ראשי » בריאות » אתם כאן

שתיית מים מזוקקים – העצות, המחקרים ועדות אישית

האם זה יכול להיות המים שאנחנו שותים? האם אנחנו לוקחים כמובן מאליו את הנוזל שהוא 90% מהדם שלנו ו-70% מהמוח שלנו? ואיך לכל הרוחות אני יכול להשיג פה באיזור איזה שלוק של מים ראויים לשתייה?

  • מאת כותב אורח | 8 באוקטובר 2012
  • 95,452 צפיות | 290 תגובות

דפים: 1 2 3 4

עודכן לאחרונה: 8 באוקטובר 2012

אמל'ה !! מים מזוקקים!

בתוך החיפושים בגוגל אחר מים מזוקקים (באנגלית distilled water) קופצים לעיניים הרבה פעמים אזהרות שהמטרה שלהם היא להרחיק אנשים משתיה של מים מזוקקים. המפורסמת ביניהם היא הכותרת "Early death comes from drinkig distilled water" (מוות בלא עת נגרם ע"י שתיית מים מזוקקים). וכן עוד כמה כתבות שקובעות שלא מומלץ לשתות מים מזוקקים. ובכלליות נוצר מצב של דיסאינפורמציה רצינית בכל הקשור למים מזוקקים עד שרוב העולם מאמינים שמדובר בדבר מסוכן מאד. אך חשוב מאד לציין שרוב הכתבות האלה כולם נגזרות ממחקר מאד קדום שערך אירגון ה- WHO (the World Health Organizsation) שהוא למעשה מריונטה של UN או האומות-המאוחדות, שלידיעתכם הוא גם הארגון הראשי שדוחף הפלרה של מי שתיה גם במדינות שהחוק לא מחייב זאת, וטענתו היא כמובן הדאגה לבריאות השיניים של הילדים שלכם.

המחקר הזה גם היווה אבן פינה רצינית בכל תהליך החינוך של רופאים בכל בתי-הספר לרפואה בעולם – והוא הסיבה שרופא יזהיר, ובדרך כלל יגיד שאסור בשום פנים לשתות, חלילה, מים מזוקקים. (דרך אגב, אותו רופא או חוקר משתמש אך ורק במים מזוקקים בכל הניסוים, תרופות וחיסונים שלו).

ובכן יש דרך לפשט את כל העניין הזה של סכנת המים המזוקקים. פשוט לקרוא לילד בשמו- "מים טהורים" !! בעוד המילה מזוקקים מתייחסת לתהליך בו המים עברו היטהרות מזיהומים, המילה "טהורים" מתייחסת למצב הנוכחי של המים. תראו לי רופא או סתם מישהו שבכלל יכול להגיד שמים טהורים זה דבר רע?! מים טהורים זה נטו H2O בלי שום תוספת או מזהם וזה בדיוק מה שגוף אוהב להשתמש בו בכל התהליכים שקורים בגוף שלנו. מים טהורים זה מקור החיים וזה הדבר הכי טהור שיכול להיות !

מים מזוקקים "יונקים" מינרלים מהגוף

אם תגידו לסתם אדם ברחוב שאתם שותים מים טהורים, כלומר מזוקקים, סביר להניח שהדבר הראשון שיצא לו מהפה הוא "לא לא, אסור לשתות מים מזוקקים, כי זה מוציא מינרלים מהגוף". אפשר לומר שזו הטענה הכי נפוצה ונדושה בכל מה שקשור למים מזוקקים, וחצי אמת מסולפת הזאת מקורה באותו מחקר של ה WHO. אם יורשה לי לציין שאני מסכים בהחלט עם החלק הזה של האמירה שמים מזוקקים הם בעלי יכולת להמיס וממש "לשאוב" מינרלים, וכן גם מהגוף. אבל !!! (וזה אבל גדול מאד) חשוב מאד מאד לציין שה-WHO השמיט בכוונה, על מנת לבלבל את הקורא שלא עשה תואר בכימיה, שיש בגוף שני מיני מינרלים, מינרלים אורגניים ומינרלים לא-אורגניים ומים מזוקקים שואבים אך ורק את המינרלים הלא אורגנים מהגוף. או במילים אחרות, הם ציירו באופן מפחיד ומניפולטיבי את העובדה שמים טהורים ומזוקקים מנקים באופן מעולה את הגוף ממינרלים שאין לגוף שום יכולת להשתמש בהם מכיוון שהם לא אורגנים כלל, ולכן אינם זמינים ברמה הביולוגית בשום אופן. המינרלים האלה אחראיים למגוון עצום של בעיות בגוף, ולמעשה הגוף מפקיד אותם בכל מיני מקומות על מנת שהחול והאבנים האלה לא יכנסו למחזור הדם ויהרגו אתכם. כאשר הגוף מפקיד את ה"מינרלים" האלה בין העצמות נוצרת תופעת "כאבי המפרקים" הכ-לכך ידועה לשמצה. המינרלים האלו הם גורם מס' 1 למחלות לב ועורקים מאחר והם ממש ממש סותמים ומקשיחים את דפנות העורקים בגוף. כאשר ה"מינרלים" האלה מצטברים בקצוות העצבים יכולים להיווצר שלל של הפרעות נוירולוגיות, תלוי כמובן באיזה "מינרל" מדובר. תופעה חדשה שתופסת תאוצה היא רגישות לשדות אלקטרומגנטיים, שהיא כמובן מתאפשרת אך ורק אם יש בגוף ריכוז גבוה של "מינרלים" מתכתיים באיזורים של קצות העצבים.

מים מזוקקים לא יכולים בשום פנים, מבחינת הכימיה של הגוף, "לשאוב" מינרל בתצורתו האורגנית בגוף, דהיינו שהוא השתלב במבנה החי של האורגניזם שלכם. כדי להמחיש לכם שהדבר אינו אפשרי, אני מזכיר שהדם שלכם ונוזל המח שלכם הוא 100% מים מזוקקים ברמה הכי גבוהה שיש. האם שמעתם פעם על מישהו שהעצמות שלו נשאבו לתוך הדם שלו? האם שמעתם פעם על מישהו שהמוח שלו נמס לתוך הנוזל התוך גולגלתי שלו? סביר להניח שלא. זאת מכוון שאורגניזם חיי הוא לא מסיס במים. ולא רק שהוא אינו מסיס במים אלא שהוא חייב מים (עדיף כמה שיותר טהורים) על-מנת להתקיים.

אז איזה מינרלים הגוף שלנו אוהב וצריך כדי להתקיים? מינרלים אורגניים בלבד. כלומר מינרלים שהם בהרכב כימי מיוחד שהוא זמינה לגוף על-מנת שהוא יוכל להשתמש בו. מינרלים כאלה נמצאים בשלל גוונים וסוגים בצמחים, ירקות ופירות וכן בבעלי-חיים, והם המקור שלנו למינרלים וויטמינים בלבד. לא המים. אם תסתכלו בחלק האחורי של בקבוק המים המינרלים שלכם, בוודאי תראו שמתנוססת בגאווה רשימה של מינרלים. אומנם כעת אתם יודעים שהשמיטו במתכוון פיסת מידע חשובה מאד. שאלו כולם מינרלים לא-אורגניים. אם תסתכלו בצד של קרטון דגני-בוקר, בוודאי תראו רשימה צבעונית ובה גם בדר"כ מוזכר שהמוצר מועשר בברזל, מה הם שוכחים להגיד לנו?! שמדובר, על-פי רוב, בסיבים ונסרים של ברזל שהוא כמובן ברזל לא אורגני ולגוף ממש אין מה לעשות איתו. כולכם ראיתם פעם את הסידרה "פופאי" האם מישהו זוכר ש"פופאי" אכל חבילה של מסמרים כדיי להיות חזק ושרירי? לא! פופאי אכל מקור אורגני לברזל, פופאי אכל אך ורק תרד.

מים מזוקקים הם חומציים, והם הופכים אותך לחומצי

עוד טענה נפוצה שמקורה באותו מחקר של ארגון "הבריאות" העולמי היא: שמים מזוקקים הם חומציים והם הופכים את הגוף לחומצי. גוף חומצי, הולך ומתברר, הוא הבסיס והיסוד לכל מיני מחלות והפרעות בריאותיות. ומצטייר ממאמר זה ששתיית מים היא למעשה דבר מזיק. מגוכח לא?! אוקיי נכון, מים מזוקקים בדר"כ מופיעים כ-מעט חומציים על סרגל ה-PH כאשר הם מחוץ לגוף, אבל זה קורה מסיבה מאד פשוטה. מים שהם מזוקקים הם בעלי כח משיכה מגנטי והם מושכים לתוכם פחמן-דו-חמצני מהאוויר, בעקבות התהליך הזה רמת החומציות שלהם עולה על סרגל ה-PH. אבל (ושוב מדובר באבל גדול) אותו מחקר שוב שמט פרט קטן אבל חשוב מאד מאד והוא: שלעולם לא ניתן להעריך את ההשפעה של חומר מסויים על חומציות הגוף כאשר החומר הזה נמצא מחוץ לגוף. מה שחשוב לנו זה איך החומר הזה מתורגם לחומצי-או בסיסי לאחר שהוא נכנס למחזור הדם שלנו. למשל דוגמא מאד ידועה היא הלימון. לימון הוא פרי מאד חומצי, אבל כאשר אנחנו מכניסים את הלימון לתוך הגוף שלנו הוא עובר תהליכים מטבוליים שונים… והפלא ופלא – יש לו השפעה מאד בסיסית על הדם שלנו. אותו סיפור עם מים מזוקקים. מחוץ לגוף הם חומציים בגלל נוכחות של פחמן-דו-חמצני, בתוך הגוף הפחמן-הדו-חמצני משתחרר למחזור הדם ועוזב את הגוף דרך הריאות. מה שנשאר בגוף זה נטו H2O שכידוע החומציות של מים נקיים לחלוטין היא ניטרלית לגמרי בתנאי מעבדה. בנוסף לכך, בטווח הארוך מים מזוקקים מסייעים לגוף לאזן את רמת החומציות שלו (הגוף תמיד שואף ל 7.4) מפני שהם מסייעים לגוף לסלק כל סוג של פסולת, ופסולת בדרך-כלל היא חומצית.

תהליך הזיקוק לא מנקה רכיבים אורגניים נדיפים (V.O.C)

V.O.C אלו ראשי תיבות של Volatile organic compounds. הכוונה לרכיבים אורגניים רעילים (כמו כלור ובנזין) שנקודת הרתיחה שלהם נמוכה משל מים ולכן חלקם אכן מצליחים להסתנן בתהליך הזיקוק, שכולל הרתחה, אידוי ועיבוי של מים. שוב, טענה זאת היא טענה מופרכת בתכלית, והיא מוזכרת באתר של דר' מרקולה המפורסם. מאחר והעובדה הזאת היא הכי ידועה בכל תעשיית מזקקי המים והיא למעשה הסיבה היחידה שכל מכשיר לזיקוק מים (אפילו הפשוט ביותר) מכיל, תמיד, פילטר פחם פעיל (ניתן להחלפה). פתרון פשוט לבעיה פשוטה מאד.

דפים: 1 2 3 4

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=10425
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

290 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית