צבא ארה”ב מאפיין אנשים “מתוסכלים מאידיאולוגיות מרכזיות” כטרוריסטים

נהנים לקרוא באתר אמת אחרת? ייתכן שבעתיד תיחשבו לטרוריסטים בגלל זה...

  • מאת צוות ויקי אמת אחרת | 14 בנובמבר 2012
  • 8,801 צפיות | תגובה אחת
עודכן לאחרונה: 14 בנובמבר 2012

צבא ארה”ב מאפיין אנשים “מתוסכלים מאידיאולוגיות מרכזיות” כטרוריסטים

אנשים ש”מאמינים בקונספירציה ממשלתית” מוכרזים כראדיקלים אלימים.

מסמך מודלף של צבא ארה”ב, שהשיג מגזין Wired, מאפיין אנשים “שמתוסכלים מהאידיאולוגיות המקובלות” ומאידיאולוגיות הזרם המרכזי כ”טרוריסטים פוטנציאלים”, ואת אלו ש”מאמינים בקיום קונספירציה ממשלתית” כ-”ראדיקלים אלימים”.

לפי צבא ארה”ב, אלו סימני האזהרה שהפכתם לטרוריסטים, שבמהרה יפעלו לחיסול עמיתיהם: לאחרונה “שיניתם את תחומי הבידור שלכם”, “אתם פעילים בדיונים מוזרים”, “אתם מתלוננים על אפליה”, “מנותקים חברתית” ו”מתוסכלים מאידיאולוגיות מרכזיות שגורות”.

המסמך (PDF) מצוטט מספר הדרכה שהתפרסם ב-2011 ע”י 'הקבוצה האסימטרית ללוחמה', יחידה בתוך המטה הראשי של צבא ארה”ב בפורט מייד, מרילנד. המסמך כוון להתריע מפני “איומים פנימיים” בתוך גבולות ארה”ב , כשהמחלקה לביטחון לאומי (Department of Homeland Security) וה- FBI מזהים בו את יוצאי הצבא, החיילים המשוחררים כקבוצת טרור מאיימת מרכזית. מטרת המסמך היא לאתר רדיקלים קיצוניים בזמן. להלן דוגמאות להתנהגויות שנחשבות לקיצוניות ובעלות פוטנציאל טרוריסטי:

– תלונות על אפליה
– תסכול מ”אידיאולוגיות שולטות-מרכזיות”
– התבודדות – “אמונה בקונספירציה ממשלתית” עד כדי פאראנויה
– ביקור באתרים ובלוגים “קיצוניים”
– שינוי בהרגלי הקריאה
– שותפות ב”דיונים מוזרים”
– רגשנות יתר
– שימוש ברשתות חברתיות

המדריך הצבאי הזה הוא אחד מכמה וכמה מדריכים דומים שפורסמו ע”י הצבא, מערכת אכיפת החוק (משטרה) והממשל הפדרלי לאורך העשור האחרון, שמגדירים התנהגות רגילה, כקיצונית וכסימן אפשרי לטרוריזם.

כפי שדווח מוקדם יותר החודש, בספר ההדרכה המודלף, שנמצא בשימוש המדינה ו- SLATT (תוכנית אימון אנטי-טרור לכוחות המשטרה המקומיים) ומומן ע”י משרד המשפטים, רואים בסטיקרים פוליטיים, שמבטאים התנגדות לארצות הברית ותמיכה בחוקה [הערה 1 למטה], כסימן לקיום פעילות טרור.

המסמך מאפיין גם אנשים האוחזים בדעות פוליטיות ש”אינן רווחות בציבור” כטרוריסטים וגם פעילות המתנגדים-להפלות מוגדרת תחת הקטגוריה הזו כטרור.

דו”ח MIAC (המרכז לניתוח אינפורמציה של מיזורי) הידוע לשמצה, משנת 2009 שנחשף לראשונה ע”י תומכים של רון פול שהופלל [הערה 2 למטה], ליברטריאני בדעותיו, מנחה שאנשים ששמים סטיקרים על המכוניות, אנשים שיש להם זהב או אפילו אנשים שמנפנפים בדגל אמריקאי יחשבו לטרוריסטים פוטנציאלים.

תחת התוכנית נגד טרור של ה-FBI, היקף הקניות של מזון מוכרז כיכול ללמד על קיום פעילות טרור, כמו גם שימוש בכסף מזומן לתשלום על כוס קפה וכן לבקש לעצמך פרטיות בעת שימוש באינטרנט במקום ציבורי.

מחקר מהתקופה האחרונה שנערך ע”י המשרד לבטחון פנים (Homeland security) והופק ע”י 'הרשות הלאומית ללימודי טרור ותגובה לטרור' באוניברסיטת מרילנד, מאפיין אנשים אמריקאים “המגלים חשדנות כלפי הריכוזיות ברשות הפדרלית” ו”תומכים בחופש הפרט” כטרוריסטים “קיצונים ימנים”.

הערות תרגום 1. “מבטאים התנגדות לארה”ב ותמיכה בחוקה” – הכוונה לאמריקאים שמזדהים כפטריוטים שוחרי חופש, הדורשים את קיום החוקה שמבטיחה את חופש הפרט. מזוהים לעיתים עם רון פול.

2. “רון פול שהופלל” – בתחילת שנות ה-90 נחשפו מסמכים המגלים ביטויי גזענות של רון פול אל הקהילה האפרו-אמריקאית

דיווחים ביו-טיוב על מעצר חייל מארינס משוחרר בעקבות פוסט בפייסבוק, פטריוט מאמין בחוקה וחופש הפרט:

דיווח על חייל נוסף שנעצר או נמלט, לאחר שסיפר לחבריו מה משמעות FEMA – https://www.youtube.com/watch?v=7E3gIdsk_RA

רון פול, בעימות טלויזיוני מול אובמה. פול מדבר על כך שהצבא יכול לאסור אזרחים אמריקאים ללא משפט https://www.youtube.com/watch?v=FDgLNU_z6jo

מקור: prisonplanet

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=10598
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

תגובה אחת »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית