השפעת הבורות על המדיניות הכלכלית/חברתית בישראל

  • מאת כותב אורח | 12 ביולי 2012
  • 11,926 צפיות | 26 תגובות
עודכן לאחרונה: 12 ביולי 2012

עומר מואב, פרופסור לכלכלה (בין השאר עם פוסט דוקטורט מאוניברסיטת MIT), הוא עוד איש מתחום הכלכלה אשר נחשף לבעיות השלטון מבפנים בתקופה שבה מונה ליועץ הכלכלי של שטייניץ לתקופה קצרה עד עזיבתו. הוא הוזמן לדבר כמה פעמים במחאת האוהלים של הקיץ שעבר, כאשר אמר באחד הפעמים "בשנה האחת שהייתי במשרד האוצר, שבאתי מראש עם דעה שלילית על המערכת הפוליטית ועל מי שמכהן בה, הדעה הזאת נהייתה עוד הרבה יותר שלילית אחרי שנה. כי באמת זה פשוט מדהים האינטרסנטיות הצרה, הפופוליזם, החוסר אחריות, הצורך 'לקנות' כל חבר בנפרד בועדת הכספים… היכולת של חברי הכנסת בבריונות להוריד נושאים מסדר היום…". (1)

ההרצאה של פרופ' מואב התקיימה החודש, והיא אקטואלית כיום יותר מתמיד, הכותרת שלה היא "השפעת הבורות על המדיניות הכלכלית/חברתית בישראל". בהרצאה תוכלו לשמוע את פרופסור עומר מואב מנתץ מיתוסים רבים ומציג את הוויכוח הכלכלי/חברתי בזוית מקורית ומעוררת מחשבה, תוך ביסוס טיעוניו על המחקר הכלכלי, נתונים אמפירים שמוצגים במהלך ההרצאה, ועל ניסיונו במערכת הפוליטית. פרופ' מואב מסביר את האיוולת שבנסיון להגיע לשוויון בנטל בסוגיית הגיוס, את הדעות הקדומות וחוסר ההבנה ביחס לתעסוקה ייבוא ויצוא, ומציין את תפקידה הבעייתי של האקדמיה בישראל בהפצת הבורות הכלכלית:

"באקדמיה בארץ, לצד מחקר מהשורה הראשונה בעולם, יש תעשיית זבל שנקרא מחקר ושטיפת מוח אידאולוגית חסרת בסיס מדעי…."

ההרצאה עניינית ומאירת עיניים, מונגשת בשפה ודרך הנגישה לכולם, ממישהו שמגיע מתוך המערכת ומסביר באופן מפורט את שורש הסיבה למצב הקשה של יוקר מחייה בו מעמד הבינוני שכן עובד ואשר נסחט מכל כיוון, נושא בנטל הבלתי נסבל.

ההרצאה:

קטע קצר מתוך ההרצאה בנוגע לסוגיית מודל השירות הצבאי:

(1)
דקה 30:18

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=10047
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

26 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית