פייסבוק המשיכה לעקוב אחרי משתמשים שהתנתקו

  • מאת מנהל הפרויקט | 1 באוקטובר 2011
  • 7,564 צפיות | 3 תגובות
עודכן לאחרונה: 1 באוקטובר 2011

נציגי פייסבוק, הרשת החברתית הגדולה ביותר בעולם, הודו שהחברה עקבה ושמרה נתוני גלישה של חברים ברשת באתרי אינטרנט שונים, גם לאחר שהם התנתקו מהשירות.

בסקנדל הפרטיות האחרון, הרשת החברתית הפופולרית נאלצה לאשר כי התבצע מעקב אחרי 750 מיליון המשתמשים שלה, גם כאשר הם גלשו באתרים אחרים.

ההסבר להפרת הפרטיות על-פי טענת נציגי פייסבוק: באג בתוכנה האוטומטית שאמורה להפסיק את המעקב אחר המשתמש כאשר הוא מתנתק מהרשת.

"הטעות" הזו המשיכה לספק לחברה נתונים גם כאשר המשתמש כבר לא היה מחובר לרשת, נתונים ששוים מיליארדים כשאתה רוצה לספק למשתמשים פרסומות ממוקדות.

מי שגילה את השערוריה האחרונה לבית פייסבוק היה הבלוגר האוסטרלי ניק קוברילוביק, והגילוי עורר כצפוי תגובות זועמות בכל העולם.

חברת פייסבוק התנצלה בפני משתמשיה והודתה לבלוגר על גילוי "הטעות" כאשר היא בו בזמן המעיטה בחשיבות המקרה והציגה אותו כ: "לא משהו רציני".

כאשר אתם גולשים בפייסבוק (ובהרבה אתרים אחרים למעשה) נשמרים על מחשבכם קבצים הנקראים "עוגיות". קבצים אלו יכולים לאסוף מידע אישי על הרגלי הגלישה שלכם ולשלוח אותם בחזרה לשרתי האתר שהתקין אותם.

הדרך היחידה למנוע מה"עוגיות" לשלוח מידע הוא להסיר אותם בצורה ידנית או להתקין תוספים שונים שימנעו את איסוף המידע.

פייסבוק מתקינה "עוגיות" על מחשבי המשתמשים שלה, והם אמורים לשלוח מידע לשרתי החברה רק כאשר אתם מחוברים לשירות.
כאמור, בעקבות "טעות" הקבצים המשיכו לשלוח מידע אישי גם לאחר הניתוק מהאתר.

נציגי פייסבוק הודו ששלוש קבצי "עוגיות" המשיכו לשלוח מידע אישי כגון כתובת ה-IP (כתובת ייחודית המזהה את המחשב שלכם ברשת) ונתוני גלישה באתרים, גם כאשר המשתמש התנתק מהשירות, אך לטענתם הנתונים הללו לא נשמרו בשרתים שלהם.

"הטעות" הזו היא עוד אחת בסדרת "טעויות" החדירה לפרטיות שהתגלו בשנים האחרונות, והחברה ידועה בכך שה"טעויות" מתוקנות רק אחרי שהם מתגלות על-ידי גולשים או מומחי אבטחה בעולם.

כדי להימנע מחדירה לפרטיותכם ומעקב אחרי הרגלי הגלישה שלכם כאשר אתם מתנתקים, מומלץ למחוק ידנית את קבצי "העוגיות" של פייסבוק, להתקין תוספי פרטיות בדפדפן, או לגלוש בדפדפן שונה בפייסבוק ולסגור אותו כאשר אתם מתנתקים.

מקור: DailyMail

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=8706
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

3 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית