים לנצח את ההפלרה, אנחנו יכולים לנצח את הזיהום.
לימדו מהמקרה הזה: אדם אחד כן יכול לחולל שינוי!

מקור: www.activistpost

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=10723
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית