ראשי » בריאות » אתם כאן

חולדות פיתחו גידולים בחשיפה למזון מהונדס גנטית

  • מאת צוות ויקי אמת אחרת | 1 בדצמבר 2012
  • 8,616 צפיות | 3 תגובות
עודכן לאחרונה: 8 בדצמבר 2012

מחקר חדש שפורסם לפני מספר שבועות מגלה שקוטל העשבים הנמכר בעולם ותירס מהונדס שעמיד לריסוס, יכולים לגרום לגידולים ונזק מתמשך באיברים ואפילו למוות.

במחקר הראשון אי פעם לבחינת ההשפעה ארוכת הטווח של קוטל העשבים שמיוצר על ידי חברת מונסאנטו וכמו כן התירס מהונדס גנטית שלהם (בשם קוד היפה NK603) , מדענים גילו שחולדות שהיו חשופות אפילו לכמויות הכי קטנות של החומר , פיתחו גידולים ממאירים ונזק לכבד ולכליות כבר בגיל של 4 חודשים לזכרים ו7 חודשים לנקבות בהשוואה ל23 ו14 חודשים בקבוצת ביקורת.

“המחקר הזה מראה כמות יוצאת דופן של גידולים שמתפתחים מוקדם יותר ובצורה אגרסיבית ובמיוחד אצל הנקבות. אני בהלם מההשפעות הבריאותיות השליליות.” מציין מייקל אנטוניו , מיקרו ביולוג בקינג'ס קולג' לונדון , וחבר ב CRIIGEN , המועצה המדעית העצמאית שתומכת במחקר.

יבולים של מזון מהונדס גנטית אושרו לאכילת אדם בעקבות ניסויים של 90 יום בבעלי חיים . אבל 3 חודשים שווה לסוף התקופת ההתבגרות בחולדות, שיכולות לחיות כימעט שנתיים (700 יום) , וזמן רב כבר יש קריאות לעשות מחקרים שבוחנים את אפקט המזון לטווח של תקופת חיים.

מחקר שבוצע על ידי צוות חוקרים מאוניברסיטת קיין , מצא שחולדות שהוזנו בדיאטה של תירס מהונדס גנטית או קיבלו מים שמכילים את קוטל העשבים של מונסטו (ברמות המותרות לשתיה) למשך תקופה של שנתיים , מתו בצורה ניכרת הרבה יותר מוקדם מחולדות שהוזנו בדיאטה רגילה.

עד לחצי מכמות הזכרים ו70% מהנקבות מתו מוקדם, בהשוואה ל30% ו20% בקבוצת ביקורת. החוקרים מצאו שבשני המינים בחולדות שהואכלו בקוטל עשבים במים או בתירס המהונדס פיתחו גידולים שהיו גדולים פי 2 ו3 מאלה של החלודות בקבוצה ביקורת. בהתחלה של החודש ה24 (שנתיים) , 50-80% מכל הנקבות בקבוצות שנבחנו פיתחו גידולים גדולים במיוחד , עד ל3 גידולים לחיה.

ובניגוד לזה רק 30% מקבוצת הביקורת הושפעו גם. מדענים דיווחו שהגידולים היו מזיקים במיוחד לבריאות של החולדות עקב גודלם הגבוה , שהעמיסו מאד על החולדות וגרמו להם לקשיי נשימה ובעיות עיכול שגרמו לדימומים.

המחקר שפורסם בכתב העת המדעי “Food and Chemical Toxicology today” , סיכם שקוטל העשבים (Roundup) והתירס המהונדס (NK603) גרמו נזק חמור ביותר לבריאות החולדות, אם הם נצרכו ביחד או כל אחד בנפרד. צוות המחקר מצא גם שכמויות הכי קטנות של קוטל העשבים שמאושרות ככמויות בטוחות במי שתיה היו מקושרות לבעיות בריאות.

אנטוניו הוסיף ש “זמן רב שהחולדה משומשת כתחליף לבדיקת רעילות לבני אדם. כל החומרים החדשים של תעשית התרופות,חקלאות,חומרים לבית , לפני אישורים עוברים ניסוי על חולדות. זה סמן טוב מאד להראות שצריכה של תירס מהונדס גנטית או שימוש בקוטלי עשבים של מונסטו משפיעים בצורה ניכרת לרעה על בריאות האדם”.

Roundup (קוטל העשבים) אומנם זמין ונפוץ ביותר בבריטניה, ומומלץ בירחונים מרכזיים במדינה, אך מחקר כזה גם מייצג מכה גדולה לגידול של מזון מהונדס גנטית.

עם גידול אוכלוסית העולם שתגיע ל9 מיליארד איש ב2050 , האו”ם אומר שייצור העולמי של מזון צריך לגדול ב50%.והתייעצות בראשות DEFRA (שווה ערך למשרד החקלאות הבריטי) קבעה שיש להתחשב במזון מהונדס גנטית כפתרון אפשרי לדרישה הגודלת.

כ85% של התירס שגדל בארה”ב או מהונדס גנטית, בזמן ש70% מהמזון המעובד מכיל רכיבים מהונדסים גנטית ושהמוצרים לא מסמנים זאת. בבריטניה ואירופה תירס מהונדס גנטית לא נצרך ישירות על ידי בני האדם אך נימצא בשימוש נפוץ בהאכלה של חיות , וכמו בארה”ב גם פה אין סימון להתראה על רכיבים מהונדסים במזון.

אנטוניו אומר שאין ספק באמינותו של המחקר הזה “זה המחקר הכי יסודי שאי פעם פורסם בעינייני השפעות בריאותיות של מזון מהונס גנטית וקוטלי עשבים על חולדות”.

המחקר בוצע על ידי פרופסור גילס-אריק סירליני , החוקרים בדקו 10 קבוצות שכל קבוצה הכילה 10 זכרים ונקבות , לארוך תקופת החיים שלהם. לשלושה קבוצות ניתן קוטל העשבים Roundup (שפותח על ידי מונסטו) בתוך מי השתיה שלהם בשלוש דרגות שונות בהתאם לחשיפה בשרשרת המזון ליבולים שרוססו.

שלושת הקבוצות הואכלו בדיאטה שמכילה כמויות שונות של התירס המהונדס בדרגות של 11%,22% ו33%. לשלושת הקבוצות ניתן גם הקוטל עשבים וגם התירס באותם כמויות ויחסים. וקבוצת הביקורת הואכלה בדיאטה מקבילה רק בלי הדרגה השלילית של ה33% .

דובר מטעם מונסטו אמר : “אנחנו נבחון את הממצאים ביסודיות , כמו שאנו עושים לכל המחקרים שמתייחסים למוצרים והטכנולוגיה שלנו.”

צפו בסרטו בן 12 דקות שסוקר בצורה יסודית את המחקר:

מקור: thegrocer

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=10650
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

3 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית