- פרויקט אמת אחרת - https://www.emetaheret.org.il -

פיצוי לילדים נפגעי חיסון שפעת החזירים בפינלנד

ממשלת פינלנד וחברות הביטוח הגדולות במדינה הודיעו ביום רביעי שהם מתכוונים לשלם עבור טיפולים רפואיים לכל החיים לילדים שאובחנו ב-"נקרולפסי" narcolepsy לאחר קבלת חיסון נגד שפעת החזירים.

"הפיצוי יספק סיוע כספי נחוץ ביותר למשפחות, אם כי הוא לא יכול לפצות על המצוקה הרגשית שנגרמה לילדים ולמשפחות" כך אמר שר הבריאות הפיני ריזיקו בהצהרה לתקשורת.

חוקרים פיניים ובינלאומיים מצאו לאחרונה קשר בין קבלת החיסון Pandemrix לשפעת החזירים לבין מקרים חדשים של נרקולפסיה, הפרעה כרונית של מערכת העצבים אשר גורמת לאנשים להירדם ללא שליטה ובאופן מפתיע.

בחברת הביטוח הכללית בפינלנד, המייצגת את כל חברות הביטוח במדינה, הוציאו הצהרה שהם יכבדו את כל תביעות הביטוח הקשורות למקרים הללו.

החברה הודיעה שכל תביעה תיבחן בנפרד בכדי לחשב את היקף התשלום.

הממשלה הפינית הסכימה בינתיים לכסות את כל העלויות הרפואיות שמעבר לפיצוי מחברות הביטוח.

79 ילדים בין הגילאים ארבע לתשע עשרה פיתחו נרקולפסי לאחר שקיבלו את החיסון Pandemrix נגד שפעת החזירים בשנים 2009 ו-2010.

על פי המחקר הפיני, מתוך המקרים הללו, 76 ילדים, מספר גבוה באופן חריג, סבלו גם מהתקפי cataplexy, הזיות או שיתוק שגרם להתמוטטות פיזית.

ובישראל ממשיכים במלוא המרץ

אחרי הפיאסקו של "מגפת" שפעת החזירים לפני שנתיים, שערוריה שעלתה מיליארדי דולרים שהגיעו ישירות לכיסיהן השמנים של חברות התרופות, נדמה שמשרד הבריאות הישראלי לא הפיק את הלקחים הדרושים.

משרד הבריאות וסגן השר ליצמן (שהוא לא רופא להזכירכם…) עוקבים בעיוורון מוחלט אחרי ההנחיות וההמלצות של ארגון הבריאות העולמי, אותו ארגון שהעלה את רמת הכוננות מפני שפעת החזירים לרמת מגפה 6 – רמת הסיכון הגבוהה ביותר האפשרית – בגלל לחצן של חברות התרופות.

אחרי שהתבררה המגיפה כעורבא פרח ואחרי שמיליארדי אנשים בעולם חוסנו בחיסונים שלא נבדקו מספיק ושהכילו חומרים רעילים ומסוכנים, אף אחד לא התפטר ואף אחד לא פוטר.

להיפך, משרד הבריאות ממשיך במרץ להוציא כספים על שיווק חיסוני השפעת לאזרחים במקום להשקיע את הכסף במה שבאמת מונע מחלות – מים נקיים, מזון טבעי ואורגני והפחתת רמת הלחץ והחרדה של האזרחים.

אבל, הגיון פשוט שכזה כנראה אינו נחלתם של הבירוקרטים והעסקנים הקטנים שמנהלים את המדינה שלנו.

במקום זה, "מכתבי שכנוע" נשלחים בימים אלו [1] לבתי האזרחים בישראל במטרה לשכנע אותם בנחיצות חיסון השפעת השנתי, כשהפעם ההמלצות הורחבו והחיסונים ניתנים לילדים מגיל 6 חודשים.

שיהיה לבריאות לכולם,

מקור: חדשות גוגל [2]

מומלץ לקרוא את הדיון בפורום [3] בעניין חיסוני השפעת בישראל