- פרויקט אמת אחרת - https://www.emetaheret.org.il -

מחקר חדש בהרווארד מצא שפלואוריד פוגע ב-IQ

אם הקשר המדעי בין חשיפה לפלואוריד וירידה מובחנת ב-IQ היא תאוריית קונספירציה, אז אולי המדיה הרפואית “מבוססת הראיות” צריכה לגלגל את החוקרים מהארוורד שאישרו לאחרונה קשר כזה, בזפת ונוצות.
הסקירה חושפת אוסף מחקרים שהדגימו עד כמה מהותית עשויה להיות הפגיעה של פלואוריד במוח – וכתוצאה מכך ב-IQ שלכם.
המדענים מאוניברסיטת הארוורד הצהירו בצורה ברורה:

“התוצאות שלנו תומכות באפשרות שחשיפה לפלואוריד גוררת השפעות חמורות על ההתפתחות הנוירולוגית אצל ילדים."

הרכיב יוצא הדופן ביותר של המחקר הוא המקום בו הוא התפרסם.
המחברים פרסמו את המסקנות שלהם בגרסה המקוונת של המגזין הבולט “פרספקטיבות על בריאות סביבתית” (Environmental Health Perspectives) ב-20 ביולי, זהו מגזין רפואי של הממשל הפדרלי המסתעף מהמכון הלאומי למדעי הבריאות הסביבתית.
אותו ממשל בדיוק טען בעקביות שהפלרה של מים היא גם בטוחה לחלוטין וגם 'אפקטיבית' בתרומה שלה לבריאותם של התושבים השותים אותה על בסיס יומי.

בעבר, נכפה על הממשל האמריקאי הלכה למעשה, לקרוא להפחתה של רמות ההפלרה משום שמחקר קודם מצא גם הוא קשר בין חשיפה לפלואוריד וקבוצה של השפעות הקשורות לרעילות עצבית.
במחקר האחרון שנעשה בהארוורד, זה נעשה אף יותר מפורש וברור עד כמה רעיל פלואוריד יכול להיות לגוף. בהצהרה כתובה, החוקרים מצהירים:

“לילדים (שגרו) באיזורים בעלי רמות גבוהות של פלואוריד יש IQ נמוך באופן משמעותי מאשר אלה שגרו באיזורים בעלי רמות פלואוריד נמוכות”.

פלואוריד מוריד את ה-IQ, וגורם לגידולים סרטניים

עובדה זו אינה מגיעה בהפתעה לאלה שעקבו אחר המחקרים העוסקים בפלואוריד במהלך השנים האחרונות.
גם אם נלך אחורה עד לשנת 1977, לדוגמה, מחקרים אפידמיולוגיים שבוצעו על ידי ראש המחלקה לכימיה תאית במכון הלאומי לסרטן, ד”ר דין בורק, גילו שחשיפה לפלואוריד הובילה לעליה בגידולים סרטניים – אפילו ברמות הנמוכות של 1 ppm (הסטנדרט למי שתייה בארה”ב). מעבר לגילוי של קצב הצמיחה המואץ (25%) של תאי סרטן, פלואוריד נמצא כגורם לגידולים של סרטן העור, הופך תאים נורמליים לתאי סרטן וכגורם לעלייה ביכולת של כימיקלים אחרים לגרום לסרטן (carcinogenesis of other chemicals).

ב-1977 ד”ר בורק העריך שלפי מחקרו, הפלרה גרמה הלכה למעשה לכ-10,000 מיתות.

זה גם לא מפתיע, אם כן, שאפילו ה-EPA – משרד שסמכותו להגן על אנשים – סיווג את הפלואוריד כחומר “שיש לגביו עדויות משמעותיות לגבי רעילות עצבית התפתחותית”. אולי ה-EPA גם הוא מנוהל על ידי קונספירטורים מתלהמים.
בפסקה אחרת של מחברי המחקר, מוסבר כיצד פלואוריד תוקף הלכה למעשה את מוחם של עוברים ובעצם משגר מתקפה ישירה כנגד ההתפתחות הנוירולוגית שלהם.

“פלואוריד חודר בקלות את השיליה. חשיפת מוח מתפתח לפלואוריד, מוח הרגיש הרבה יותר לפגיעה הנגרמת על ידי הרעלנים מאשר מוח בוגר, עשויה להוביל לנזק קבוע.”

אך האם ממשלת ארה”ב תענה למחקר? כפי שהוזכר, מחקרים רבים חשפו את אותו מתאם בין פגיעה ב-IQ לבין צריכה של פלואוריד.
ד”ר פול קונט, מנהל של הרשת לפעולה נגד פלואוריד (Fluoride Action Network) היה אחד מהפעילים הרבים שהביעו את דעתם לגבי המחקר האחרון כדי להדגיש את ההקשר.
באותו זמן, היו 23 מחקרים קודמים שעסקו בנושא זה, וקונט הרגיש שמחקר 24 במספר זה, היה המהותי ביותר עד כה.
ומה נעשה? למרבה הצער המחקרים טואטאו אל מתחת לשטיח על ידי ארגוני בריאות מהזרם המרכזי הממשיכים לטעון שפלואוריד בטוח לחלוטין.
אחדים אפילו מציעים להוסיף גם גלולות פלואוריד.

בקשר למחקר שפרץ עתה, קונט הצהיר:

במחקר זה מצאנו קשר מינון-תגובה משמעותי בין רמות הפלואוריד בסרום וה-IQ של ילדים. […] זהו המחקר ה-24 שמצא את ההקשר הזה, אך מחקר זה מהותי יותר מאחרים.

האם המחקר המגבה של הארוורד יסבול גם הוא מהתעלמות של ארגוני הבריאות הציבוריים הגדולים, או שמא יתחולל שינוי רציני?

חשוב להבהיר

חשוב להבהיר, שהמחקר החדש הוא למעשה סקירה של 27 מחקרים שונים שנערכו בסין.
בקובץ המחקר המקורי המקושר מטה, מציינים החוקרים שלמרות שהחשיפה לפלאוריד בקבוצות המחקר היתה עד 11.5 מ"ג לליטר (ריכוז גבוה בהרבה מהריכוז שאמור להיות במי השתיה במדינות המפלירות), ישנו מחקר אחר שבדק רמות חשיפה נמוכות 0.24 – 2.84 מ"ג לליטר אשר תואמות או נמוכות מהתקן הנהוג ובו התגלו ממצאים המצביעים על השפעה משמעותית על רמות האינטילגנציה של ילדים ששתו מים מופלרים ברמות נמוכות.
בנוסף מציינים החוקרים שנעשה מחקר על חולדות שבדק ריכוזים של 1 מ"ג לליטר (הריכוז שאנו מקבלים במי השתיה) בחשיפה למשך שנה ובו התגלו שינויים מורפולוגיים במוחותיהם של החולדות וכן עליה ברמות האלומיניום במוח.
דבר נוסף שחשוב לקחת בחשבון הוא שפלואוריד מצטבר ברקמות הגוף וכן שאנו נחשפים לפלואוריד גם ממקורות אחרים כמו שתיה קלה, אלכוהול, פירות וירקות וכן מהמקלחת ולכן רמות הפלאוריד שאנו נחשפים אליהם ככל הנראה גבוהות בהרבה מהתקן המותר במי השתיה.

והקשר הישראלי

וכמו בכל מאמר על פלואוריד שמתפרסם בפרויקט, חשוב להזכיר לקוראים
שלפני כמה חודשים נעשה נסיון אמיץ להוביל לחקיקה שתאסור על הכנסת פלואוריד למי השתיה של אזרחי ישראל.
את החקיקה הוביל ח"כ מגלי ווהבה ממפלגת קדימה והיא נתמכה על-ידי 52 חברי כנסת מכל הסיעות.
כאשר החוק הובא בפני הממשלה (בראשותו של בנימין נתניהו) וועדת השרים לעניני חקיקה לא העבירה אותו וחסמה את הדרך למים נקיים מרעלים בפני אזרחי ישראל.
סגן שר הבריאות, ליצמן, שמשמש כבובת השופר של ראשי משרד הבריאות, התנגד לחוק.
ליצמן אחראי ביחד עם שרי הממשלה וראשי משרד הבריאות לפשע ההפלרה.

המאמר "מחקר חדש בהרווארד מצא שפלואוריד פוגע ב-IQ" תורגם על-ידי מתנדבי הפרויקט.
רוצים גם לעזור בתרגום וכתיבת מאמרים?
צרו איתנו קשר עכשיו.

קישור למחקר המקורי (קובץ PDF): לחצו כאן [1]
מקור: Naturalsociaty [2]
מקור נוסף: Reuters [3]