מה באמת קורה בסוריה לעז#@$@? [עודכן]

האם בשאר אסד הוא אכן צורר נורא שבמקרה השנה רשעותו התגלתה לעולם? או שהאמת קצת יותר מורכבת מזה...

  • מאת מנהל הפרויקט | 1 בספטמבר 2012
  • 10,026 צפיות | 30 תגובות
עודכן לאחרונה: 16 בספטמבר 2013

עדכון 16.9.13
מתקפה כימית על אזרחים סוריים אכן התבצעה, וישנן עדויות שאלו המורדים שביצעו אותה.

"לפני שנמשיך הלאה, הרשו לי לספר לכם מה מטרתה של הפיכה. למין האנושי, למרבה הצער, יש היסטוריה עקובה מדם. בכל נקודת זמן, תמיד התרחשה מלחמה במקום כלשהו בעולם. מאז העבר הרחוק ועד לזמנים מודרניים, המין האנושי מעולם לא ידע שלום. המטרה העיקרית של מלחמות היא להשתלט על משאבים. בעבר זה היה די פשוט; יוליוס קיסר אמר זאת הכי טוב: "באתי, ראיתי, כבשתי". ברגע שהמלחמה הסתיימה, המנצח השתלט על האדמות והמשאבים של הצד המפסיד. אבל בימינו, דברים נהיו יותר מורכבים; מלחמות הן כבר לא כל כך פשוטות. נשק הוא דבר מאוד יקר, אובדן חיי אדם לא מתקבל בקלות ע"י החברה המודרנית. המניעים לפלישה או פתיחה במלחמה חייבים להיות מוצדקים (ראו מתקפת פרל הארבור ואירועי 11 בספטמבר). לתחזק את הצבא שלך בארץ רחוקה זה דבר מאוד יקר. (למשל: תחזוקת הפלוגות האמריקניות בעיראק ואפגניסטאן בשנת 2010 הגיעו ל-664 מיליארד דולר.) (ויקיפדיה). שלא להזכיר את ההרס והנזק שנגרמים למדינה ולאזרחים שאליהם פולשים. מבחינת הכובש, פתרון פשוט ויעיל יותר הוא להציב בשלטון מנהיג מושחת, שיישלט על ידו. בדרך זו, הכובש, שולט במדינה ובמשאבים שלה. בשיטה זו הוא נמנע מהוצאות גדולות והרס מיותר. אך דברים מסתבכים כאשר המנהיג של מדינת היעד הוא דיקטטור או פטריוט שאינו ניתן להשחתה. כאן נכנסת ההפיכה לתמונה." מתוך כתבה מרתקת על ההפיכה בלוב

מה באמת קורה בסוריה?

ב-21 ליוני פרסמנו ידיעה שבה הסנאטור האמריקני רון פול טוען שארה"ב השלימה את התוכניות לפלישה אמריקנית לסוריה. ואכן בחודשים האחרונים, אם מנסים להביט בידיעות שמתפרסמות השכם וערב על-ידי כלי התקשורת הממסדיים בלי כיסוי העיניים האזרחי והפטריוטי שכולנו הורגלנו אליו, רואים נסיון ברור ולעתים פטתי לגרום לדמונזציה של הנשיא הסורי ומשטרו במטרה להפילו. אם תביטו בעין פתוחה במילים שבהם הכתבים משתמשים בתיאורם את משטר אסד והמצב בסוריה תראו שאובייקטיביות ואיזון הן מילים שחסרות בז'ארגון העיתונאי לאחרונה. לא רק שאין איזון או אובייקטיביות, לעתים קרובות קריאת הכתבות נראית ממש כהיפנוזת המונים במטרה ליצור הזדהות מוחלטת עם "כוחות הטוב" שמצילים את אזרחי סוריה.

YNET – להאמין או לא להאמין זו השאלה

דוגמה להטייה עיתונאית שכזו שבמקרה הזה היא ממש הטעייה לשמה שלא לומר שקר גס, התבצעה בכתבה באתר החדשות YNET. בכתבה שפרסם אתר החדשות הפופלרי YNET נכתבו דברים אלו ע"י רועי נחמיאס: "סוריה לא מתרגשת מהליגה הערבית והרודן בשאר אסד ממשיך במסע ההרג: סרטון שפורסם בסוף השבוע באינטרנט מתעד באופן גרפי את האלימות הקשה של המשטר הסורי כלפי המפגינים הדורשים את סילוקו של הנשיא בשאר אסד. בסרטון, שצולם אתמול בדרעא, נראים המפגינים מטפלים בחבריהם שנפצעו מאש כוחות הביטחון, כאשר הם מדממים ומצבם קשה מאוד. צפו בגרסה המצונזרת של הסרטון." בכתבה נוסף קטע מסרטון גרפי וקשה לצפיה (שלפניו מופיעה פרסומת לחיתולי האגיס, אבל זה כבר נושא לכתבה אחרת) שבו נראים אזרחים נפצעים ומדממים על הכביש. קורא תמים שלא מודע למניפולציות לא יחשוב פעמיים ויאמין באופן עיוור למשפט: "בסרטון, שצולם אתמול בדרעא" מי שיחקור קצת יותר יגלה שהסרטון הזה הועלה לערוץ היו-טיוב הרשמי של אסוסייטד פרס כבר באפריל, 7 חודשים תמימים לפני פרסום הכתבה בווינט ובטח לא "אתמול בדרעא." עד כה לא התקבלה תגובה להטעייה הזו מכתב YNET ולמרות שנשלח אליו מייל שמצביע על הטעות, המשפט לא תוקן.

הדו"ח הרשמי שחושף את האמת?

ב-27 בינואר התפרסם דו"ח של 160 פקחים ממדינות של הליגה הערבית, תומכות ומתנגדות לסוריה. הפקחים תרו את סוריה במשך שבועות, צפו במעשה ולאחר מכן חיברו דו"ח. הפקחים העידו שממשלת סוריה נתנה להם גיבוי מלא וללא שום מניעה לדבר עם אזרחים או לנוע בחופשיות במדינה. סיכום הדו"ח מצביע על הגזמה מכוונת ומשמעותית בדיווח של כלי התקשורת העולמיים על האלימות של משטר אסד ואף נטען בו שחלק ניכר מהאלימות בוצעה למעשה על-ידי המורדים עצמם שהשתמשו בטקטיקות כמו הפצצת בתי אזרחים ועוד. נטען בדו"ח שהמורדים אחראיים להרג של מאות אזרחים ויותר מאלף מכוחות הצבא והמשטרה. ניתן כמובן להאמין לטענות כלי התקשורת, בכירי הממשלה או המקורות האמריקניים שמדובר בעצם "בהצלת" העם הסורי מהצורר אסד, אך אם זוכרים את מה שקרה בעיראק, בלוב ואת פארסת בן-לאדן התמונה מתחילה להתבהר והדברים נראים קצת אחרת. למעשה, עיראק ולוב שלאחר "ההצלה" מהצוררים נראות כעיי חורבות, והיחידים שמרוויחים מהפלישות הללו בינתיים הן החברות האמריקניות שקיבלו אור ירוק להקים שם עסקים ולנצל את המשאבים של המדינות בלי שיפריעו להם בדרך. נכון, קרוב לוודאי שאסד אינו מלאך, וודאי שידו במעל והוא אחראי לסבל, אך האם המצב כה מוחלט וברור כפי שרוצים שנחשוב? האם העובדה שהמורדים מקבלים סיוע אמריקני, כספים ונשקים אינה אומרת דרשני?

מתקפת FalseFlag כימית מתוכננת בסוריה?

מקור עיתונאי בסוריה טוען שנאט"ו וארה"ב מתכננות התקפה לא קונוונציונאלית תוך שימוש בכלי נשק כימיים על אזרחי סוריה, במטרה להאשים את הנשיא אסד והמשטר הסורי לאחר מכן בביצועה. לפי המקור, נאט"ו ביחד עם ערב הסעודית מסיימים את הנגיעות האחרונות בתוכנית דמה כדי להפליל את הנשיא אסד וכוחותיו בשימוש בכלי נשק כימיים כהקדמה לפלישה למדינה והפלת המשטר הסורי. המקור אמר לערוץ החדשות הסורי שחברה סעודית התאימה 1400 רכבים במערכות סינון גז ונשק כימי כהכנה להתקפה כימית שתיעשה על-ידי המורדים. 400 רכבים נוספים הוכנו כרכבי משא לכוחות צבאיים. הרכבים שיוסוו כאמבולנסים ישמשו את הכוחות לפלישה לאחר ההתקפה הכימית. בשבועות האחרונים נשמעים יותר ויותר קולות על-ידי בכירים בממשלות המערב שאומרים שאם ממשל אסד ישתמש בנשק כימי, תהיה התערבות צבאית משמעותית במדינה. ייתכן כמובן שזוהי תעמולה של ממשל אסד, אך ייתכן שלא… ב-20 לאוגוסט אמר הנשיא אובמה שאפילו הזזה של כלי הנשק הכימיים על-ידי כוחותיו של אסד תיחשב כדגל אדום. ידיעה נוספת שלא קיבלה אישור רשמי דיברה על 60 אלף כוחות קרקע אמריקניים שמתכוננים להכנס לסוריה במקרה שיהיה מצב חירום כימי במדינה. עוד ביוני 2012 פרסם ערוץ החדשות RT שהמורדים קיבלו נשק כימי מלוב (שכעת נמצאת בממשלת מעבר שנשלטת על-ידי נאט"ו) והם מתאמנים בשימוש בו. הדיילי טלגרף פרסם בנובמבר 2011 שהמורדים בסוריה יקבלו נשק וכסף מממשלת לוב. דובר אף שליחת כוחות לוביים למדינה. הדברים הללו כמובן לא היו אפשריים כאשר מועמר קדאפי היה בשלטון. ביוני דיווחו בגלי צה"ל שהמורדים השתלטו על בסיס חיל אוויר של צבא סוריה ובאוגוסט פורסמה ביו-טיוב הודעה רשמית לכאורה שבה נטען כי המורדים ביחד עם כוחות זרים השתלטו על מאגר נשק כימי במדינה. http://www.youtube.com/watch?v=SxKIyk5dgqk&feature=player_embedded התקפת דמה כזו נקראת באנגלית FalseFlag מצב שבו מדינה מבצעת פיגוע או פעולה התקפית אך מאשימה מדינה אחרת בקיומה.

לקשקש בכלב – מלחמה מבויימת

בדר"כ כשרואים כתבים מדווחים מאזורי מלחמה ועימות, הדבר יוצק נופך ריאליסטי לדיווחים. כלי התקשורת מודעים להשפעה הזו היטב ודיווחים כאלו זוכים לצפיות מרובות. בסרטון שלפניכם תראו תיעוד נדיר של דיווח "חדשותי שכזה" שבו כתב רשת CNN צ'ארלס ג'אקו מדווח בשני מקרים שונים בזמן מלחמת המפרץ הראשונה, לכאורה מהשטח, אך צילומים מהנעשה מחוץ לזמן השידור הודלפו ובהם נראה הכתב עומד למעשה בתוך סט תפאורה, מתבדח עם צוות הצילום ונראה מגוחך לחלוטין. בחלק השני של הסרטון הוא מדווח לכאורה בזמן "התקפת טילים" אך גם שם הנוף מאחוריו נראה לחלוטין מלאכותי, הצלילים של האזעקות נשמעים מזוייפים, הדקלים שמאחוריו נראים קפואים לחלוטין והמצלמה לא זהה כמעט אלא נשארת תמיד באותו המקום. בשלב מסויים הוא נראה כשחקן קולנוע גרוע במיוחד וכשעוזרו נכנס לתמונה הדברים נראים כמעט מתוך מערכון של סאטרדיי נייט לייב.

אז מה באמת קורה בסוריה לעז$##$? מקור נוסף לכתבה: פורום אמת אחרת

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=10265
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

30 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית