ראשי » בריאות » אתם כאן

התפכחות

  • מאת כותב אורח | 27 בינואר 2012
  • 9,689 צפיות | 6 תגובות
עודכן לאחרונה: 27 בינואר 2012

מכירים את הסיפורים האלה על אנשים שככה פתאום באמצע החיים חוטפים התקף לב ובעקבותיו עושים את המהפך הכי גדול בחיים שלהם?

אני אישית מכיר כמה סיפורים כאלה מקרוב. חברים שהיו קליברים בצבא, ביג-שאטים בהייטק, שיום בהיר אחד חטפו את הכאפה של החיים שלהם, נפגשו פנים אל פנים עם מלאך המוות, נבהלו ברמות כל כך קשות עד כי הסכימו לשנות את אורח חייהם מקצה אל קצה.

יש, יש הרבה סיפורים כאלה. לא רק בקולנוע. אני בטוח שגם אתם מכירים כמה. איך לא תכירו? כל שנה מתרחשות בישראל 10,000 התקפות לב חמורות. חלק מקבלים הזדמנות שניה. חלק לא.

ומה בנוגע למחלת הסרטן?

בום! ככה, אאוט אוף דה בלו, סרטן הערמונית, סרטן המעי הגס, סרטן השד, סרטן העצמות.. ואם כבר סרטן, איך אפשר שלא להזכיר גם את חבריו הטובים – שבץ, סוכרת, אוסטאופורוזיס, לחץ דם גבוה, השמנת יתר, מחלות כליות, אסטמה, אלרגיות, עייפות כרונית, דיכאון… באמת באמת שלא חסר.

המדהים הוא, שאת המהפך הזה באורח החיים שאני מדבר עליו, נדיר מאוד למצוא בקרב האוכלוסיה הבריאה, או לפחות אלה שחושבים שהם בריאים, או במילים אחרות – אלה שעדיין לא קיבלו את הכאפה המעוררת שלהם!

זה כמעט חוק טבע – בני אדם לא אוהבים להשתנות כשטוב להם. מרבית בני האדם יבקשו את השינוי רק כשרע להם!

משפט קשה, אני יודע.

אבל זו האמת.

אנשים שטוב להם בחיים ובכל זאת מבקשים את השינוי, הם בדרך כלל אנשים בעלי מודעות גבוהה, לעצמם, לסביבה שלהם ובעיקר להשלכות של הפעולות שלהם.

יש, יש גם כאלה. אבל עליהם אנחנו שומעים פחות. אין מה לעשות, הסיפורים שלהם פחות "אקזוטים". הם לא ניצחו איזה סרטן קשה, הם לא נפצעו באיזו מלחמה, הם לא נקלעו לחובות כלכליים, או הסתכסכו עם העולם התחתון… הם פשוט עשו את השינוי שלהם "בקלות מדי" והמשיכו הלאה. אנשים כאלה – אנחנו לא פוגשים בתוכניות הטלוויזיה. הם "משעממים".

את סיפורי הגבורה האקזוטיים, הקשים, המטלטלים, ההזויים, אנחנו אוהבים הרבה יותר לשמוע ולזכור. בטלוויזיה מכירים היטב את הנוסחה הזו. כל תוכניות הריאליטי בנויות כך. סיפורי סינדרלה תמיד יצליחו לרגש אותנו יותר!

התלבטתי הרבה אם לכתוב את הטור הזה. אם לספר לכם על המהפך שהחלטתי לעשות בחיי.

התלבטתי, כי גם הסיפור שלי הוא לא כזה אקזוטי. כולה חטפתי איזו כאפה'לה קטנה, ממש לא משהו שהיה הופך אותי לאייטם "ראוי" בטלוויזיה.

אם למישהו פה המילה "שעלת" אומרת משהו, אז זה מה שחטפתי. מחלת ילדים. אבל גם מבוגרים יכולים להידבק, זאת אומרת רק אם יש להם את הכישרון המיוחד לזה כמוני!

מחלה איומה ואני לא הולך לספר לכם עליה ועל הסיבוכים שלה. מי שרוצה שיפתח ויקפדיה. בחיים שלי לא הייתי ככה חולה. קחו את השפעת הכי קשה שהייתה לכם ותכפילו אותה בחודשיים וחצי.

האמינו לי, חודשיים וחצי במיטה עושים את שלהם. בזמן הזה, בין שיעול לשיעול, קראתי המון, האזנתי להרצאות, צפיתי בסרטים, המודעות גברה, הזרע ניטמן. עכשיו רק היה צריך איזה טריגר קטן, משהו שילחץ סופית על כפתור האקשן!

את הטריגר הזה, קיבלתי בבוקר יום שישי לפני שבוע. ענת לא הייתה בבית. התלבשתי חם והקפצתי את הילדים לבית הספר ולגן. חלושס לגמרי, משתעל ומסוחרר קלות, מרגיש כאילו המוח שלי דחוס בתוך צנצנת אטומה. לא כיף בכלל! הגננת אמרה לי שאני נראה חיוור. לא התעכבתי ומיד נסעתי חזרה הביתה. שמיכת הפוך זה הדבר היחיד שיכולתי לחשוב עליו. פתאום אני מוצא את עצמי מתעורר משינה עמוקה מאוד, במרכז הסלון, על הרצפה הקפואה, שוכב על הגב, הידיים פרושות לצדדים. אין לי מושג איך הגעתי לשם, אין לי מושג גם כמה זמן שכבתי שם מחוסר הכרה. אני רק יודע שכשהתעוררתי, הגב שלי היה קפוא והייתי בכזאת בהלה. (אם מישהו קרא פה את "כושי בלאנטיס", זה ללא ספק היה ביקור נוסף שלי במערת האובדון. ניסים אסתר ושאול מוסרים לכולכם ד"ש!)

קשה להסביר את התחושה. ואני גם לא אנסה. יש דברים שאני שומר לעצמי. אני יכול רק לספר לכם שזה היה עבורי הטריגר. הכאפה המצלצלת. התקפת הלב!

התעוררתי. קיבלתי פה הזדמנות שנייה. אני לוקח אותה. בימים אלה ממש אני מתחיל את השינוי. פרסום הטור הזה מבחינתי, הוא אחד מבין הצעדים הראשונים ביישום שלו.

יאללה, חפרתי מספיק. אם הגעתם בקריאה עד לפה – תבורכו. אבל למעשה, כל מה שכתבתי נועד בעצם להכין ולהביא אתכם לווידאו המצורף מטה.

ללא ספק, מבין כל הסרטים שצפיתי, זוהי ההרצאה הכי חשובה ששמעתי בחיים שלי!!!

חברים יקרים ואהובים, הבקשה שלי כאן היא מאוד גדולה, אני יודע. זו הרצאה של שעה ועשר דקות. מלא מלא זמן. אם מישהו בבלוג שלו היה מבקש ממני לצפות בהרצאה של שעה ועשר דקות, הייתי צוחק לו בפרצוף, נפרד ממנו לשלום ומזפזפ לאתר הבא. למי יש היום את הזמן הזה? שעה ועשר דקות!!!

אבל…

אם אספר לכם שזו אולי ההרצאה הכי חזקה, הכי מדהימה, הכי מרתקת, הכי מטלטלת, הכי אקזוטית (אתם עוד לא מבינים כמה אקזוטית!!!) שתשמעו בחיים שלכם – תאמינו לי???

זהו הסרט שהפך לי את החיים ואני מקווה מאוד שהוא גם יהפוך את שלכם. מבלי שתצטרכו להיות גיבורים "אמיתיים" בעתיד, מבלי שתהפכו לעוד סיפור אקזוטי בסטטיסטיקה. תעשו את השינוי ככה, כמו שאתם, כשטוב לכם בחיים, כשאתם בריאים וחזקים ושמחים. אני מאחל לכם להיות הסיפור הכי משעמם בטלוויזיה, הראשונים שעפים מבית האח הגדול, אם יסכימו בהפקה בכלל לראיין אתכם.

אני מבטיח לכם. הסרט הזה יעבור לכם מהר. הוא חזק, הוא מזוקק, בבקשה, בבקשה, אני מתחנן, פנו את הזמן הזה וצפו בסרט החשוב הזה.

אין לי פה שום מניע נסתר. אני לא מקבל כסף מאיש. אני לא מכיר את האיש בסרט. מעולם גם לא שמעתי עליו.

תתכוננו, אתם הולכים לפגוש את אחד האנשים הכי מדהימים על הפלנטה.

שימו לב זה חשוב!!! הסרט אינו מומלץ לצפייה לילדים! אבל מאוד מאוד מומלץ לצפייה להורים שלהם!

וזכרו תמיד, לאורך כל הסרט, את משפטו של הזקן:

"כל זמן שאדם חי הוא יכול להשתנות" – דוד בן-גוריון

הרצאה מטלטלת של גארי יורופסקי על זכויות בעלי-חיים וטבעונות שהתקיימה באוניברסיטת ג'ורג'יה טק בקיץ 2010.
יורופסקי שופע ידע, מנפץ מיתוסים נפוצים, ומעלה נקודות מרתקות אודות בחירותינו האישיות היומיומיות. כאן ועכשיו, בהישג ידינו, למען חברה צודקת יותר, וגוף ונפש בריאים יותר.
כל זאת, עם כריזמה נדירה ולב ענק. זוהי הרצאה חובה עבור כל אדם אשר אכפת לו מבעלי-חיים לא-אנושיים או המעוניין להפוך את העולם למקום טוב יותר.

דף ההרצאה בפייסבוק: http://www.facebook.com/gary.yourofsky

בואו לשאול אותנו שאלות כאן:
http://www.facebook.com/groups/veganism.israel

למידע נוסף בנושא, הכנסו לאתרים הללו:
http://www.veg.co.il
http://www.free.org.il
http://www.animal-tv.org

ואם בא לכם ליצור קשר עם גארי, הכנסו לאתר שלו: האתר של גארי יורופסקי

מקור המאמר: אייל עמית / מוזה הוצאה לאור

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=9114
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

6 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית