מצמצת? שיקרת! – גלאי שקר בקרוב בשדות התעופה

  • מאת מנהל הפרויקט | 20 בספטמבר 2011
  • 7,259 צפיות | 6 תגובות
עודכן לאחרונה: 20 בספטמבר 2011

בקרוב בשדה התעופה הקרוב לביתכם.
משטרת הגבולות הבריטית בשיתוף אוניברסיטת ברדפורד
תחל בשנה הבאה בניסוי ובו יותקן מכשיר מתוחכם בשדה התעופה שיעקוב אחר פניהם של הבאים וההולכים בשדה ויתריע בפני פקחי הבטחון על תנועות פנים חשודות.

אחרי שבאמריקה הציגו לעולם את סורקי העירום שמאפשרים הצגת תמונה תלת מימדית של הנבדקים בעירום מלא, בדיקת טרום פשע בעזרת סריקת פנים וגלאי שקר שיותקנו בשדות תעופה ומקומות ציבוריים אחרים, יסייעו לרשויות לעקוב עוד יותר מקרוב אחרי האזרחים במטרה למנוע את הפשע העתידי.
למרות העובדה כי המכשיר החדש הוא עוד פחות אמין מאשר הפוליגרף המפוקפק, השימוש בו יכול בקלות להוביל אלפי אנשים חפים מפשע אל מעצר מונע כמו טרוריסטים ופושעים.

"מערכת מתוחכמת בעזרת מצלמה חדשה יכולה לזהות שקרים רק על ידי צפייה בפנינו בעודנו מדברים, אומרים מומחים. המערכת הממוחשבת משתמשת במצלמת וידאו פשוטה, חיישן ברזולוציה גבוהה והדמיה תרמית", מדווח ה-BBC News.

המערכת החדשה "מצליחה להבחין בין אמת ושקר בכשני שלישים מהמקרים", מה שהופך אותו אפילו פחות אמין מאשר מבחן הפוליגרף הידוע לשמצה, אשר אינו יכול אפילו לשמש בראיה בבית משפט.

הטכנולוגיה מתמקדת סביב גילוי רגשות כמו פחד ומצוקה, או חוסר אמון, רגשות שכל אחד מאיתנו יכול להפגין כשממששים את איבריו המוצנעים או מתנהגים אליו כאל פושע בפוטנציה.

אל טכנולוגיות המעקב הפולשניות המציפות אותנו מכל עבר, יצטרף בקרוב גלאי השקרים וביחד יצעידו את החברה שלנו אל האופק השחור של המאה ה-21.

חברה לחוצה ומוטרדת החיה בפחד תמידי והחושדת בכל אחד ודבר.

ככל הנראה, ואם הניסוי יצלח, גם מי שלא יטוס לא יוכל להתחמק ממבטו של האח הגדול – הטכנולוגיה הזו נועדה בסופו של דבר להיות מותקנת בכל מקום ציבורי הומה אדם: בקניונים, אצטדיוני ספורט, ואירועים ציבוריים אחרים.

הטכנולוגיה הזו מצטרפת אל מאמציו של הממשל האמריקני והמשרד להגנת המולדת שלו (Homelend security) לבצע תוכנית בשם FAST שבמסגרתה יוצבו במקומות הומי אדם טריילרים גדולים עם חוקרים המצויידים בטכנולוגיה לזיהוי הבעות פנים שיסננו את החשודים הפוטנציאלים.

http://www.youtube.com/watch?v=4wqooBmYfQ4

חוקרים מובילים בתחום אומרים שטכנולוגיה כזו אינה יעילה או אמינה ושהיא עלולה לייצר תוצאות כוזבות ושגויות שיעמידו אנשים חפים מפשע במצב לא נעים של חשד לכוונה לביצוע פשע.

מקור: PrisonPlanet

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=8631
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

6 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית