ראשי » בריאות » אתם כאן

טבליות פלואוריד לילדים: תופעת לוואי – פלואורוזיס

  • מאת יעל י. | 17 ביולי 2011
  • 8,698 צפיות | 17 תגובות
עודכן לאחרונה: 8 באפריל 2012

בריטניה: טבליות פלואוריד לילדים להורה המודאג –

עם זאת, עיון בתווית לצרכן מראה, כי אחת מתופעות הלוואי של צריכת סודיום פלואוריד, היא פלואורוזיס של השיניים. (עוד על פלואורוזיס של השיניים, מאתר עמותת "אדם, טבע ודין")

תרגום:

"תופעות לוואי: יש להימנע מצריכת יתר של פלואוריד, מאחר והדבר עשוי לגרום לפלואורוזיס דנטלי (שיניים מנומרות). הכתמה של שיניים חדשות היא אינדיקטור לכך שיש להפחית את מינון צריכת הפלואוריד.

צריכת מנת יתר: התסמינים עשויים לכלול כאב בבטן העליונה, בחילה, הקאה, שלשול ולעיתים קרובות שיתוק מקומי של הרגליים או של הפנים. הילד עשוי ללקות בפרכוסים דמויי-אפילפסיה. לחץ הדם עשוי לצנוח ועלול להיות דיכוי של מערכת הנשימה לאחר שלב ראשוני של המרצת מערכת הנשימה. גורם המוות הוא דום לב או שיתוק של מערכת הנשימה.

מנה של 250 מ"ג סודיום פלואוריד בלבד עלולה לגרום לתסמינים חמורים. מנה קטלנית היא 3-4 גרם."

ההורה המודאג יכול להיות רגוע עם טבליות הפלואוריד.

וכן, גם אנחנו, שמקבלים את החומצה הפלואורוסיליצית למים שלנו בין אם נרצה ובין אם לאו, יכולים להיות רגועים. להלן כמה טענות רציניות נגד הפלרת מי השתיה בישראל. מתוך עמוד הוויקיפדיה על הפלרה, הפרק על התנגדות להפלרת מי השתיה:

1. ההפלרה של מי השתייה כמוה כהחדרת תרופה למי השתייה וללא הסכמה מדעת עומד בסתירה לחופש הפרט ולחירותו כמו גם פגיעה בחוק זכויות החולה תשנ"ו-1996.
2. תוספת פלואור למי השתייה כתוסף מזון מנוגד לתקנות בריאות העם.
3. המינון בו ניתן הפלואוריד כלל אינו נשלט. אדם ששותה עשר ליטר ביום מקבל פלואוריד בכמות גדולה ביחס לאדם שאינו שותה מי ברז.
4. כפיית הפלואוריד כלל אינה מתחשבת בגיל, מין, או בעיות רפואיות, כל אזרח מקבל מינון כל שהוא התלוי בכמות מי הברז אותו הוא שותה.
5. ההפלרה עשויה לגרום לבעיות בריאותיות (פגיעה במערכות שונות כמו מערכת העצבים, כליות, עצמות ועוד, בעיקר בקרב אנשים שהמערכת החיסונית שלהם פגועה ובקרב חולים כרוניים הסובלים מסכרת וממחלות כליות, צרכני כמויות גדולות של מים ומקבלי טיפול דיאליזה).
6. תוספת הפלואור למים כמוה כתוספת כימיקל רעיל למי השתייה.
7. חשש לבעיות סביבתיות חמורות. רק 7-8% מהמים המוזרמים בערים משמשים לשתייה, שאר הכמות משמשים למטרות אחרות (רחצה, כביסה, כלים וכיו"ב). לפיכך רוב הפלואור המוסף למים אינו משמש למניעת עששת ומזהם את הסביבה.
8. קיימת מחלוקת מדעית לגבי מינון הפלואור המומלץ לצריכה.
9. מדינות רבות בעולם מתנגדות להפלרת מי השתייה.
10. עלות – תועלת.
11. פגיעה במערכת הצנרת.
12. רק 8 מדינות בעולם כולו מפלירות למעלה מ-50% ממי השתייה שלהן. 97% ממדינות אירופה לא מפלירות את המים.
13. הצבת מיכלים עם חומצה פלואורו-סיליצית מציגה סיכונים סביבתיים, בייחוד שמדובר בבארות הסמוכות למבני מגורים או מוסדות ציבור.
14. ישנו סיכון לתקלה טכנית בעטיה יוזרמו כמויות גדולות מדי של פלואוריד למי-השתייה(הפלואוריד יגרום להרעלה מידית אם יצרך בכמויות גדולות).

איזה אדם נבון יתנגד לנקודות שלעיל? ובכן, מסתבר שיש לא מעט – ורצה הגורל וחלקם יושבים בועדת השרים לענייני חקיקה.

תודה לך, הממשלה, האפוטרופוסית הגדולה, על דאגתך לנו. חופש הפרט? ריבונות האדם על גופו? מי שמע על זה בישראל של שנת 2011.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=8063
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

17 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית