פסטיבל בן לאדן

בכל שנה מגיע הפסטיבל התורן שבו העולם המערבי חוגג את חיסולו של עוד צורר נפשע. סדאם חוסיין, מועמר קדאפי ועוד רבים אחרים היו במועדון המפוקפק הזה. והשנה הגיע תורו של אוסמה בן-לאדן שמותו, כמו גם חייו, רצוף סימני שאלה מטרידים. במאמר שלפניכם סוקרת 'לוחמת אור' את ההיסטוריה של בן לאדן וארגון הטאליבן שלו. היסטוריה השונה בצורה מהותית מזו שמראים לכם בכלי התקשורת התאגידיים..

  • מאת כותב אורח | 7 במאי 2012
  • 8,213 צפיות | 3 תגובות
עודכן לאחרונה: 7 במאי 2012

לצופי הטלוויזיה מבינינו היה קשה להתעלם בשבוע האחרון מהפרומואים האגרסיביים לקידום תכנית התחקירים של אילנה דיין שעוסקת בחיסולו של בן לאדן.
דיין הנרגשת מראיינת סוכני סי.איי.איי שלכאורה שופכים אור על פרשת החיסול של המבוקש מספר 1 של ארה"ב בשנים האחרונות, מבצע חיסול שהגיע אחרי מרדף של שנים, לאחר כניסת כוחות אמריקניים לאפגניסטן, ומלחמה שגבתה את חייהם של עשרות אלפים.

גם מהדורות החדשות המרכזיות לא פספסו הזדמנות להשתתף בחגיגות יום השנה לחיסולו של בן לאדן.
כתבות צבע דיווחו על גורד השחקים החדש שנבנה במרכז הסחר העולמי אשר בנייתו כמעט הושלמה, וכמובן סיפקו לנו את ההקשר הנכון – "יום השנה למבצע הנועז של הכוחות האמריקניים, שהצליחו לחסל את הטרוריסט האיום".

נדמה שאין סופרלטיב מעולם הרשע שלא נקשר בשמו של בן לאדן.
גם הנשיא אובמה משתמש בקלף הצלחת החיסול במסע הבחירות הנוכחי וזוקף לזכותו את המבצע בכל הזדמנות אפשרית.

כפי שכתבתי בפוסטים קודמים, התקשורת בארץ ובעולם אינה עצמאית באמת.
ישנם יחסי גומלין בין הפוליטיקאים-התקשורת-ובעלי ההון בימינו נדיר לראות עיתונאים שיטילו ספק ויאתגרו את עמדת הממסד.
על כן, טענותיי אינן נוגעות לאילנה דיין (שעבודתה העיתונאית, במקרים רבים, מוערכת מאוד בעיניי), היא בסך הכל ממלאת את תפקידה במערכת שבה היא חלק ואולי היא בכלל לא יודעת את האמת, ועמדת הבכירים האמריקניים היא קודש בעינייה… דבר מובן מאליו לאור הנטייה הישראלית לפרובנציאליות בעת מפגש עם אושיות בכירות בממסד האמריקני.

ברצוני לחשוף מעט עובדות שמעלות תהיות בנוגע לאג'נדת בן לאדן, כפי שהיא מסופרת ומדוברת על ידי הממסד הפוליטי והתקשורתי.

תמיכת ההממסד האמריקני בארגונים חמושים

בהיסטוריה של ארה"ב, ידוע על מספר לא מועט של מקרים בהם התערבה ארה"ב בצורה גלויה יותר או פחות בסכסוכים מקומיים.
כבר בתקופת מלחמת וייטנאם, סיפק הממשל האמריקני משאבים והדרכה צבאית בכדי לקדם פוליטיקאי מקומי שקיוו שיהווה אלטרנטיבה לשלטון הקומוניסטי.

גם בלוב, תמכו האמריקנים בקדאפי, ומשלא הזדקקו לו יותר, תמכו בארגוני המורדים שגרמו להפלת משטרו (זה מספיק טרי כדי שלא אוסיף לינק).

ישנן דוגמאות רבות נוספות.

האינטרס עשוי להיות ברור אם נתחשב בעובדה שארה"ב היא יצרנית הנשק מס' 1 בעולם (ישראל אגב, במקום השלישי ע"פ נתוני משרד הביטחון).
מלחמה היא רווחית יותר עבור הכלכלה האמריקנית מאשר שלום. (לדוגמה – מאמר+סרט על המרוויחים מהמלחמה בעיראק, ומסמך שנחשף ושופך אור על תכנון הפלישה לעיראק, גם כשהיה ידוע שזו אינה מחזיקה בנשק להשמדה המונית). נשיא ארגנטינה לשעבר, אף סיפר שכך טען באוזניו לא אחר מאשר גורג' בוש ג'וניור.
אם נוסיף לכך את האינטרס הברור להשתלטות על משאבים, התמונה מתבהרת קצת יותר.

תמיכת הממסד האמריקני בטאליבן ובן לאדן

עובדה ידועה היא, שבשנות השמונים המוקדמות תמך הממשל האמריקני בגורמים קיצוניים בתוך אפגניסטן, במטרה לבלום את התפשטות השלטון הסובייטי.
המבצע קיבל את שם הקוד "מבצע ציקלון", והיה אחד מהיקרים והארוכים ביותר בהיסטוריה. במסגרת המבצע החשאי, חימשו אנשי הCIA את לוחמי המוג'הדין וסיפקו להם כלי נשק מתקדמים ואימונים.

המשטר הקומוניסטי האפגני נפל ב-1992 ולאחר תקופה של מלחמת אזרחים הוחלף במשטר הטליבאן, כשרבים מלוחמי המוג'האדין, אותם חימשה ארצות הברית, מצטרפים לשורותיו.

אריק מרגוליס, עיתונאי מומחה לענייני מרכז אסיה, טען בעבר שה-CIA תמכה בבן לאדן, ואימנה אותו כהכנה למלחמה עתידית עם סין, במידה ותפרוץ אחת כזאת.
בראיון אחר, הוא אמר כי בן לאדן וחבריו ממומנים ישירות ע"י סוכנות הביון המרכזית.

בשנת 1998 התפרסמה כתבה ב-MSNBC, בה מתוארת מערכת היחסים ארוכת השנים של סוכנויות הביון עם "הטרוריסט מס' 1" והמוג'הדין.

גם רון פול, שרץ כיום לבחירות בארה"ב מטעם המפלגה הרפובליקנית, התבטא בעבר בנושא, וסיפר כיצג מיליארדי דולרים מועברים לבן לאדן והארגון שלו, היישר מכספי משלם המיסים האמריקני. הפרסום הוסר בינתיים מהאתר הרשמי, אם כי אני בטוחה שעדיין ניתן למצוא אותו במקומות אחרים ברשת.

אך התמיכה האמריקנית במוג'הדין/טאליבן/בן-לאדן לא הסתיימה בשנות השמונים.

בן לאדן פעל בשליחות ה-CIA?

נכון, זה אולי קיצוני למדי להניח שבן לאדן הונחה ותודרך על ידי סוכנים אמריקניים, אך יש מי שטוען שזה בדיוק מה שקרה; שהתמיכה האמריקנית ב"טרוריסט הנואל" התקיימה בפועל גם כחודשיים לפני אסון התאומים.

סיביל אדמונד, האישה המושתקת ביותר בארה"ב

סיביל אדמונד היא מתרגמת שעבדה עבור האף.בי.איי.
היא התפרסמה בכך שהייתה האישה המושתקת ביותר בארה"ב, בכך שמנעו ממנה לדבר בצו בית משפט, לא פעם אחת, כי אם פעמיים.
אדמונד טענה כי ארה"ב שמרה על יחסים הדוקים עם בן לאדן, ואף דיווחה על כך לוועדת הבדיקה של פיגועי התאומים, בעדות שניתנה במשך כשלוש שעות.
באופן תמוה, רק משפט אחד בודד עשה את דרכו אל הדו"ח שפורסם לציבור, והוא מפנה את הקוראים לעדותה המסווגת.

מילטון בירדן, בכיר לשעבר בסי.איי.איי, ומומחה לאפגניסטן, התראיין ביממה הראשונה לאחר אסון התאומים לרשת CBS.
תגובתו של בירדן לשאלה על בן לאדן די מפתיעה. הוא אומר במפורש שארה"ב תמכה בו, ומדבר על המיתוס שנבנה סביב דמותו של בן לאדן.

גם ב-BBC שודרה כתבה שמטילה ספק בעצם קיומו של ארגון "אל קעידה". (למידע נוסף בנושא אל קעידה, לחצו כאן. למידע נוסף על התכנון שעמד מאחורי אסון התאומים – לחצו כאן).

כתבה נוספת על "מיתוס בן לאדן".

אחת הידיעות המטרידות ביותר שהתפרסמו בנושא זה, נוגעת לעומקו ואורכו של הקשר שהתקיים לכאורה בין הסי.איי.איי לבן לאדן. דיווחים בכלי תקשורת צרפתים ואנגלים, מספרים על כך שבן לאדן אושפז בדובאי כחודשיים לפני אסון התאומים בשל מחלת כליות, ואף נפגש עם סוכני סי.איי.איי בזמן שהותו שם.

אתר "קונספיל", הכין כתבה מפורטת בנושא במסגרתה נחשפת נקודה נוספת שמעוררת תהיות רבות:

"כיצד קרה שחודשיים וחצי לפני הפיגועים, עיתונאי מהCNN הצליח למצוא את בין לאדן, להביא צוות צלמים אל תוך המחבוא שלו, לראיין אותו ולשמוע שהוא מתכנן לעשות פיגוע גדול בקרוב, וכל זה מתחת לאף של כולם? הרי הCIA,ארגון הביון הגדול ביותר עם התקציב הגדול בעולם במשך שנים ניסה ולא הצליח למצוא אותו (לפי הסיפור שמוכרים). שימו לב לדיווח ההיסטורי של ויליאם קופר אשר נרצח ממש כמה חודשים ספורים לאחר ה11 בספטמבר, לאחר שאמר בברור כי כאשר הדבר יקרה, זה לא יהיה בין לאדןף זה יהיה הסדר העולמי החדש".

לסיכום

קל יהיה לזעוק מיד "קונספירציה" ולהמשיך לטמון את הראש בחול.
אבל לדעתי יש יותר מדי שאלות פתוחות בשביל שנמשיך להתעלם.

"False Flag" היא שיטת פעולה ידועה במלחמות וגם בעת שלום.
זוהי פעולה אסטרטגית שגורמת לאדם לחשוב כי הוא מותקף על ידי ישות מסויימת, בעוד שהמבצע האמיתי הוא מישהו אחר.
יש הטוענים כי אסון התאומים היה אחד מהמבצעים הללו, שתוכנן היטב, ובוצע לא על ידי חבורת טייסים חובבנים בנהגהתו של תימני מזוקן שמתגורר במערה, כי אם על ידי גורמים אחרים, שמסוגלותם לתכנון לוגיסטי כה מפורט גוברת בהרבה על זו של החבר'ה האפגנים.

הרשת מלאה בסרטים שמעלים שאלות נוספות, ומטילים ספק בגרסת הממסד לאירועי 11 בספטמבר.
אתר "אמת אחרת" יכול להיות התחלה מצויינת למי שמתחיל בחיפוש.
הסרט Loose Change הוא גם נקודת התחלה טובה למי שמתעניין בנושא התאומים.

סרט טוב נוסף, הוא PSY WAR שחושף כיצד ביים הממשל האמריקני אירועים כדי לשנות את דעת הקהל בנוגע לנחיצות המלחמה בעיראק.

אז פסטיבל בן לאדן שמח גם לכם. והמשך התעוררות מוצלח 🙂

המאמר 'פסטיבל בן לאדן' נכתב על-יד לוחמת אור והתפרסם לראשונה בקפה דה-מרקר

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=9752
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

3 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית