למה בחירות ולמה עכשיו

מה הסיבה האמיתית להקדמת הבחירות ולמה לאף מפלגה היום אין אינטרס לפתור את הבעיות הכלכליות שלנו? ישראל הולכת לקראת בחירות על רקע הצורך להטיל צעדי צנע הולכים וגוברים החל משנת 2013 והלאה ולא משנה מי ישב בממשלה. כל העובדות, הפרטים וגם הפתרונות בפנים.

  • מאת כותב אורח | 3 במאי 2012
  • 7,484 צפיות | 17 תגובות
עודכן לאחרונה: 10 במאי 2012

עדכון 8/5/12
אז הנה זה לפניכם, הפוליטיקה הישראלית במלוא 'יופיה'.
ראש סיעת קדימה (שלא נבחר על-ידי העם בבחירות) חבר לבנימין נתניהו (וקיבל מעמד של שר בלי תיק, יופי עוד אוכל חינם בכנסת) והקים ביחד איתו ממשלת אחדות.
המאמר שלפניכם נכתב לפני המהפך הדרמטי הזה, אך המסקנות שלו מועצמות ביתר שאת לאור ההתפתחות האחרונה.

למה בחירות ולמה עכשיו / מאמר דעה מאת ערן הילדסהיים
זה קורה עכשיו, העיתונות בישראל גועשת ורועשת: ממשלתו של בנימין נתניהו עומדת ליפול בגלל חוק טל.
האם שמתם לב שזה הנושא שכל הזמן מדברים עליו לאחרונה? בחדשות ובכל מקום:
מאהל הפראירים שנמצאים בשטח כבר מספר חודשים מחתימים חכ"ים למען גיוס חרדים, יאיר לפיד(זה מהתואר, זוכרים?) מסביר בכנס רישמי מדוע החרדים הם אבי כל הבעיות, ליברמן המזוקן מנפח חזה ואומר שלא יוותר להם, ביבי אומר שלא יכנע לעולם, פתאום מתפרסמים סקרים הקובעים כמה מהם משרתים וכמה לא, אפילו הכותרת המפוצצת שיוצאת מועידת האינטרנט, שכאילו לא קשורה לעניין, מגיעה מפיו של יו"ר איגוד תעשיות האלקטרוניקה והתוכנה: "אם לא נצליח לגייס את החרדים להיי-טק אנחנו אבודים". מי שקרא במקרה ידיעות אחרונות ביום שני אולי גילה כי כל ששת העמודים בתחילת העיתון(!) מדברים כמעט רק על הדברים הללו.
האם יש כאן מקהלה מתוזמרת ומתוזמנת שמטרתה להסתיר את הדבר האמיתי? האם מה שבאמת קורה זה:
ישראל הולכת לקראת בחירות על רקע הצורך להטיל צעדי צנע הולכים וגוברים החל משנת 2013 והלאה ולא משנה מי ישב בממשלה. כל העובדות, הפרטים וגם הפתרונות בפנים:

אחת מהבעיות הגדולות ביותר שהממשלה הבאה תיאלץ להתמודד איתה תהיה הטלת מדיניות צנע שלפי ההערכות תופיע בתקציב 2013. ממשלתו של נתניהו מסתכלת מעבר לים על הגוש האירופי ומגלה בחרדה אמיתית שכל ממשלה שנקטה בצעדי צנע הוחלפה או התפטרה או שראש הממשלה שלה נאלץ לעזוב את תפקידו: מממשלתו של בראון בבריטניה, ממשלת ספרד, ממשלת הונגריה, מדינת פורטוגל ועד התפטרותם של ראשי הממשלה היווניים ואיטליה והרשימה עוד ארוכה.

גם ביבי מלך ישראל יודע שבאוירה הציבורית החברתית דה-היום צעדים מסוג כזה יגזרו את דינה של כל ממשלה מכהנת. פתאום, רגע לפני תחילת הדיונים על תקציב 2013, החליטו נתניהו וליברמן שהם לא מסכימים – לא, העלאות המיסים והקיצוצים בתקציב זה לא הנושא שהם לא הסכימו עליו, "בעיית החרדים" היא הנושא החם, כמובן.\
הבחירות נקבעו לחודש ספטמבר – רק לאחריהן "במקרה" גם יתקיימו הדיונים לתקציב 2013.

מדיניות צנע ב-2013?

צעד של מדיניות צנע לאחר הבחירות לא יפתיע אף אחד והוא אף כורח המציאות כפי שאסביר להלן, אז מדוע כולם מצניעים את הצנע בצניעות? מדוע אף אחת מהמפלגות הגדולות או הקטנות לא מעלה את הבעיה או מציעה פתרון אלטרנטיבי וריאלי שיגרום לה להיות אהודה בעיני העם? מדוע המליאה כולה מעדיפה להתרכז בחרדים שעלותו של ההסכם איתם הוא בסה"כ קצת פחות מאחוז מכלל תקציב המדינה?
לדעתי הסיבה היא שלא משנה מה הממשלה המכהנת הנוכחית תעשה ואיזה ממשלה תשלוט למעשה – כולם מתבססים על אותה פלטפורמה איומה שמובילה את כולנו לקריסה איטית אך ודאית – הפלטפורמה המדוברת היא המונופול החשאי שכולם יודעים עליו אך אף אחד לא ממש מדבר על זה, מונופול הבנקים הפרטיים ושליטה מוחלטת בחלוקה וייצור כסף מחוב שעליו הם גם מקבלים ריבית יפה.
המערכת הזו באופן שיטתי מנציחה את העוני וחוסר השוויון ואף גובה מאזרחי ישראל סכומים אבסורדיים של למעלה מ-60 מיליארד ש"ח כל שנה ללא כל הצדקה, אלא אם אתם רואים ברווחי הבנקים (והיושבים בראשם) כהצדקה… ישראל נכנסת כעת לשלב קריטי (שעליו אפרט בסעיף הבא) שלב שכבר לא תוכל לצאת ממנו בלי נזקים או תוך שימוש בפתרון הזמני של הטלת מדיניות צנע, אלא אם השיטה המוניטרית (כלכלית) תשונה והמונופול המוחלט על חלוקת ויצירת כסף, מונופול ששייך לבנקים כאמור, ישבר. אך כדי שזה יקרה צריך להתעמת ולהתמודד מול הבנקים.
הבעיה הגדולה היא שאף מפלגה לא יכולה להתעמת מול הבנקים פשוט בגלל שהן נשלטות על ידם.

ולהלן העובדות:

מפלגת העבודה של יחימוביץ' (בקרוב ראש האופוזיציה) חייבת לבנקים סכום של כ40 מיליון ש"ח נכון לשנה האחרונה.
הליכוד של ביבי חייב לבנקים כ- 35 מיליון ש"ח, מפלגת קדימה חייבת 5 מיליון, ש"ס חייבת 8 מיליון ומפלגת מרצ 12 מיליון. (כל הנתונים מבוססים על 2009)

ופה נשאלת השאלה החשובה: אם הפוליטקאים לא ממש שואפים לפתור את הבעיה מהשורש, אם כולם מספרים לנו שמצב המשק טוב והכלכלה יציבה אז מדוע פתאם צריך מדיניות צנע?
הסיבה היא שכל הכסף בעולם ובארץ בשיטה הנוכחית נוצר מחוב, ואת זה לא תשמעו בתקשורת, אז מישהו אחד בהכרח צריך להכנס לחוב כדי ששכנו יקבל את אותם כספי חוב וירטואליים ויהיה בפלוס.
אחת הסיבות שהאדם ההדיוט לא מודע לשיטה הזו היא שכל הכסף עובר בין ידיים רבות עד שהוא מגיע אליו לכיס, מה שמעניין אותו בסוף היום זו המשכורת שהוא מקבל. מה שמקבל המשכורת לא יודע ומבין הוא שאותה משכורת שקיבל ניתנה לו כתוצאה ישירה מהלוואה שלקח המעסיק שלו או מהלוואה שלקוחות אותו מעסיק לקחו, או הלקוחות של הלקוחות (וכן הלאה וכן הלאה). בשורה התחתונה: בשיטה המוניטרית הנוכחית מישהו בשרשרת הזו לקח את עול החוב כי אחרת לא היה קיים הכסף.
זה בדיוק אותו הדבר גם עם הממשלה – הכנסות הממשלה בנויות בעיקר על כספי המיסים של האזרח (זה שמשלם) וכספי המיסים הללו לא יהיו קיימים אם אנשים או חברות עסקיות לא יקחו חובות על עצמם.
כשהמשק בריא (והוא לא) אותם גופים עסקיים יהיו ממדינות מעבר לים. מדובר בחברות שהשקיעו את כספם בארץ או שרכשו עם הכסף סחורות וטובין תוצרת כחול לבן, כלומר במקרה כזה אנו נהנים מחובות שהזרים לוקחים על עצמם.
במצב היפותטי כזה הרווח יהיה שלנו וכאב הראש ישאר מחוץ למדינה.
לא ממש מוסרי אבל מלכתחילה המערכת כולה היא לא מוסרית.

אבל מה קורה כאשר המדינות מחוץ למדינה נכנסות למשבר ומפסיקות להשקיע פה או לרכוש סחורות ושירותים?
אז בנק ישראל מאלץ את תושבי המדינה עצמה להחליף את אותן המדינות ולקחת חובות על עצמם. הוא לא יכול להכריח אותנו אבל הוא יכול להשתמש בכלי מאד חזק שברשותו שזה הורדת הריבית .בכך הוא יכול להפוך שוק רדום כמו שוק הנדל"ן לאטרקטיבי ומכאן להגדיל את הביקוש אליו ולנפח את המחירים שלו יחד עם ניפוח כמות ההלוואות שהציבור יאלץ לקחת כדי "לא לאחר את הרכבת". בכך בנק ישראל עם השלוחות של הבנקים המסחריים שלו יוצר בצורה מלאכותית מספיק כסף בשוק כדי שיהיה לשלם למדינה אבל בעצם פועל כגוף סרטני שהורג את המדינה לאט תוך ניצול משאביה.

חובות חובות חובות

מה קורה כשהאזרחים מפסיקים לקחת חובות?
או אז המדינה נמצאת במחסור ואז היא נאלצת לקצץ בהוצאותיה ובנוסף מנסה להעלות את רווחיה על ידי הגדלת המיסים. זו מדיניות הצנע – כלומר הבנקים המסחריים בעידוד בנק ישראל שואבים בשלב הראשון מהאזרחים את כל משאביהם וחסכונותיהם ובשלב השני מגיעה המדינה ולוקחת עוד קצת ממה שלא נשאר.
זה בדיוק המצב היום – בנק ישראל חושף כי בשנת 2013 יחסרו לממשלת ישראל כ47 מיליארד ש"ח. וזה עוד במצב של משק בסביבה לא משברית.
מה יקרה אם משבר גדול באירופה יפרוץ? איך יראה הגרעון של מדינת ישראל כאשר חברת חשמל תאלץ להיות מחולצת מהחוב של ה60 מיליארד ש"ח שלה ,שלעולם לא תוכל לצאת ממנו ללא סיוע ממשלתי בעתיד? איך יראה הגרעון אם תצטרך ישראל לחלץ את אל-על הקורסת תחת חוב של למעלה מ-5 מיליארד ש"ח?
האופציה השניה בשני מיקרים אלה היא להשאר ללא חשמל וללא אפשרות לחכור מטוסים בשעת חירום ,מה שהופך אותה לאופציה שאינה ראלית.
כל זה עוד לפני שדיברנו בכלל על בועת הנדל"ן שעלולה להפיל עימה את כל המשק.

הבעיה שתיארתי אותה קיימת כמעט בכל מדינה מערבית, האם אזרחים שם מצאו לכך פתרון?
הבנקים המרכזיים לא מאפשרים קיומו של מטבע חלופי למטבעות מבוססי החוב של היום ובכך כופים על האזרח להיות משועבד למערכת שתורמת רק לבנקים עצמם.אזרחים שהתאגדו במדינות רבות מצאו לכך פתרון על ידי יצירת מערכות דמוי מטבע (רובן ממוחשבות) אבל כאלה שקשה יהיה לבנק המרכזי לנטרלן.
בעבר כתבתי פה על אחת המערכות האלה – מערכת הTEM ביוון שקמה מחוסר ברירה והפכה תוך חודשים קהילה ענייה לכזו המשגשגת אבל היא לא היחידה:
ביוון יש היום כבר כמעט 15 מערכות דומות ובכלל בעולם מדובר כבר על מאות מערכות פעילות, בעיקר באירופה, בארצות אמריקה אבל גם ניתן למצא כאלה ביפן, באפריקה וגם ברשת האינטרנט כמערכת גלובלית.
באורוגוואי קיים את הC3 ובשוויץ את WIR שעובדים ברמה הלאומית וגורמים גם שם לשגשוג.
רוב המערכות האלה הן יוזמה של אזרחים שהתיאשו ומאסו ביד רוחצת יד של המערכת הבנקאית והפוליטיקאים. אזרחים שנמאס להם שכופים עליהם מטבע שאינם מעוניינים בו וכזה שקיים בן מחסור תמידי. הפתרון הכולל יגיע כאשר העקרונות של ייצור הכסף במערכות האלה ,שמבוסס על דברים ממשיים במקום פנטזיות היום, יהיה חלק מהמערכת הראשית של המדינה.

זה תהליך ארוך אבל דורש מאיתנו להיות מעורבים ולא רק להקשיב ללא ניסיון להבין,לשאול או לבקר גם פרופ' לכלכלה שאיש אינו יודע את מי באמת הוא מייצג.
עלינו להפסיק לסמוך על מפלגות השמאל,המרכז או הימין -כולן משועבדות לחובות מול הבנקים ומובילות אותנו לאותו מקום- עלינו לחקור וללמוד מה הדרך הכי טובה שלנו כקהילה לצאת ממעגל הקסמים הנוכחי.
כשיהיה לנו מספיק ידע ורצון נוכל אנחנו להצביע אי אמון במערכת הקיימת ולכפות על הממשלה ועל המערכת הבנקאית את מה שטוב לנו, במקום לחכות לפתרונות ממפלגות וגופים ששבויים בתוך השיטה שהמציאו או שנכפתה עליהם.
הידע שלנו הוא האויב הגדול ביותר של ההנהגה.

המאמר: 'למה בחירות ולמה עכשיו' נכתב על-ידי ערן הילדסהיים מאתר "הכלכלה האמיתית"

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=9716
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

17 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית