- פרויקט אמת אחרת - https://www.emetaheret.org.il -

כשהמדע והמיסטיקה נפגשים

הכתבה שלפניכם פורצת דרך ומדהימה בכל קנה מידה.
המסקנות שנובעות ממנה מבוססות על תצפיות ומודלים מתמטיים ומדעיים.
דוקטור אלון רטר יצר איתי קשר לפני מספר שבועות ותיאר מצב שוודאי לא יפתיע רבים מכם.

"הגעתי למסקנה, על-פי מודל שפיתחתי, שהכוכבים בהם אנו צופים עכשיו יתנהגו לפי מצב האנושות כיום.
המודל עליו אני עובד כעת, טוען כי המדען (הצופה) עצמו יוצר כוח משיכה ודחיה, שניתן לראות
רק בסקלות גדולות. יש למודל הצלחות גדולות בהסברת החומר החשוך והמסה האפלה, אם כי אני
עדיין לא מבין הכל, והמודל עדיין לא גמור.
אני יודע שזה נשמע אבסורדי, אבל כאמור גם תורת הקוונטים היא אבסורד. למעשה, המודל
אומר שמבחינת הסינגולריות, שום דבר אינו אמיתי.
בעצם, זה המשך ישיר לתורת היחסות של איינשטיין שהראתה שמרחק וזמן למעשה אינם אמיתיים כי הם תלויים בצופה."

דוקטור אלון רטר הוא מדען וחוקר מוערך מאוד.
הוא בוגר הפקולטה לפיסיקה ומתמטיקה באוניברסיטה העברית שבירושלים.
הוא סיים את המאסטר שלו בהצטיינות בפיסיקה תיאורטית (יחסית כללית) באותה האוניברסיטה וקיבל את הדוקטורט שלו בפיסיקה נסיונית (אסטרונומיה) מאוניברסיטת ת"א.

הוא פירסם 60 מאמרים שעברו שיפוט בעיתונים מדעיים, 33 סיכומי כנסים, 67 תקצירים, ו-2 דו"חות תעשיתיים.
הוא השתתף ב-20 כנסים מדעיים, שבהם הציג את מחקריו ובנוסף, רואיין לכמה עיתונים ורשתות טלוויזיה מהמובילים בעולם (כולל ל-BBC).
כתבות על מחקריו התפרסמו בעיתונים מקצועיים ופופולרים, כולל New York Times ו-Science.
דוקטור רטר הוביל מספר פרוייקטי מחקר בינלאומיים והוא הממציא היחיד של פטנט לניתוח נתוני לווין שהוא בעל פוטנציאל לשימוש בתחומים רבים (הוגש בישראל, ארה"ב ואירופה).

בקיצור, יש לו את הסמכות והנסיון.

ועדיין, מחקרו העכשווי כה פורץ דרך עד שמאמר מדעי בנושא היה חייב לעבור דילול ועריכה, תוך השמטות רבות, רק כדי שהוא יוכל להתפרסם.

המאמר שלפניכם מנסה להציג במילים פשוטות (יחסית) נושא שאפילו דוקטור רטר בעצמו עדיין לא מבין.
המסקנות כה מרחיקות לכת עד כי הוא מתאר אותם תוך שימוש במילים "הזוי" ו-"אבסורדי".

או במילים שלו:

"התפיסה של המציאות היא מורכבת. הסינגולריות היא אחת, לא שניים. זו נקודה רעיונית.
היא מכילה את כל הזמנים וכל המקומות, אך היא מחוץ לזמן ולמרחב. היא כוללת את כל
הצורות, אך חסרת צורה בעצמה. היא נמצאת בכל מקום, אך אין לה מקום ספציפי.
כל מה שמופיע הוא ביטוי שלה, אך לא ניתן לבטא אותה. היא לא ניתנת לתפיסה.

הצורה מצביעה על האין, והאין חסר צורה.

כל אחד מאיתנו הוא ביטוי של הסינגולריות, כלומר עולם ומלואו, אך מצד שני אפר ועפר.
כמו שהפוטון הוא גם גל וגם חלקיק, או לא גל ולא חלקיק, כך גם כל אדם הוא ביטוי של
הסינגולריות, אך גם בר חלוף. קיומו כצורה זמני, אך כתודעה נצחי.

כל היקום ניתפס כלא אמיתי, אלא כהופעה שתפקידה להצביע על האני האמיתי שלנו –
על התודעה, על הסינגולריות.

אני מקווה שזה מובן. יותר מחמש שנים אני מנסה להבין את זה, ועדיין לא הבנתי עד הסוף."

כשהמדע והמיסטיקה נפגשים – אסטרו-סוציולוגיה / מאמר מאת דוקטור אלון רטר

תמצית

כתבה זו מציגה תפיסת עולם אבסורדית, הטוענת שהמדען הצופה אינו נפרד מהיקום. מוצגת הקבלה מדהימה בין בני אדם והתנהגויות אנושיות לבין עצמים ותופעות אסטרונומיות. דמיון מפתיע זה מתבטא גם בהתפלגויות ובמספרים, והוא בעל מובהקות סטטיסטית גבוהה מ-99.9%! מועלית הטענה ההזויה, שעל סמך התנהגויות אנושיות ניתן לנבא תופעות אסטרונומיות. התפיסה והתוצאות המובאים במחקרים אלו הם כל כך מוזרים, עד כדי כך שהמדע מסרב לקבלם, ועד כה הוא חסם אותם לחלוטין. תחזית אחת של המודל כבר התגשמה, וכמו מהפכות מדעיות קודמות בעבר, הזמן כנראה יעשה את שלו בעניין זה.

הקדמה – תורת הקוונטים על רגל אחת

בעולם המדעי התפיסה הרווחת היא שהיקום נפרד מהצופה. לעומת זאת, תורת הקוונטים מוכיחה בעצם אחרת. בניסוי הסדקים המפורסם מעבירים קרן אור דרך שני סדקים ובודקים את התוצאה המתקבלת על לוח צילום. מקבלים התאבכות ועקיפה האופייניים לתופעות גליות. לפיכך, מסיקים שהפוטון, נושא הכוח האלקטרו-מגנטי והאור, הוא גל. כאשר מקטינים את עוצמת האור עד כדי הכמות הקטנה ביותר – קוונט של אור, חלקיק אחד, עדיין מקבלים במפתיע את התופעות הגליות.
בניסוי אחר ממקמים גלאי אחרי אחד הסדקים ומקבלים גילוי או חוסר גילוי (אם הפוטון עובר דרך הסדק השני) – תופעה האופיינית לחלקיק. מסתבר שהפוטון מתנהג לפעמים כמו גל ולפעמים כמו חלקיק, וזה תלוי במדען הצופה! עולם המדע עומד נבוך מול תוצאות אלו. ההסבר המקובל הוא שלפוטון יש פונקציית גל, כלומר הסתברות להיות בכל מיני מצבים, וברגע המדידה פונקציית הגל קורסת לערך מסוים, אותו המדען מודד בניסוי כשהוא רואה חלקיק. ההסבר הפשוט יותר הוא שהמדען הוא חלק מהניסוי – הוא אינו נפרד ממנו, ומשפיע עליו.

אסטרו-סוציולוגיה

לכאורה, לא צריך להיות קשר בין אסטרופיסיקה (מדע הכוכבים) לסוציולוגיה (חקר ההתנהגות האנושית). אבל, אם המדען אינו נפרד מהיקום, יתכן בהחלט קשר בין האנושות לבין גרמי השמיים. ואכן, קיים דמיון מפתיע בין מערכות אסטרונומיות לבני אדם. כוכב מקביל לבן אדם ואין שני כוכבים זהים לגמרי בדיוק כמו שאין שני בני אדם אותו הדבר. כוכבים מרוכזים בצבירי כוכבים, גלקסיות וצבירי גלקסיות כמו שבני אדם נמצאים בכפרים, ערים וארצות. יש כוכבים צעירים ואנרגטיים וגם כוכבים זקנים, כמו ננסים לבנים, כוכבי ניוטרונים וחורים שחורים. כוכבים זקנים פעילים פחות מכוכבים צעירים. אנשים אוכלים וכוכבים סופחים חומר, פעמים רבות דרך דיסקת ספיחה הממוקמת במרכז הכוכב, כמו בטן. כוכבים רגילים (כוכבי סידרה ראשית) מחולקים בצורה גסה לשני סוגים – כוכבים חמים וקרים בדומה לנשים וגברים.
כוכבים רבים נמצאים במערכות כפולות, כמו זוגות בני אדם, אך יש גם כוכבים בודדים ואפילו מקרים מועטים של מערכות עם שלושה כוכבים ויותר. סימולציות מראות שכאשר כוכב שלישי מתקרב למערכת כפולה הוא גורם לתגובה, שבסופה הוא יכול להמשיך בדרכו ללא הפרעה לזוג, לפרק את המערכת הזוגית, או לתפוס את מקומו של אחד מבני הזוג. ההקבלה לבני אדם ברורה.

[1]

כוכבים כפולים / בעל ואישה?

פלנטות מושוות לילדים. יש שני סוגי פלנטות – מוצקות כמו כדור הארץ, וגזיות – כמו צדק. זאת בדומה לבנים ובנות. גילוי פלנטות מחוץ למערכת השמש, שקיבל תאוצה בשני העשורים האחרונים, הראה שיש פלנטות סביב כוכבים בודדים (משפחה חד הורית) וגם סביב מערכות כפולות – משפחה רגילה. סביב כוכב או מערכת כפולה יכולים להיות פלנטה אחת או יותר כמו מספר ילדים אצל בני אדם. ניתן להשוות ירחים לנכדים או לחיות מחמד. לכוכבים יש מעטפת, ולפלנטות אטמוספירות – בדומה לשכבת העור אצל בני אנוש. אסטרואידים יכולים להיות תואמי וירוסים וחיידקים ולגרום ל'מחלות' לכוכב או לפלנטה כאשר הם חודרים את המעטפת או האטמוספירה. ואכן, אחת התיאוריות המקובלות להכחדת הדינוזאורים על פני כדור הארץ היא פגיעת מטאור ענק, שיצר ענן אבק סביב כדור הארץ וחסם את אור השמש.

[2]

כוכב ופלנטה – הורה וילד?

הדמיון בין המערכות האסטרונומיות והאנושיות אינו מבני ואיכותי בלבד, אלא אף כמותי. מאמר משנת 2008 בדק את הכפילויות ב-4500 הכוכבים הבהירים הקרובים לשמש, ומאמר נלווה העריך כמה פוספסו בגלל גורמים תצפיתיים. התפלגות זו הושוותה עם מספר האמריקאים המבוגרים בגילאי 18-65 שנים מאתר לשכת הסטטיסטיקה האמריקאי. מבחינה אידיאלית רצוי כמובן להשוות לנתוני כל אוכלוסיית המבוגרים בכדור הארץ, אבל אלו לא ידועים. הגרף הבא מראה את ההתאמה. באדום – התפלגות האמריקאים, ובכחול – הכוכבים. ההתאמה יפה מאוד והמספר הממוצע של ההתפלגויות כמעט זהה – 2.04 אצל כוכבים מול 2.03 אצל בני אדם. סימולציות מונטה-קרלו הראו ששתי ההתפלגויות זהות בהסתברות שמרנית הגדולה מ- 92%.

[3]

בנוסף, כאשר משווים את מספר הפלנטות הממוצע סביב כוכבים למספר הילדים הממוצע במשפחה אמריקאית מקבלים התפלגויות דומות, אם כי התוצאות פחות מובהקות עקב המספר הקטן של הפלנטות הידועות (כ-430 בזמן כתיבת המאמר לפני שנתיים). השילוב של כל שלוש ההתפלגויות (מבוגרים, בנים ובנות) נותן סיכוי של פחות מ-0.1% שהתוצאות מקריות. כלומר, סיכוי של 99.9% שהדמיון המספרי בין בני אדם וכוכבים הוא אמיתי!
שני מבחנים יש לתיאוריה פיסיקלית – התאמה למציאות והתממשות תחזיות. התאמת המודל, שמקשר בין אנשים וכוכבים, למציאות הודגמה למעלה. לגבי המבחן השני, המאמר בנושא אסטרו-סוציולוגיה מציג תחזיות רבות למערכות ותופעות אסטרונומיות על סמך הדמיון לבני אנוש. תחזית אחת היא למספר הממוצע של פלנטות סביב כוכבים – שתהיה בערך 1.9, כמו המספר הממוצע של ילדים עד גיל 18 אצל בני אדם.

[4]

סילונים בהתפרצות סופרנובה – הקאות בניסיון התאבדות?

התפלגות הפלנטות הנצפות סובלת מכך שגילוי פלנטות קלות (מוצקות) קשה בהרבה ממציאת הפלנטות הכבדות (הגזיות). לכן, מספר הפלנטות הממוצע במערכות בהן גילו רק פלנטות כבדות קטן מהמספר האמיתי. כדי לפתור בעיה זו, נבדקו המערכות עם הפלנטות הקלות, בהן ניתן להניח שנמצאו כל הפלנטות – קלות וכבדות, והתקבל ממוצע של 2 בדומה לבני אדם. תחזית מעניינת נוספת היא לקיום מערכות עם פלנטות תאומות – שתי פלנטות באותו מרחק מכוכב האב/אם, והמאמר מצביע על מספר פלנטות המועמדות להיות תאומות.

[5]

ההתפרצות המוזרה של הכוכב V838 Mon – קניבליזם בכוכבים?

מעניין לציין, שתחזית אחת של המאמר לפלנטות יתומות כבר התממשה, ומאמר חדש מצא 10 עצמים במסות האופייניות לפלנטות, המרחפות בחלל ללא כוכב הורה.
אם המדען הוא חלק בלתי נפרד מהיקום, אז הוא צריך להשפיע גם על תנועות עצמים אסטרונומים מרוחקים. המאמר עליו אני עובד כעת מסביר את שתי הבעיות הגדולות באסטרופיסיקה כיום, חומר חשוך ואנרגיה אפילה, בעזרת תודעת המדען המתבונן.
המאמר המקורי והמפורט בנושא אסטרו-סוציולוגיה לא התקבל לעיתונים מדעיים בנימוק (הלא מדעי) – לא מתאים. גם ניסיונות לצמצמו ולנקות את המיסטיקה מהנושא לא צלחו. לפיכך, המאמרים הועלו לאתר של מאמרים שנדחו ממקומות אחרים. לעומת זאת, מאמר אחר על תחיית חורים לבנים כבר התפרסם לאחר שהמיסטיקה סוננה ממנו.

מקור נוסף לקריאה באנגלית:
http://vixra.org/author/alon_retter [6]
http://arxiv.org/abs/1105.2776 [7]