ראשי » בריאות » אתם כאן

תיוג מוצרי קלוגס כ'טבעיים' מעורר כעס צרכנים

חברת אסם הישראלית לא לבד. חברת קלוגס הוציאה מותג קורנפלקס חדש (בחו"ל) ומיתגה אותו כ'טבעי' ו-'ירוק', טקטיקה ידועה שבה משתמשות חברות מזון רבות, אך לאחר שהתגלה כי המוצר מכיל רכיבים מהונדסים גנטית התעורר כעס רב ברשת החברתית וצרכנים רבים החליטו להחרים את החברה.

עודכן לאחרונה: 3 ביוני 2012

חברת קלוגס העולמית מתמודדת בימים אלו עם כעס צרכני בעקבות תלונות שמותג הקורנפלקס הפופולרי שלה, 'קאשי', לא ממש 'טבעי' כפי שהוא מתיימר להיות.

הסערה הצרכנית החלה להתפשט ברשתות החברתיות לאחר שמוכר חנות מכולת תלה פתק על מדפי המוצרים ובו הסביר שהוא לא מתכוון להמשיך למכור את המוצר אחרי שהתגלה לו שהוא מכיל רכיבים לא אורגניים המהונדסים גנטית.

תמונות של הפתק החלו לצוץ ברחבי הרשתות החברתיות ועד מהרה שותפו על-ידי אלפי אנשים שהביעו כעס רב ותחושת רמיה על כך שחברת קלוגס מטעה את צרכניה להאמין שהמוצר 'טבעי' בעוד שהוא מכיל רכיבים שהונדסו גנטית.

מזכיר לכם משהו?
לפני כשבוע פרסמנו כתבה על חברת אסם שמוכרת מוצרים מזון שבהם רכיבים מהונדסים גנטית.
על האריזות של המוצרים בארץ לא תמצאו עדות לכך, רק על המוצרים במדינות מסויימות באירופה שמחייבות את היצרנים לציין זאת במפורש על אריזות המזון.

ההדים מהכתבה ומהפרסום בפייסבוק הגיעו רחוק…

בדומה כנראה לחברת אסם, גם חברת קלוגס משתמשת בפולי סויה שהוכנס לתוכם גן שנועד להגן על הסויה מחומר ההדברה קוטל העשבים והפופולרי – ראונדאפ.

השימוש במילים המעוררות תחושה של מוצר טבעי לחלוטין למרות שזה לא המצב, אינו נדיר.
חברות רבות משתמשות בכיתוב כזה כדי ליצור אצלנו, הצרכנים, תחושה שהמוצר טבעי.
חלק מהצרכנים אמרו שהם הרגישו מרומים בגלל השימוש התכוף של החברה במילה 'טבעי' על המוצרים שלה כאשר במציאות היא השתמשה ברכיבים שפותחו במעבדה ואשר איש אינו יודע מה השפעתם ארוכת הטווח על הבריאות.

הצרכנים הכועסים הציפו את עמוד הפייסבוק של חברת קלוגס בתלונות.

למעשה, את האצבע המאשימה צריך להפנות לא רק לחברות ותאגידי המזון שלעתים קרובות מדי רואות את טובת בעלי המניות מעל לטובת הצרכנים של המוצרים שלהם, אלא גם ואולי בעיקר אל הממשלות שמונעות את חיוב החברות לציין בפירוש שהמוצר מכיל רכיבים מהונדסים גנטית, וכך לאפשר לצרכן לבחור אם לקנות אותו או לא.

היום במדינות רבות מאוד במערב, ובראשן ארה"ב, לא ניתן לדעת אם המוצר שאתם קונים מכיל רכיבים מהונדסים גנטית בגלל לחץ תאגידי המזון שלא לאפשר חוק כזה.
גם בישראל אגב, אין חובה על החברות לציין על האריזה אם המוצר מכיל רכיבים מהונדסים גנטית או לא.

צרכן אחד כתב שברגע שממתגים מוצר כ'מלא' ו-'בריא', אך בוחרים להוסיף לו מרכיבים מהונדסים גנטית, זה גורם לאבדן אמון של הצרכנים בחברת המזון.

חברת קלוגס הכניסה את עצמה לתוך הביצה הזו ברגע שלא היתה שקופה לגמרי עם הצרכנים שלה.
חברת אסם וחברות מזון רבות אחרות בישראל מסתכנות בכעס צרכנים דומה בגלל שאינן שקופות מול הציבור, דבר שגורם לנו לחשוב, האם הן מסתירות את זה כי הן יודעות שלא נקנה את המוצרים אם נדע מה יש בהם…?

מקור: USAtoday

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=9883
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית