ראשי » בריאות » אתם כאן

פיצוי לילדים נפגעי חיסון שפעת החזירים בפינלנד

  • מאת מנהל הפרויקט | 11 באוקטובר 2011
  • 7,843 צפיות | 2 תגובות
עודכן לאחרונה: 8 באפריל 2012

ממשלת פינלנד וחברות הביטוח הגדולות במדינה הודיעו ביום רביעי שהם מתכוונים לשלם עבור טיפולים רפואיים לכל החיים לילדים שאובחנו ב-"נקרולפסי" narcolepsy לאחר קבלת חיסון נגד שפעת החזירים.

"הפיצוי יספק סיוע כספי נחוץ ביותר למשפחות, אם כי הוא לא יכול לפצות על המצוקה הרגשית שנגרמה לילדים ולמשפחות" כך אמר שר הבריאות הפיני ריזיקו בהצהרה לתקשורת.

חוקרים פיניים ובינלאומיים מצאו לאחרונה קשר בין קבלת החיסון Pandemrix לשפעת החזירים לבין מקרים חדשים של נרקולפסיה, הפרעה כרונית של מערכת העצבים אשר גורמת לאנשים להירדם ללא שליטה ובאופן מפתיע.

בחברת הביטוח הכללית בפינלנד, המייצגת את כל חברות הביטוח במדינה, הוציאו הצהרה שהם יכבדו את כל תביעות הביטוח הקשורות למקרים הללו.

החברה הודיעה שכל תביעה תיבחן בנפרד בכדי לחשב את היקף התשלום.

הממשלה הפינית הסכימה בינתיים לכסות את כל העלויות הרפואיות שמעבר לפיצוי מחברות הביטוח.

79 ילדים בין הגילאים ארבע לתשע עשרה פיתחו נרקולפסי לאחר שקיבלו את החיסון Pandemrix נגד שפעת החזירים בשנים 2009 ו-2010.

על פי המחקר הפיני, מתוך המקרים הללו, 76 ילדים, מספר גבוה באופן חריג, סבלו גם מהתקפי cataplexy, הזיות או שיתוק שגרם להתמוטטות פיזית.

ובישראל ממשיכים במלוא המרץ

אחרי הפיאסקו של "מגפת" שפעת החזירים לפני שנתיים, שערוריה שעלתה מיליארדי דולרים שהגיעו ישירות לכיסיהן השמנים של חברות התרופות, נדמה שמשרד הבריאות הישראלי לא הפיק את הלקחים הדרושים.

משרד הבריאות וסגן השר ליצמן (שהוא לא רופא להזכירכם…) עוקבים בעיוורון מוחלט אחרי ההנחיות וההמלצות של ארגון הבריאות העולמי, אותו ארגון שהעלה את רמת הכוננות מפני שפעת החזירים לרמת מגפה 6 – רמת הסיכון הגבוהה ביותר האפשרית – בגלל לחצן של חברות התרופות.

אחרי שהתבררה המגיפה כעורבא פרח ואחרי שמיליארדי אנשים בעולם חוסנו בחיסונים שלא נבדקו מספיק ושהכילו חומרים רעילים ומסוכנים, אף אחד לא התפטר ואף אחד לא פוטר.

להיפך, משרד הבריאות ממשיך במרץ להוציא כספים על שיווק חיסוני השפעת לאזרחים במקום להשקיע את הכסף במה שבאמת מונע מחלות – מים נקיים, מזון טבעי ואורגני והפחתת רמת הלחץ והחרדה של האזרחים.

אבל, הגיון פשוט שכזה כנראה אינו נחלתם של הבירוקרטים והעסקנים הקטנים שמנהלים את המדינה שלנו.

במקום זה, "מכתבי שכנוע" נשלחים בימים אלו לבתי האזרחים בישראל במטרה לשכנע אותם בנחיצות חיסון השפעת השנתי, כשהפעם ההמלצות הורחבו והחיסונים ניתנים לילדים מגיל 6 חודשים.

שיהיה לבריאות לכולם,

מקור: חדשות גוגל

מומלץ לקרוא את הדיון בפורום בעניין חיסוני השפעת בישראל

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=8754
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

2 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית