החוק החדש שיאפשר לממשל לחסום ולצנזר אתרים

  • מאת מנהל הפרויקט | 17 בנובמבר 2011
  • 9,454 צפיות | אין תגובות
עודכן לאחרונה: 17 בנובמבר 2011

האח הגדול מנסה שוב לצנזר את החופש ברשת

הקונגרס האמריקאי דן בימים אלו בחוק שעלול לאפשר לממשל לצנזר את האינטנרט ולייצר רשימה שחורה שעלולה לכלול את יו-טיוב, וויקיליקס ואפילו את אוואז, אתר חברתי גלובלי שמפרסם עצומות גלובליות לשינוי.

תחת החוק החדש, ארצות הברית תוכל לכפות על ספקי האינטרנט לחסום אתרים שנחשדים בהפרת זכויות יוצרים או אפילו כאלו שאינם מפקחים די על פעילות הגולשים. מכיוון שרבים כל-כך מבין השרתים והחומרה ממוקמים בארצות-הברית, הרשימות השחורות שלהם יגבילו את הגלישה החופשית עבור כולנו.

בנוסף לחסימת האתרים דרך האתרים, החוק יאפשר לממשל האמריקני לבקש מספקיות החיפוש כגון גוגל, להוציא אתרים ממנוע החיפוש אם אם יהיו חשודים בהפצת חומרים המפרים זכויות יוצרים.

ההצבעה על החוק אמורה להתקיים בימים הקרובים, אבל לחץ בינלאומי יכול להוביל לשינוי וביטל החוק – כוחות בקונגרס שרוצים להגן על חופש הביטוי אומרים שלחץ בינלאומי יחזק את עמדתם.

במשך שנים, ממשלת ארצות-הברית גינתה מדינות כמו סין ואיראן שמגבילות את הגלישה באינטרנט. אבל עכשיו, ההשלכות של חוקי הצנזורה החדשים של ארצות הברית עצמה עשויות להיות חמורות הרבה יותר, ולחסום אתרים שלמים לכל הגולשים ברחבי בעולם.

בשנה שעברה, הצעת חוק דומה נדחתה לפני שהגיעה לסנאט, אבל עכשיו היא נידונה שוב בניסוח שונה זכויות יוצרים כבר מוגנות בחוק ונאכפות על-ידי בתי המשפט, אולם החוק החדש מרחיק לכת הרבה יותר – הוא מעניק לממשלות ולתאגידי ענק כוח עצום שיאפשר להם לכפות על ספקי האינטרנט ועל מנועי החיפוש לחסום אתרים על בסיס טענות לא מוכחות על הפרת זכויות, ללא צורך במשפט.

פעילים למען חופש הביטוי בארצות הברית כבר החלו לפעול בנידון וכמה סנאטורים משמעותיים מנסים לאסוף מספיק תמיכה כדי לעצור את החוק הדרקוני הזה. אסור שנאבד זמן. בואו נעמוד לצדם ונבטיח שהמחוקקים האמריקאים יגנו על הזכות לאינטרנט חופשי ופתוח , כך שאנשים מכל רחבי העולם ימשיכו להחליף רעיונות, לחלוק מידע ולפעול יחד כדי לקדם חברה טובה יותר.

סרטון קצר שמסביר על החוק החדש:

איך אפשר להתגונן?

להצעת חוק הזאת קוראים PROTECT IP ACT ויש כמה דרכים לעקוף אותה.

דבר ראשון, להעביר את האתרים למדינות אחרות.
למרות שארה"ב היא המדינה שמארחת את המספר הרב ביותר של אתרים, אם חוק כזה יעבור, אנשים יעדיפו לארח את האתר במדינות אחרות, פחות פאשיסטיות…

דבר שני, גם אם יחסמו את הגישה לכתובת המילולית של האתר, עדיין תהיה גישה לאתר כמו PIRATE BAY אם פשוט מקישים את כתובת הIP של האתר במקום את כתובת ה-DNS (שם האתר שמתורגם מכתובת IP).

העצומה

בואו נרים קריאה דחופה מכל קצוות העולם ונגבש עצומה עולמית חסרת תקדים שקוראת למקבלי ההחלטות בארצות הברית לדחות את הצעת החוק ולעצור את הניסיון לצנזר את האינטרנט.

לחצו כאן
כדי לחתום ואח"כ הפיצו לכל מי שאתם מכירים.
העצומה הזו פורסמה לפני יומיים וכבר חתמו עליה כמעט חצי מיליון אנשים…

המאמר מבוסס על מייל שנשלח מפעילי אתר אוואז העולמי.

למידע נוסף (באנגלית):

מאמר מהדיגיטל ג'ורנל: חוק הרשימות השחורות יאפשר לממשל להסיר אתרים מהרשת

חקיקת האיי.פי ההרסנית חוזרת – והיא מסוכנת מתמיד (אי.אף.אף)

המחוקקים מעמק הסליקון מתנגדים לחוק.

התאריך לדיון בחוק נקבע

רשימת המתנגדים לחוק ל"עצירת פירטיות ברשת" מתרחבת

החוק לעצירת הפירטיות ברשת: בעיות והשלכות

למה ג'סטין ביבר כל כועס?

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=8857
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית