ראשי » בריאות » אתם כאן

שתיית מים מזוקקים – העצות, המחקרים ועדות אישית

האם זה יכול להיות המים שאנחנו שותים? האם אנחנו לוקחים כמובן מאליו את הנוזל שהוא 90% מהדם שלנו ו-70% מהמוח שלנו? ואיך לכל הרוחות אני יכול להשיג פה באיזור איזה שלוק של מים ראויים לשתייה?

  • מאת כותב אורח | 8 באוקטובר 2012
  • 95,895 צפיות | 291 תגובות

דפים: 1 2 3 4

עודכן לאחרונה: 8 באוקטובר 2012

האם יכול להיות שאנחנו מוקפים במים ואין לנו טיפה אחת לשתות? משל לקפיטן שנתקע בלב ים ומוקף במים מלוחים שאינם ראויים לשתיה.

האם המים שזורמים לנו מהברז באמת ראויים לשתיה של בני אדם? האם מערכות סינון המים היקרות, שבדר"כ מבוססת על פילטר פחם, באמת מכשירות את המים לשתיה או שרק נותנות לנו טעם של 'כאילו'?

כמה באמת מספרים לנו על הרעילות של בקבוקי הפלסטיק בהם מאוכסנים המים המינרלים שלנו?

האם יש מישהו שמשלם שהמידע הזה ישאר בין השורות?

ועד כמה המינרלים באמת טובים לגוף שלנו?

שאלות כאלה ואחרות צצו בליבי בכל פעם שראיתי תחקיר או סרטון ברשת על עוד כימיקל רעיל או מתכת מסוכנת שנמצאת במים שכולנו שותים. היה נדמה שאין באמת מישהו שיכול לתת לנו תשובה מספקת בעולם הבריאות והתזונה הנכונה. בעיקר בנושא המים לשתייה יש כלכך הרבה מידע עד שלאף אחד אין כוח לחפור ולמצוא איזה פתרון בעצמו, ואז נוצר מצב שמציעים לך כל-כך הרבה פתרונות שמרוב בלבול אתה חייב לבחור איזה משהו ולפטור את עצמך ולומר "טוב נו, סך הכל מים לא?!".

היה נדמה לי כאילו תמיד יש עוד איזה אצה חדשה, או אנטיאוקסידנט חדש, או פטרייה חדשה שיכולה לתת לנו מרץ ואנרגיה בעולם שכולם, מבלי סיבה נראית לעין, כל-כך מותשים ועייפים. אבל שאלתי את עצמי, מה באמת מתיש נערים צעירים? מה הורג אנשים באמצע החיים? ולמה אני לא יכול להגיע לסוף שורה בספר מבלי לשכוח מה היה בתחילתה?… האם זה יכול להיות המים שאנחנו שותים? האם אנחנו לוקחים כמובן מאליו את הנוזל שהוא 90% מהדם שלנו ו-70% מהמוח שלנו? ואיך לכל הרוחות אני יכול להשיג פה באיזור איזה שלוק של מים ראויים לשתייה?

ובכן… …בי פגעו כל התשובות לשאלות הנ"ל, באופן מפתיע, כאשר קניתי מגהץ אדים חדש. כל אמא יודעת שצריך למלא אותו אך ורק במים מזוקקים. וכך מצאתי את עצמי משוטט בסופר בחיפוש אחר מים מזוקקים והתפלאתי דווקא למצוא אותם במדור חומרי הניקיון. ובכן מילאתי את המגהץ, ובעודי אוחז בג'ריקן של המים מצאתי את עצמי בוהה בג'ריקן והג'ריקן בהחלט בהה בי בחזרה. בעודי בוהה פתאום קפצה לי המחשבה 'רגע, מים מזוקקים זה לא לשתייה, לא אמורים לשתות את זה נכון?! זה מסוכן לבריאות או משהו כזה.. לא?' ובקיצור הייתי מבולבל. אז עשיתי מה שכל בן אדם מבולבל עושה…. מחפש בגוגל ! ! !
ובכן הנה כמה מידע שימושי מעורבב אם דברים חשובים שלמדתי על מים טהורים מזוקקים:

הנסיון האישי שלי בשתיית מים מזוקקים

בשלב מוקדם של החיפושים שלי בגוגל נתקלתי בכמה שיחות רדיו מוקלטות ביוטיוב שהיוו אבן דרך חשובה בכל מסע ההיכרות שלי עם מים מזוקקים כמי שתיה.
השיחות היו עם בחור אמריקאי בשם אנדרו נורטון וובר (Andrew Norton Webber) ששוחח בכל פעם עם שדרן אחר בתוכנית אחרת.
הופתעתי לשמוע שאנדרו מדבר בהתלהבות יוצאת דופן על מים מזוקקים, מאחר וכמעט כל מי שאני מכיר, לרבות אנשי בריאות ומטפלים אלטרנטיביים, כולם כאחד הניאו אותי לגמרי משתיית מים מזוקקים בטענות כאלה ואחרות.

אחרי כמעט שנה שאני דש וחותר למצוא כל פיסת מידע אפשרית על כל מה שקשור לתזונה נכונה ורפואה אלטרנטיבית, לראשונה שמעתי על דרך חדשה, תשובה חדשה, לשאלה שהעסיקה אותי די הרבה זמן, שאלת המים.

מאחר וידעתי על נזקי הפלואוריד והרעלים השונים שיש במי הברז וגם התחלתי לשמוע על רעילותם של בקבוקי הפלסטיק מהם שתיתי מים מינרלים באותה תקופה, לא באמת מצאתי את מבוקשי בדבריהם של הבריאים והאלטרנטיביסטים השונים שיצא לי להכיר בשנה האחרונה.

מצוייד במידע החדש, שוב מצאתי את עצמי בוהה באותו ג׳ריקן, והפעם אזרתי אומץ ומזגתי לעצמי כוס שלמה וגדושה של מים שעד עכשיו רק המגהץ שלי טעם. חצי מהוסס לגמתי לרוויה כוס שלמה של מים מזוקקים. אחרי הכוס בא בהדרגה גם שאר הג׳ריקן. ובכן באמת יכולתי לשים לב לטעם הנקי של המים וגם למרקם האוורירי שלהם, אפשר להגיד שהייתי בהחלט מופתע לטובה. אמנם לא שיערתי בדעתי את העוצמה הרפואית עליה שמעתי באותן תוכניות רדיו ליליות.

לתדהמתי יום אחר יום, של שתיית מים מזוקקים, התחלתי לפתע להבחין בשינויים יוצאי דופן, והתוצאות לא איחרו להראות את עצמן.

ביום הראשון שמתי לב איך לפתע נעלם לו כאב ראש שנדמה שהיה לי כבר כמה חודשים, בא והולך.

ביום השלישי התחלתי להבחין שמתחילה להיעלם בעיית קשב וריכוז שאובחנה אצלי בגיל 13 כבר. פתאום מצאתי את עצמי קורא ברצף עמודים שלמים בספרים בשקיקה רבה, בדר״כ אני מתעייף אחרי שתיי פסקאות.

ביום הרביעי החלתי פתאום להריח דברים, אצלי לנשום לרווחה מהאף זו חוויה יוצאת דופן מכיוון שאצלנו במשפחה אף סתום זו עניין כרוני.

לאט לאט התחלתי לשים לב שאני מתמלא אנרגיה והרגשת שימחה ואופוריה נפלאה טבעית שעולה ומפעפעת מבפנים, ולא רק אני שמתי לב. אנשים לרוב מכירים אותי בתור אדם מותש עייף וחסר חיות, ופתאום אני הולך ונהיה אדם אחר לגמרי.

אחרי שבועיים נעלם כליל זיהם פטרייתי שסבלתי ממנו כמעט חצי שנה, כאשר שום טיפול לא עזר.

יום אחר יום שמתי לב איך כל הבעיות הכרוניות שכבר אני רגיל לחיות איתן שנים הולכות ומתאיידות לי מול העיניים, הייתי המום מצד אחד ושמח מאד מצד שני. לאט לאט ה׳טקס׳ של שתיית ליטר מים הפך להיות חלק קבוע ומהנה מאד משגרת החיים שלי. להגיע לארבע ליטר מים ביום הפך להיות מנטל לתחביב החדש שלי. החיים שלי, בתקופה קצרה מאד השתנו ללא הכר.

עם כוס מים ביד אחד ואייפון ביד השנייה, המשכתי לשמוע את כל שאר התוכניות בהן אנדרו התארח, וכעת יכולתי ממש להרגיש אחד לאחד שהבן אדם הזה לא מבלף, הסיפורים הפלאיים אמיתיים, והתוצאות דיברו בעד עצמן.

ובכן התחלתי לחנך את עצמי מחדש בכל מה שקשור למים לשתיה, וככל שהרגשתי הכללית משתפרת כך גם נכנס בי הצורך לספר ולחלוק את המידע הנעלם הזה עם שאר העולם.

במאמר הזה מרוכז רוב הידע החדש שרכשתי לגבי מים מזוקקים, ואולי זה המקום לציין שכל הנאמר כאן הוא אך ורק בגדר חלוקת מידע חופשי מתוך ידידות וחברות ועצה טובה אך בשום אופן איני מתיימר להתמחות או להורות לשום אדם מה לעשות עם גופו ובריאותו. אין לפעול בהתאם לכתוב במאמר זה בשום אופן ללא התייעצות עם מומחה או רופא. כל כוונתי בכתיבת מאמר זה היא לעורר את האדם לחפש בכוחות עצמו מידע שאולי יכול להיטיב עם ועם אחרים.

מים – מבוא

טוב עם כל הדיבורים על מים, מה זה באמת מים? (מתוך וויקיפדיה כמובן):

"מים הם תרכובת כימית המהווה בסיס לכל צורות החיים המוכרות, כולל האדם. מולקולת מים מורכבת משני אטומים של מימן ומאטום אחד של חמצן. הנוסחה הכימית של המים היא H2O.
התכונות הכימיות של המים מאפשרות להם להיות ממס אוניברסלי למרבית התרכובות בטבע."

מים מעבר לתרכובת הכימית זהו נוזל החיים, נוזל שבלעדיו לא היו אפשריים חיים בעולם הזה. אמנם כולנו יודעים שיש מים שאי אפשר לשתות, גם בטבע. כגון מים מלוחים, מים מלוכלכים בבוץ ועפר ומים מעופשים ומסריחים אינם ראויים לשתיה. ויש מים שכן אפשר לשתות שהם מים נקיים ומתוקים. בנוסף לכך, בתוך הקטגוריה של מים מתוקים ישנם שלושה מקורות טבעיים למים שהם רק מים בלבד (הכוונה ללא שום ממס לא-אורגני בתוכם) והם מי גשם (או מים שהתעבו מענן ערפל הנקראים טל) ומים הנמצאים בתוך הפירות והירקות, ו…. תתפלאו לשמוע, המים שלכם, כן הכוונה לשתן או בשפת רחוב פיפי. בנוסף לשלושת המקורות האלה, למים מזוקקים בטבע, יש גם מים המזוקקים במכונה ע"י אדם.

המחזור ההידרולוגי- הדרך של הטבע לזקק מים

בטבע, מי הגשם עוברים זיקוק וטיהור בתהליך שנקרא המחזור ההידרולוגי. ובקיצור מה שקורה הוא שהמים שזורמים להם בימים בנחלים ובמעיינות עוברים, באופן תמידי, תהליך של התאיידות שנגרם מהחום הטבעי של השמש. ברגע שמים מתאיידים, לא משנה אם הם הכילו מלחים, חול או כל ליכלוך או זיהום אחר, מולקולות המים מתרוממות ועולות למעלה טהורות ומשאירות מאחוריהן כל לכלוך וזוהמה שלא תהיה. המולקולות האלה כרגע נמצאות במצב גז והן עולות למעלה קילומטרים רבים ומהם נוצרים העננים. מסיבות שונות כמו קור ולחץ המולוקולות האלה מתעבות וחוזרות חזרה אל הארץ בצורה של טיפות מים תהליך הידוע בכינויו "גשם". בעולם טהור, ללא זיהום אוויר ו'כמ-טריילס' (cehmtrails) טיפת מים שיורדת בגשם היא טיפה של מים טהורים ומזוקקים שלא נגעו באבן או בשום סוג של מזהם אחר.

כמה עובדות על מים מזוקקים ביצורים חיים

גופם של צמחים ובעלי חיים אוהב להשתמש, בתהליכים ובמקומות החשובים שלו, אך ורק במים הכי טהורים ומזוקקים. למשל, מחזור הדם מורכב מכדוריות דם לבנות ואדומות ועוד גופים אורגנים שונים וכולם צפים במים, שהם לא סתם מים אלא מים מזוקקים. וכאשר אנחנו אוכלים חומרים לא אורגנים, כמו מלחים ומינרלים לא-אורגנים (הכוונה לא ממקור חי) וכן כימיקלים, הגוף עושה כל שביכולתו לשמור על נוזל הדם נקי ומזוקק באופן הכי מושלם שיכול להיות, והוא עושה את זה באמצעות הכבד ובאמצעות הכליות שהן שתי מסננות מעולות שאין דוגמתן בעולם. כאשר יש בגוף הצטברות של נוזלים מעבר למה שהגוף צריך לגוף יש דרך מיוחדת לשחרור לחץ נוזלי והוא ע"י שלפוחית השתן. בניגוד לדעה הרווחת ששתן הוא תוצר לוואי של הגוף, שתן הוא 95% מים מזוקקים (השאר ממסים אורגניים) שלמעשה הם יותר מזוקקים ממים המזוקקים ע"י מכונה.
-המח של בעלי חיים צף בתוך אמבטיה של מים מזוקקים בתכלית הזיקוק ואפילו לרוב הממסים האורגנים אין רשות להיכנס לנוזל המוחי.
-התינוק כאשר הוא ברחם אימו צף באמבטיה של מים מזוקקים + השתן של עצמו!
-כל המים שנמצאים בתוך פירות וירקות הם מים מזוקקים!

דפים: 1 2 3 4

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=10425
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

291 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית